איך לגדל אבטיחים מזרעים?

האם אתה יכול לגדל אבטיחים בעצמך?

כל גנן צריך לחשוב על שתילת אבטיחים כי זה קל מאוד לגדל אותו וכל כך טוב ליהנות ממנו בשעות אחר הצהריים הרותחות של הקיץ.

נסו מגוון קטן של אבטיחים שיכנסו בקלות למקרר או לכו על אבטיחים ענקיים לספורט. אם אין לכם מקום בגינה שלכם לאבטיחים גדולים שעדיין תופסים הרבה מקום, שקול לגדל אותם באמצע הדשא. כן, באמצע הדשא. כל שעליכם לעשות הוא להוסיף מעט אדמת עציצים לדשא ולזרוע כמה זרעים כדי לקבל בהמשך צמחים יפים שיתנו אבטיחים מרהיבים באמצע הדשא. הצמחים יחצו את הדשא ותצטרכו לכסח סביבם. אבל, עלווה של אבטיח תפגע ברוב העשבים שמתחת ותעכב את צמיחתם. לאחר הקציר, הוסף תערובת זבל עשירה בחומרים מזינים לדשא ולאחר מכן השקה פנימה. תוך שבוע הדשא יגדל שוב במרץ ויהיה ירוק כהה בריא.

היסטוריה של אבטיח:

מקורם של אבטיחים כנראה לפני כמעט 5,000 שנה במדבר קלהארי באפריקה, שם מצאו בוטנאים שאבותיהם הפראיים עדיין גדלים. אבטיחים נדדו צפונה דרך מצרים, ובתקופת הרומאים טיפחו ונהנו מהם. הירוגליפים על קירות בניינים מצריים מספרים על יבוליהם. אבטיחים נקברו בקברי מלכים כדי להאכיל אותם בחיים שלאחר המוות. לאחר מכן התפשטו אבטיחים ליבשת אירופה ופרחו במיוחד באזורי הים התיכון החמים יותר.

לגדל אבטיחים מזרעים או לקנות צמחים ישירות?

אבטיחים זקוקים לעונת גידול ארוכה (לפחות 80 יום) ואדמה חמימה כדי שהזרעים ינבוטו ויצמחו. האדמה צריכה להיות 21 מעלות צלזיוס או יותר חמה בזמן השתילה. זורעים את הזרעים בעומק 2.5 ס"מ ומשקים היטב עד להנבטה. כדי לקבל נביטה טובה באקלים קריר יותר, כסה את אזור השתילה בניילון שחור כדי לחמם את האדמה והתחל זרעים בתוך הבית שבועיים או שלושה לפני יציאתם לגינה. אל תתחיל בהנבטת הזרעים שלך מוקדם יותר, מכיוון שצמחי אבטיח גדולים משתילים בצורה גרועה. זורעים זרעים בעציצים ומניחים על קצה חלון שטוף שמש הפונה דרומה כדי לנבוט. ודא שהאזור נשאר חם ביום ובלילה, באופן אידיאלי 27 מעלות צלזיוס.

אבטיח בשלאיך לגדל אבטיחים ישירות בגינת הירק שלך:

אורך צמחי אבטיח יכול להגיע עד 6 מטר. אז שתלו היכן שיש מקסימום קרקע. תקן את האדמה עם חומרים אורגניים כמו קומפוסט או זבל פרות קומפוסט. הוסף דשן מאוזן עם תכולת חנקן גבוהה. זרעו 8 עד 10 גרעיני אבטיח בכל ערימה וזרעו את הגרעינים 2 ס"מ לתוך האדמה. שמור את הצמחים הטובים ביותר מכל ערימה. שמור על האדמה נקייה מעשבים עם שכבת חיפוי.

לצמחי אבטיח שורשים בינוניים עמוקים ולעתים רחוקות יש צורך בהשקיה אלא אם הטמפרטורה צחיחה מדי למשך תקופה ממושכת. ניתן לבצע מריחת דשן כאשר האבטיחים מקובעים. משקים שוב היטב כשהאבטיחים מתחילים להבשיל כדי להעצים את המתיקות.

אבטיח
טיפים לקצירת אבטיחים והבשלה:

לדעת מתי אבטיח בשל לחלוטין זה לא קל. אחת הדרכים המועדפות על גננים רבים היא להסתכל על הקנוקנית הקרובה ביותר לגזע האבטיח. קנוקנית היא עלה או גבעול שונה בצורת ספירלה דקה. כאשר הוא הופך חום ויבש, האבטיח בשל. הבעיה בשיטה זו היא שעם זנים מסוימים של אבטיח, הקנוקנית מתייבשת ונופלת במשך שבוע לפני שהאבטיח בשל לחלוטין. הקשות הן שיטות נפוצות אחרות המשמשות לקביעת הבשלות, אך הן לא תמיד מדויקות.

הסימן הבטוח ביותר לבשלות ברוב זני האבטיח הוא הצבע של המקום בו האבטיח נח על האדמה. כשהאבטיח מבשיל, הכתם משתנה מכמעט לבן לצהוב עמוק. כמו כן, כל האבטיחים מקבלים מראה עמום כשהם בשלים לחלוטין. לאחר בחירת אבטיח, צנן אותו לפני ההגשה לקבלת הטעם הטוב ביותר. אבטיח חתוך, אם מכוסה בניילון או בנייר אלומיניום, יישמר מספר ימים במקרר.

טיפים לגידול טימין בגינה שלך

8 פירות יער שקל לגדל בעציצים