איך לגדל אורגנו מזרעים

אורגנו

אורגנו (אוריגנום וולגרי) הוא עשב עם ריחות וטעמים חזקים, הוא גדל היטב בעציצים שבהם הוא יכול להתפשט באדנית. עם זאת, הצמיחה הזוחלת שלו הופכת אותו גם לצמח אידיאלי לכיסוי עונתי טוב, או שהוא יכול לשמש גבול ריחני נעים לאורך שביל קטן בגינה. בסוף הקיץ, תהנו מהפרחים הלבנים של האורגנו היווני או האיטלקי בניגוד לעלים הירוקים הבוהקים שלו. גדל אורגנו בגן עשבים או במיכלים. לעתים קרובות מבלבל אורגנו עם מיורן, שני הצמחים דומים למדי.

גידול אורגנו מזרעים:

אתה יכול למצוא זרעי אורגנו בכל מרכזי הגן הטובים או אפילו באינטרנט כמו באתר המכירות המקוון אֲמָזוֹנָה .

הנביט את הזרעים שלך בעציץ באביב אם אתה רוצה להביא את הצמח שלך בחורף או ישירות לגינת הירק שלך בחוץ, אבל היזהר כי אורגנו יכול להפוך פולשני כמו נענע אם הוא לא מתוחזק.

ואכן, יש לגזום את גבעולי האורגנו כדי לשלוט בצמח הפולשני הזה בסופו של דבר, לשם כך, יש לצבוט או לחתוך באופן קבוע את גבעולי האורגנו כדי לשמור על עבות הצמח.

אורגנו יעדיף לגדול במקום שטוף שמש, אולם באזורים חמים מדי, מעט צל בתקופות חמות יתקבל בברכה. הנח את הצמחים שלך באדמה מנוקזת היטב עם pH בין 6.5 ל-7.0. רוב העשבים לא מאוד אוהבים דשן. האכילו אותם מדי פעם במשורה ואז לאורך עונת הגידול ותמיד בתחילת האביב כאשר העונה החדשה מתחילה.

אורגנו נמרח בקלות רבה. בסוף האביב, חותכים את הצמחים בחזרה לשליש מגודלם כדי להפוך את הצמח לשיח יותר. באקלים מתון יותר, האורגנו הוא ירוק עד. הגן על הצמחים עם מאלץ' במהלך החורף, או כסה אותם. ניתן להעביר צמחי מיכל קטנים לבית לחורף. גזרו גבעולים מתים באביב לפני שהצמחים מתחילים בצמיחה חדשה.

תחזוקה ומחלות אפשריות של אורגנו:

צמח האורגנו שלך יגדל היטב במיקום שטוף שמש עם תנאי גידול טובים.

ריקבון שורשים, קרדית וכנימות יכולים כולם לתקוף אורגנו. ודא שהאורגנו נמצא באדמה מנוקזת היטב כדי למנוע מחלות, ואז שקול להסיר כל עלווה משחימה או מנומרת. בגינה קל לבלבל בין צמח אורגנו למיורן מתוק מכיוון ששני הצמחים מאוד דומים, אם כי בין השניים ניתן להבחין בקלות בטעמים ובריחות שלהם.

קציר ואחסון אורגנו:

לפני פריחתו בקיץ, אורגנו גדל ברציפות בגינה.

זנים יווניים ואיטלקיים של אורגנו מייצרים פרחים לבנים בקיץ. צמח זה מתפשט לגובה כשהוא מוכן לפרוח.

קצור את העלים באופן קבוע להמשך צמיחה חדשה של הצמח. התחל בחילוץ ענפי האורגנו ברגע שהצמח בגובה של כמה סנטימטרים. הטעם של האורגנו הוא העז ביותר באמצע הקיץ, ממש לפני הפריחה, מה שהופך את זה לזמן הטוב ביותר לקצור את העלים לייבוש. עשב זה עדיף מיובש מאשר טרי. לקציר גדול, חתוך את הגבעולים ממש מעל סט העלים הקטן ביותר של הצמח. זה מעודד צמיחה חדשה עבור החתך הבא בסוף הקיץ. עלי אורגנו ניתן לייבש, להקפיא או לקרר.

שימושים באורגנו, עלים וגבעולים:

המרכיב ה"סודי" ברוטב ספגטי מאמס האיטלקי, אורגנו מוסיף טעם עמוק למנות איטלקיות או יווניות, בשר, דגים, ביצים, גבינה, סלטי עגבניות וירקות כמו שעועית וקישואים. פיזור אורגנו על סלט ירוק הוא שדרוג טעים. אורגנו לא מחזיק מעמד היטב לבישול ממושך בשימוש טרי, לכן מוסיפים עלים טריים בתום הבישול או השתמשו בעלים יבשים לרטבים או כל דבר שדורש רתיחה ממושכת. ניתן להשתמש בגבעולי פרחי אורגנו מיובשים במלאכת יד (למשל כתרי פרחים).

10 ירקות שאתה יכול לגדל מהר

איך להשיג חמניות יפות מזרעים פשוטים?