איך לגדל ברוקולי מזרעים

אם יש לכם גינת ירק, אל תשכחו לכלול בה ירק כמו ברוקולי (Brassica oleracea) כי בסופו של דבר, גידול ברוקולי לא כל כך קשה.

איך לגדל ברוקולי בגינה שלך:

טוב לדעת שאפשר לגדל ברוקולי מזרעים. זה המקרה במיוחד עבור קציר סתיו.

לקציר הקיץ הראשון, התחל לזרוע את זרעי הברוקולי שלך בתחילת האביב.

לקציר סתיו, התחל לזרוע את הזרעים שלך באמצע הקיץ.

ברוקולי יכול לקחת שישה עד שמונה שבועות בגידול בקיץ ורק חמישה עד שישה שבועות בגידול בסתיו.

כאשר מגדלים שתילים באביב, תנו להם הרבה מזג אוויר קר כדי להתקשות, אך וודאו שהם מוגנים מטמפרטורות קפואות.

כמה טיפים לגידול ברוקולי:

הברוקולי גדל הכי טוב בעונה הקרירה יותר ומעדיף טמפרטורות שבין 18 ל-24 מעלות צלזיוס אז זה כלל אצבע טוב, כדאי לנסות לקבוע מתי לשתול ברוקולי כך שהוא ישגשג במיוחד בטמפרטורות אלו בהתאם לאזור בו אתם חיים.

אם תשתלו את הברוקולי באביב, ייקח הרבה זמן לקצור את הברוקולי אז היזהר לפני שהטמפרטורות יתחממו מדי. בעת שתילת גבעולים של ברוקולי, ודא שהשורות מרוחקות 90 ס"מ זה מזה, עם צמחים במרחק של 30-60 ס"מ זה מזה. ברוקולי גדל בצורה הטובה ביותר בקרקעות מנוקזות היטב עם מרקם איפשהו בין חול לחמר חרסית. ודא שה-pH בקרקע הוא בין 5.8 ל-6.5.

צמחי ברוקולי דורשים הרבה שמש לרוב, אבל גם יסבלו מקומות מוצלים חלקית בגינה, וזה נחמד למי שלא זוכה לשמש מלאה.

אחד הטיפים הטובים ביותר לגידול ברוקולי הוא לספק אספקת מים אחידה לצמחים שלך. כדאי להשקות את הגינה בבוקר כדי שהעלווה תתייבש לפני השקיעה. הקפד להשקות את הברוקולי שלך מספיק כדי להרטיב את האדמה לעומק של לפחות 15 ס"מ. אם רק תרסס את הצמחים קלות, לברוקולי שלך יהיו שורשים רדודים וחסרים את החומרים המזינים הדרושים כדי לתת לך יבול טוב. ברוקולי דורש הרבה חומרים מזינים. כלל אצבע כללי להפריית צמחים בעת גידול ברוקולי יהיה ליישם את הדשן לפני שתילת/זריעה של הברוקולי שלך באדמה.

יבול הברוקולי שלך מוכן בדרך כלל לקטיף לאחר 65 עד 70 ימים לאחר השתילה. בחרו את ראשי הברוקולי כשהם בין 8 ל-15 ס"מ. כדי לקצור, פשוט חותכים את הגבעול הראשי של הברוקולי כ-15 ס"מ מתחת לראש. בהתאם לזן ששתלת, אתה עשוי לקבל ראשים משניים קטנים יותר לאחר קצירת ראש הברוקולי הראשי. ודא שניצני הפרחים עדיין סגורים. אם הצמח הגיע לפריחה, יאחר לקציר.

11 טיפים לגידול דלעות

איך לגדל גפנים משלך ולקבל אשכולות ענבים יפים?