איך לגדל ג'ינסנג מזרעים

ג'ינסנג-ג'ינסג'ינסנג היא אחת מתרופות הצמחים הפופולריות ביותר בעולם. ג'ינסנג אמריקאי או קנדי ​​(Panax quinquefolius) וג'ינסנג אסיאתי (Panax ginseng) שימשו לכל דבר, החל מתרופות אפרודיזיאק וממריצים ועד להרפיית שרירים וטיפולי סוכרת. השימוש בג'ינסנג לאורך ההיסטוריה ידוע מאוד.

אם אתה משתמש בג'ינסנג וחי ברוב החוף המזרחי של ארה"ב, בכל מקום במעלה נהר המיסיסיפי או בצפון מערב האוקיינוס ​​השקט, יש לך מזל. אתה לא צריך ללכת לחנות האסיאתית הקרובה או לקנות באינטרנט כדי לספק את עצמך. אתה יכול לגדל אותו בגינה שלך כצמח רב שנתי או, אם באמת יש לך מזל ויש לך סביבת עץ או צל, אתה יכול לגדל אותו בשקט כפי שהוא גדל בטבע, במיוחד אם האדמה שלך מיוערת ומשופעת.

ג'ינסנג הוא צמח מיוחד לצרכיו ומומלץ לבדוק את האדמה שלך לפני שמתחילים. צמחים זקוקים לאדמה ניטרלית יותר ולא יגדלו בקרקעות חומציות.

בנוסף למגורים באזור הגיאוגרפי הנכון (הג'ינסנג אינו סובל חום), היכולת לספק את ה-pH הנכון של הקרקע, ובעלי צל של כ-80%, אז תצטרך לעמוד בדרישה נוספת לגידול ג'ינסנג: סבלנות. והרבה דברים אחרים. ג'ינסנג יכול לקחת חמש עד עשר שנים להגיע לגודל שבו ניתן סוף סוף לקצור את השורשים היקרים.

הנה תהליך שלב אחר שלב לגידול ג'ינסנג באמצעות מה שנקרא שיטת פרא המדומה. שיטה זו שואפת להכפיל את הצמיחה הטבעית של הג'ינסנג.

צמחי ג'ינסנג ופירות יער

גידול ג'ינסנג מזרעים או משורשים :

ניתן לגדל ג'ינסנג מזרעים או שורשים. שורשים, כמובן, יתבגרו הרבה יותר מהר מאשר זרעים. אם אתה קונה שורשים, אל תחתוך אותם לחלקים. יש לשמור על שורשי הג'ינסנג שלמים וניתן לשתול אותם באביב לפני שהם מתחילים לבצבץ, בדרך כלל במרץ או באפריל, או בסתיו לאחר שהגרגרים ירדו.

לגבי זרעים, הזרע האידיאלי יגדל באופן אורגני (בין אם מאושר אורגני ובין אם לא). כמו כן, חשוב להזמין זרעים מיצרן בעל מוניטין כדי שלא תקבלו כלום.

הזרעים של צמחי הג'ינסנג אינם נובטים בשנה שבה הם מופקים. הם ינבטו בשנה שלאחר ירידתם לקרקע כי ייקח להם שנה להשיל את הבשר מהגרגרים העוטפים אותם ולצבור מספיק אנרגיה כדי לנבוט. תהליך זה נקרא שכבות. רוב זרעי הג'ינסנג שנרכשים כבר מרובדים. זרעים "ירוקים" שלא עברו ריבוד זמינים, לרוב בחצי מחיר של זרעים מרובדים. מגדלי ג'ינסנג רבים יעדיפו לשלם את המחיר הגבוה יותר עבור זרעים מרובדים מאשר לחכות שנה עד שהזרעים הירוקים יהפכו לברי קיימא.

בחר מקום מתאים :

המיקום האידיאלי יהיה באזור מיוער מוצל היטב עם 80 עד 90 אחוז צל שבו משגשגים עצי עץ קשים כמו מייפל, אשור, אגוז ואלון. ככל שהיער עבות יותר, כך הוא יקטין את מספר צמחי הסבך שיתחרו בג'ינסנג. אם אזור הגידול מקבל יותר מדי שמש, כמות האור תעודד עשבים שוטים לצמוח וזה יחנק את הג'ינסנג. בבית גידול מיוער טבעי, המקום הטוב ביותר לשתול ג'ינסנג יהיה במדרון הפונה לצפון או למזרח שבו האדמה תהיה קרירה יותר מאשר במדרונות הפונה לדרום או למערב. ניקוז מצוין הוא גם חיוני ולבסוף, הימנעו מאזורים עשירים מדי בחימר.

מטע לה:

לזרוע את הזרעים בסתיו או בתחילת החורף כאשר האדמה לחה. זמן אידיאלי לעשות זאת יהיה לאחר גשם או שלג. מניחים את הזרעים במרחק של 35 ס"מ לפחות. כדי לשתול, נקה את פסולת העלים והשתמש בלהב סכין כדי לבדוק שיש לפחות 5 ס"מ של אדמה לפני שאתה נוגע בחלוקי נחל. חפרו בור קטן בעומק של כ-1 ס"מ, הניחו זרע בתוך החור, ואז כסו את החור על ידי לחיצה חזקה על האדמה והוספה של פסולת עלים על אזור השתילה. שיטת הדמיית הבר אינה דורשת עיבוד אדמה, מה שעלול להגביר את האפשרות להפעלת פתוגנים בקרקע שעלולים לפגוע בזרע.

תצטרך להתחמש בסבלנות, הרבה סבלנות:

כפי שהוזכר לעיל, יעברו חמש עד עשר שנים עד שהצמחים שלך יגיעו לבגרות. למרבה המזל, הם לא ידרשו תחזוקה כלשהי בתקופה זו. בדוק מעת לעת את היבול עבור בעיות מזיקים או פטריות. מלבד זאת, תן לצמחים לגדול כפי שהם היו גדלים באופן טבעי מזרעים. הם יתחרו על צמחים אחרים, וסביר להניח שרבים מצמחי הג'ינסנג שלך ימותו. עם זאת, הצמחים ה"פראיים" שישרדו, יתנגדו וזה מה שיעניק להם את הייחודיות שלהם וערך רב הרבה יותר.

קְצִיר:

הטיפ הראשון לקטיף הוא לחפור בזהירות כדי למנוע פגיעה בשורש. חופרים במזלג במרחק של כ-15 ס"מ מהצמח, חופרים מתחת לצמח ודוחפים את השורש בעדינות החוצה. אם קיים סיכון לפגיעה בשורשים של צמחי ג'ינסנג לא בוגרים סמוכים, אל תנסה לקצור את הצמח.

לשטוף ולייבש את השורשים. מניחים בקצרה את השורשים בדלי מים קרים כדי להסיר עודפי אדמה. לאחר מכן מניחים את השורשים בשכבה אחת על מגש עץ (אל תתנו לג'ינסנג לגעת במתכת) ושטפו אותם מתחת לברז כיור או עם צינור. אין לשפשף או לשטוף במרץ מדי, מאמינים שכמה כימיקלים רפואיים מרוכזים בשערות השורש, והסרה של שערות אלו תפחית את התועלת והערך של השורש. וודאו שהשורשים לא נוגעים זה בזה ותנו להם להתייבש על מתלה עץ בחדר מאוורר היטב.

גידול ג'ינסנג בעציצים:

אם תחליט לגדל ג'ינסנג בעציצים במרפסת, תן לשיטת הפרא המדומה להיות המדריך שלך. שותלים את הזרעים ומכסים אותם בכ-2 ס"מ של עלים או חיפוי מרקיב. לשתול את הזרעים בסתיו. הם ינבטו באביב. ניתן לשתול זרעים במגשי פלסטיק קטנים או במגשי כבול ולהשתלם כאשר השתילים מגיעים לגובה של כמה סנטימטרים. בהעברת שתילים לעציצים יש לבחור בעציצי פלסטיק בעומק של 20 ס"מ לפחות. אל תשתמשו בעציצי חימר לג'ינסנג כי חימר סופג לחות ומתייבש בקלות רבה יותר מאשר פלסטיק. למטרות דקורטיביות, ניתן להכניס סירי פלסטיק לתוך סירי חרס. הקפידו לשמור את העציצים באזור מוצל.

איך לגדל סקורזונה מזרעים

איך לגדל תרמילי במיה מזרע