איך לגדל ארוגולה מזרעים

ארוגולה בגן ירק

מה זה ארוגולה? הרומאים קראו לו ארוקה והיוונים התייחסו אליו בטקסטים רפואיים של המאה הראשונה. ארוגולה הוא סלט ותיק מאוד המועדף כיום על שפים רבים ברחבי העולם. ארוגולה היא פריט חיוני בחנות המכולת שלך שלפעמים עשוי להיות יקר. הפריחה והפקת הזרעים קלים יחסית, או בגינה שלך או בעציץ במרפסת שלך וזרעים הם סוף סוף מציאה!

ארוגולה (Eruca sativa) הוא השם הכללי לרבים מהירקות העלים הזה. כמו רוב החסה, זהו צמח חד-שנתי וגדל בצורה הטובה ביותר כאשר מזג האוויר קריר מספיק. ארוגולה קטנה בקומה עם עלים ירוקים עמומים למדי שניתן להלבין לכמעט לבן כאשר הם מכוסים בעודם גדלים. ארוגולה נמצא תמיד בסלטים ירוקים מעורבים הנקראים מסקלונים.

טיפים לגידול ארוגולה:

את רוב החסה ניתן לזרוע ישירות באדמה וארוגולה אינה יוצאת דופן. כמו רוב צמחי הגן, הסוד לגידול ארוגולה טמון במה שאתה עושה לפני שאתה שותל את הזרעים שלך.

ארוגולה גדלה הכי טוב באדמה מנוקזת היטב, אבל היא אוהבת מים מאוד, אז תצטרך להשקות אותה בתדירות גבוהה למדי. צמחים מעדיפים גם pH של הקרקע בין 6 ל-6.5. הוסף זבל נרקב היטב או קומפוסט לפני הזריעה כדי לענות על שני הצרכים הללו. זה צריך להיעשות ברגע שניתן לעבוד על האדמה באביב או יותר טוב, הכינו את הקרקע בסתיו לפני סגירת הערוגות שלכם, כך שהם יהיו מוכנים לשתילה לצמיחה מוקדמת באביב.

ארוגולה אוהבת מזג אוויר קריר וברוב חלקי צרפת ניתן לשתול אותה כבר באפריל. אתה צריך שהטמפרטורות במהלך היום יהיו מעל 4 מעלות צלזיוס. אפילו הכפור לא יפריע לו. ארוגולה גדלה בצורה הטובה ביותר במיקום שטוף שמש, אם כי היא תסבול מעט צל, במיוחד כאשר הטמפרטורות בקיץ עולות גבוה מדי.

גן ארוגולהגידול ארוגולה מזרעים:

אתה יכול בקלות לקנות זרעים במרכזי גן, בסופרמרקטים או ב הזמנה באינטרנט. לאחר מכן, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לאסוף את הזרעים שצמחי הרקטות העתידיים שלך יתנו לך.

מהזרעים לקציר זה לוקח בערך ארבעה שבועות ובגינה זה כל כך מהיר שאתה יכול לקבל תוצאות כמעט מיידיות. הצמחים יגיעו לגובה של 30 ס"מ, אך יישארו די קטנים עד שחום הקיץ יגרום להם לפרוח.

יש הממליצים לשתול ארוגולה בשורות ואחרים חושבים שקל יותר לשדר את הזרע על שטח ייעודי. הבחירה בידיים שלך. לשתול את הזרעים בעומק של כ-2 ס"מ ובמרחק של 2 ס"מ זה מזה, ולאחר מכן לשמור בהדרגה עד 10 ס"מ זה מזה. אין לזרוק את הזרעים המונבטים. הם יהוו תוספת טעימה לסלט או לכריך שלך.

ברגע שלשאר הצמחים יש כמה סטים של עלים, אתה יכול להתחיל לקצור. אל תחתוך את כל העלים מהצמח, אלא פשוט קח כמה עלים מכל אחד, כך תקבל אספקה ​​רציפה. יתרון נוסף של גידול ארוגולה מזרעים הוא שניתן לבצע נטיעות חדשות כל שבועיים עד שלושה כדי לשמור על אספקה ​​לאורך כל הקיץ. אל תשתול יותר מדי בכל פעם כי אתה לא רוצה שהצמחים יפרחו לפני שתהיה לך הזדמנות לקצור.

גידול ארוגולה בעציצים:

לגננים עם מקום מוגבל בגינה שלהם, נסו לגדל ארוגולה בעציץ. כל סיר יצליח, אבל זכרו, ככל שהסיר קטן יותר, כך תידרש השקיה רבה יותר. לאלו מכם עם עצים הגדלים במיכל, שתלו את הארוגולה שלכם ככיסוי קרקע טעים ואטרקטיבי. השורשים שטחיים ואינם מפריעים לחומרי הזנה או לצמיחה של צמחים אחרים.

עכשיו שאתה יודע איך לגדל ארוגולה מזרעים, כדאי לך לנסות.

איך לגדל עגבניות מזרעים

איך לגדל לפת מזרע