איך לגדל בטטות בגינת הירק שלך?

בטטה בגינת ירקהתחל לחתוך את הבטטה שלך:

בטטה לא תצמח מזרעים כמו רוב הירקות האחרים, יש לקחת אותם מייחורים. ייחורים הם יורים הגדלים מבטטה בוגרת. אתה יכול להזמין צמחים באינטרנט או במשתלה מקומית (די נדיר) אבל הכי טוב זה להתחיל לחתוך את הצמחים שלך מבטטה שקנית בחנות (רצוי אורגנית) או בגינה שלך אם כבר התחלת גידול בטטות. אם אתה קונה מהמכולת שלך, גלה אם הבטטה שלך היא זן זוחל או מטפס.

כדי להתחיל את הייחורים שלך, אתה צריך כמה בטטות בריאות ונקיות. כל בטטה יכולה לייצר עד 50 ייחורים בעלי עלים. כדי ליצור ייחורים, שטפו היטב את תפוחי האדמה וחתכו אותם לחצאים או לחלקים גדולים. מניחים כל חלק בצנצנת או בכוס מים עם חצי מתפוח האדמה מתחת למים וחצי מעל. השתמש בקיסמים כדי להחזיק את תפוח האדמה במקום.

ייחורים צריכים חום, אז שימו אותם על אדן החלון או על רדיאטור. תוך שבועות, הבטטה שלך תהיה מכוסה בצלעות עלים מלמעלה ושורשים בתחתית.

שורש כראוי את ייחורי הבטטות שלך:

לאחר שבטטות שלך יצרו עלים ושורשים קטנים, עליך להפריד אותם לצמחים. לשם כך לוקחים כל חיתוך ומוציאים אותו בזהירות מהבטטה. לוקחים כל נבט ומניחים אותו בקערה רדודה כשהחצי התחתון של הגבעול שקוע במים והעלים על גבי הקערה. תוך מספר ימים יבצבצו כמה שורשים מתחתית כל צמח חדש. כאשר השורשים אורכים כ-3 ס"מ, הצמחים החדשים מוכנים לשתילה. כדי לשמור על הייחורים שלך בריאים, הקפד לשמור על המים קרירים ולהשליך כל ניצנים שאינם מייצרים שורשים או שנראים גוססים או עובשים.

עלי בטטה

שתלו את הייחורים שלכם:

בעזרת כף יד קטנה, חפרו חור בעומק של כ-10 ס"מ וברוחב של 7 ס"מ. מניחים צמח בטטה בכל חור עם השורשים כלפי מטה. מקמו את הצמח כך שהחצי התחתון מכוסה באדמה והחצי העליון עם כל העלים החדשים נמצא מעל הקרקע.

מלאו את החור בזהירות באדמה כדי לא לפגוע בצמח החדש. בטטות לא אוהבות שדוחפים אותן יותר מדי והיא שברירית למדי. לאחר שכיסית אותו לחלוטין באדמה, לחץ בעדינות על הצמח והאדמה שמסביב כדי להציב את הצמח במקום ולהסיר את כיסי האוויר שנותרו. המשך באותו אופן עד שכל הצמחים שלך במקומם.


להשקות לעתים קרובות ולהמשיך להשקות ככל האפשר.

לאחר שכל גזרי הבטטה במקומם, השקו אותם היטב. תצטרך לתת להם השקיה יסודית עד שכל האדמה שמסביב תהיה לחה. הפסק להשקות לפני שהתלולית שלך מתחילה להישחק. צמחים חדשים, כמו ייחורים, יש להשקות מדי יום בשבוע הראשון וכל יומיים בשבוע השני. בכל שבוע, ההשקיה תהיה קצת יותר רחוקה לפני השקיה פעם בשבוע לפחות. אם האדמה יבשה מאוד או שיש לך הרבה גשם, ייתכן שתצטרך להתאים את לוח הזמנים הזה בגינה שלך. בטטה יכולה לעמוד בבצורת, אבל היא תייצר פחות, אז הקפידו להשקות אותן בחלק החם ביותר של הקיץ.

כיצד להתקין מחסום קנה שורש לשליטה בבמבוק

איך לגדל חומוס מזרעים