איך לגדל גזר מזרעים

גזר לגדולאם אתם תוהים איך לגדל גזר (Daucus carota), כדאי שתדעו שהם גדלים הרבה יותר טוב בטמפרטורות קרירות כמו אלו שמתרחשות בתחילת האביב ובסוף הסתיו. טמפרטורות הלילה צריכות לרדת לסביבות 13 מעלות צלזיוס וטמפרטורות היום אמורות להיות ממוצעות של 24 מעלות צלזיוס לצמיחה מיטבית. גזר גדל בגינות קטנות ואפילו בערוגות הם יכולים לקבל גם קצת צל.

טיפים לגידול גזר:

בעת גידול גזר, יש לנקות את משטחי האדמה מכל אלמנט מטריד כמו עשבים שוטים, אבנים וחתיכות קליפות גדולות אחרות. ניתן לערבב באדמה חתיכות עדינות יותר של חומר צמחי כדי להעשיר אותה.

התחילו להעשיר את האדמה באדמת עציצים שתעזור לגזר שלכם לצמוח. בעת גידול גזר, האדמה צריכה להיות אדמה חולית מנוקזת היטב. קרקעות חרסית גורמות לגזר להתבגר לאט מדי והשורשים יראו בסופו של דבר לא אטרקטיביים ומחוספסים. זכור כי בעת גידול גזר, אדמה סלעית מובילה לאיכות שורש ירודה.

קבע את האזור שבו הגזר ישתול. ודא שהאדמה רופפת ואווורר אותה כדי לעזור לגזר שלך לצמוח שורשים ארוכים וישרים. דשן את האדמה עם דשן מתאים ואז אתה יכול להשתמש במגרפה כדי לערבב את האדמה והדשן.

גזר בגן ירק

גידול גזר מזרעים:

אתה יכול בקלות רבה לקנות זרעי גזר כמעט בכל מקום, בסופרמרקטים, במרכזי גנים או אפילו באינטרנט כגון אתר אמזון.

זריעת זרעי הגזר שלך בשורות היא הדרך הטובה ביותר לגדל גזר כך שהשורשים יוכלו להתפתח כראוי. יש לשתול זרעים בעומק של כ-2.5 ס"מ ובמרחק של 3-5 ס"מ זה מזה.

כאשר מגדלים גזר בגינה יש להמתין להופעת צמחי הגזר וכאשר הצמחים בגובה 10 ס"מ יש לדלל את הצמחים למרחק של 5 ס"מ זה מזה. ייתכן שתגלו שחלק מהגזרים כבר גדולים מספיק לאכילה. לדלל את הגזר באופן שווה במרווחים של 10 ס"מ.

היזהר לא לתת לעשבים שוטים לפלוש לגזרים שלך כי הם יצרכו את החומרים התזונתיים החיוניים להתפתחות הגזר שלך עם שורשים שיהיו פחות בשרניים. בצע ניכוש רגיל ביד ברגע שהעשבים מתחילים להצביע על קצה האף.

מתי גדל גזר?

גזר גדל ברציפות לאחר השתילה. לא לוקח להם יותר מדי זמן להתבגר. אתה יכול להתחיל את הקציר הראשון באמצע האביב לאחר חלוף איום הכפור ולהמשיך לשתול זרעים חדשים כל שבועיים להמשך הקציר עד הסתיו.

איך לקצור גזר?

קציר גזר יכול להתחיל כאשר הם בגודל של אצבע. עם זאת, אתה יכול לאפשר להם להישאר באדמה עד החורף אם אתה מכסה את הגינה היטב.

כדי לבדוק את גודל הגזר שלך, הסר בעדינות את האדמה מהחלק העליון של השורש ובדוק את גודל השורש. כדי לקצור, הרם בעדינות את הגזר מהאדמה.

איך לגדל קרדונים

איך לגדל ירקות ופירות בסלים תלויים