איזה סוג של שואב מפוח עלים כדאי לבחור?

חזק או קל? חשמל או בנזין? נייד או רתמה? בחירת מפוח עלים אידיאלי היא הרבה יותר מסובכת ממה שאתה חושב תחילה. אתה רק רוצה להיפטר מהעלים מבלי לגרוף שעות, כמה קשה לך? ובכן, הכל תלוי בכמה אתה רוצה להוציא כדי לנקות את כל העלים, אם זה מקצועי או יותר חובבן, כמה אתה צריך את המפוח ואיך הגינון שלך מסודר. הנה כמה מהדברים שתצטרכו לקחת בחשבון בבחירת מפוח עלים או שואב עלים.

סוגי מפוחי עלים

– מפוח חשמלי קל משקל: סוג זה של מאוורר הוא הטוב ביותר עבור ניפוח עלים או פסולת צמחים שונים מחצרות פטיו או שבילים. מפוחי עלים חשמליים אלחוטיים נכללים בקטגוריה זו. אין להם מנועים גדולים או מאווררים גדולים אז הם גם השקטים בשוק.

-מפוח עלים חשמלי כבד: עבור שטחי דשא תצטרך קצת יותר כוח. כמדריך גס, אם כבל מאריך באורך 50 מ' מספק מספיק טווח הגעה, אז מפוח חשמלי עם חוט טוב הוא השילוב הטוב ביותר של כוח, שקט ונוחות. רובם יכולים גם לשאוב, לגרוס ולכרס עלים עבור ערוגות פרחים או קומפוסט, מה שהופך אותם לרב-תכליתיים אף יותר.

– מפוחים תרמיים ניידים: הם כבדים יותר, רועשים ויקרים יותר ממפוחי עלים חשמליים אבל הם עובדים בכל מקום מה שהופך אותם למתאימים לאתרי בנייה ושטחים חקלאיים. יש עדיין כמה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים באפשרות הזו: אחסון בנזין, מחיר גבוה יותר ורמת רעש גבוהה יותר בהשוואה למפוח עלים חשמלי טוב בערך באותה כמות כוח ולרוב המפוחים אפשרות לשאוב עלים אז תצטרכו לחשוב על דרך נוספת לאסוף את העלים.

– מפוחים תרמיים עם רתמה: הם המפוחים החזקים ביותר ולכן הכבדים ביותר, ולכן הם נישאים על הגב. הם הטובים ביותר עבור עלים כבדים למדי מעל חצר גדולה. ניתן למצוא גם מרים בעלי עוצמה דומה. חפש מנוע של 40 ומעלה. מנועים היברידיים או ארבע פעימות שקטים יותר ומזהמים פחות. חפש גם ריפוד טוב, הפחתת רעידות וזרימת אוויר טובה במפוח תרמי רתמה.

השוואות טכניות:

על מנת להשוות מודלים שונים, כדאי לדעת באילו מדידות משתמשים. כוח סוס נמדד בדרך כלל במונחים של זרימת אוויר, כלומר כמה מהר האוויר יוצא מהמכונה. חפש דירוג בקמ"ש או מ"ק לשעה. מומחים אומרים שהאחרון הוא מדידה מדויקת יותר, אך היצרנים מגוונים באופן שבו הם מודדים את זה (למשל עם או בלי צינור הנשיפה) אז עדיף להשתמש בשניהם. רעש מוערך בדציבלים (db), אתה יכול למצוא מידע זה ועוד באתרים מיוחדים כגון aspirateur-souffleur.fr/.

בחירת שואב העלים הטוב ביותר היא בעיקר פונקציה של הקיבולת של היחידה או יחס החיפוי שמראה עד כמה הדחוסים העלים בעת חיפוי. עם זאת, שים לב שגורמים רבים משפיעים על הביצועים בפועל של שואב העלים, כגון סוג העלים, לחות וכו'. חפש יחס חיפוי גבוה ואימפלר מתכת, אשר יהיה הרבה פחות סיכוי להישבר מאשר חומר פלסטי.

גורמים נוספים בבחירת מפוחי העלים / שואבי עלים הטובים ביותר:

לפני הקנייה כדאי לבדוק גם עם בתי העירייה ועם אנשי מקצוע בתחום הגינון. קהילות מסוימות מגבילות או אוסרות סוגים מסוימים של מפוחים שבהם אתה יכול להשתמש. במידת האפשר, בדוק את רמת הרעש של המפוח שלך לפני ביצוע הרכישה הסופית. מחיר, אחריות ושירות לאחר המכירה יכולים להיות גם גורמי רכישה. משקל גם יכול להיות פקטור, במיוחד כשמדובר בשימוש במפוח כף יד לאורך זמן. מאוורר בעל מהירות משתנה הוא רעיון טוב מכיוון שמהירויות נמוכות יותר מגנות על צמחים וערוגות מפני פיצוצים משתלטים.

בהצלחה !

7 סודות על גידול צנוניות

איך לגדל שעועית ירוקה מזרעים