איך לגדל אננס מהפרי?

גן ירק אננסהידעתם שאפשר לשרש את החלק העליון של העלים של אננסים שנרכשו בחנות כצמח בית?

כדי לעשות זאת, פשוט בחרו אננס טרי מהמכולת המקומית שלכם, רצוי אורגני, ואז חתכו את החלק העליון של האננס והשרו אותו. נסו לבחור אננס שעדיין יש לו את העלווה האטרקטיבית ביותר, או מגוון מספיק, במיוחד אם אתם רוצים צמח מקורה נחמד שנעים לעין ועלים טובים יכולים לגרום לכך שהצמח יוכל להשתרשות בקלות רבה יותר ותוכלו ליהנות צמח אננס כל השנה.

השתרשות וגידול גזרי אננס קל להשגה. לאחר שהבאת את האננס הביתה, חתוך את החלק העליון של הפרי כ-1.5 ס"מ מתחת לעלים. לאחר מכן, הסר חלק מהעלים התחתונים. חותכים את החלק החיצוני של חלקו העליון של האננס בתחתית הכתר או הגבעול, עד שרואים ניצני שורש. אלה צריכים להיראות כמו בליטות קטנות בצבע חום סביב היקף הגבעול. הניחו לאננס להתייבש מספר ימים עד שבוע לפני שתילתו. זה עוזר לחלק העליון להחלים, מה שמונע ריקבון, עובש ובעיות מחלות.

אמנם אפשר להשריש אננס במים, אבל כנראה שיש לך סיכוי טוב יותר להשריש אותו ישירות באדמה. השתמש בתערובת אדמה קלה עם פרלייט וחול. מניחים את החלק העליון של האננס באדמה עד לבסיס העלים שלו. השקה היטב והנח את הצמח ליד אור בהיר ועקיף. שמור על הצמח שלך לח עד להתפתח שורשים.

לוקח כחודשיים (6-8 שבועות) להתחיל בביסוס השורשים. אתה יכול לבדוק השתרשות על ידי משיכה בעדינות בחלק העליון כדי לראות את השורשים. לאחר גידול שורשים משמעותי, אתה יכול להתחיל לתת לצמח קצת יותר אור משלים.

בעת גידול אננס, תצטרך לספק לפחות שש שעות של אור בהיר ביום. השקה את הצמח שלך לפי הצורך, מתן זמן להתייבש בין השקיה. ניתן גם להפרות את צמח האננס עם דשן מסיס פעם או פעמיים בחודש במהלך האביב והקיץ.

אם תרצה, אתה יכול להעביר את צמח האננס בחוץ למקום מוצל למחצה לאורך סוף האביב והקיץ. עם זאת, הקפד להחזיר אותו פנימה לפני הכפור הראשון בסתיו לצורך חורף. מכיוון שאננס הם צמחים שגדלים לאט, אל תצפו לראות פרחים לפחות שנתיים עד שלוש, אם בכלל. עם זאת, ניתן לעודד פריחה של צמחי אננס בוגרים.
הנחת הצמח על צדו בין השקיה מקדמת ייצור אתילן המעורר פרחים. אפשר גם להניח את האננס בשקית ניילון עם תפוח למספר ימים. תפוחים ידועים בפליטת גז אתילן. עם כל מזל, הפריחה צריכה להתרחש תוך חודשיים עד שלושה חודשים.

10 ירקות קלים לגידול כדי לגרום לילדים להתעניין

7 ירקות כמעט כל אחד יכול לגדל