איך לגדל אפונת תפוחי אדמה, ג'יקמה או פצ'ירהיזוס

כי חרא

תפוחי אדמה או ג'יקמה הם ירקות שורש, הגדלים באופן מסורתי במקסיקו ובמרכז אמריקה, שם מקורם. ניתן לאכול ג'יקמה גולמית או מבושלת. הוא מוסיף מתיקות עדינה ופריכות לסלטים אבל לא הרבה קלוריות, מה שהופך אותו ליקיר גננים ותזונאים.

מיוצר על צמח נמרץ באורך של למעלה מ-4 מ', ה-jicama (Pachyrhizus erosus) צריך סבכה, אבל זה יכול לשמש כהגנה על הצמח כאשר הוא מותקן על סוכת, מרפסת, חממה או סככה במהלך קיץ ארוך וחם. גידול ג'יקמה דורש זמן, שכן יש צורך בעונת גידול ארוכה כדי לייצר את הפקעות התת-קרקעיות הטעימות שנקצרים בסתיו.

גידול אפונת תפוחי אדמה:

כדי לתת לצמח הג'יקמה את מה שהוא צריך, בחר מיקום בשמש מלאה שבו יש תמיכה לגפן הגדל. התחל על ידי שתילת האפונה המתוקה שלך ברגע שתנאי מזג האוויר והאדמה התחממו.

שתלו את האפונה המתוקה במרחק של 30 ס"מ זה מזה. סביר להניח שתקבלו 4-5 פקעות לצמח, אז השתמשו בזה כקו מנחה כדי לקבוע את כמות הצמחים, בהתאם לגודל המשפחה שלכם ולתיאבון שלהם לג'יקמה.

אפונת תפוחי אדמה גדלה בצורה הטובה ביותר באדמה לחה אך מנוקזת היטב. הצמח הנמרץ והחמדן הזה זקוק לתזונה טובה, במיוחד אשלגן עבור פקעות אכילה.

מכיוון שכל חלקי הצמח, כולל העלים, הפרחים והזרעים, רעילים, סביר להניח שמזיקים לא יאכלו את הגפן. זה רק דורש מעט הדברה.

אתה יכול גם לגדל ג'יקמה במיכל גדול אם אין לך מקום בגינה או רוצה לנצל את הגפן כצמח נוי כדי לטפס על הפרגולה שלך בקיץ.

היזהרו לא לאכול את הפרחים, הזרעים או העלים כי הם רעילים. מעט חרקים מזיקים מפריעים לגפן.

כי ג'יקמה פאטסקציר ואחסון:

חפרו פקעות תת קרקעיות מאוחר ככל האפשר לפני שכפור יהרוג את הגפן, רצוי 150 ימים או יותר מרגע שתילת את כף הרגל. זה ייתן לפקעות זמן לגדול ולקבל גזם גדול מספיק כדי לקצור ולאכול. אם אתה רואה את הצמח מתחיל למות, חפור מיד וקצור את הפקעות.

היזהר לא לפגוע בפקעת בעת החפירה. אתה תמצא אותם בקוטר של 7 עד 15 ס"מ. הניחו לאדמה להתייבש ונקו אותם עם מברשת רכה. שטפו אותם כשאתם מוכנים לאכול אותם

אחסון יכול להיות מסובך. הג'יקמה לא סובלת טמפרטורות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס ללא נזק. זה אומר שחלק מהמקררים יפגעו בפקעות. 12 עד 16 מעלות צלזיוס הוא אידיאלי, לעתים קרובות הטמפרטורה של מרתף מחומם, מרתף או מוסך. מאוחסנים כראוי, הם יישארו טריים וטעימים למשך חודשיים.

15 ירקות שאת זרעיהם אפשר לזרוע בחודש מרץ

איך לגדל עץ תפוז מזרעים