איך לגדל גפנים משלך ולקבל אשכולות ענבים יפים?

כרמים גן ירק אשכול ענבים

ענבים הם תוספת מבורכת לכל גן ירק. ניתן להריץ אותם על קירות, על הסורג או על קשתות וצריכים מעט מאוד מקום אם גזמו אותם בקפידה. הגפנים זקוקות לאדמה עמוקה למדי ללא ניקוז ושמש מלאה כדי להבשיל כמו שצריך והן יגדלו בשמחה בכל אדמת גינה טובה ואתר שטוף שמש ברחבי צרפת.

איך לגדל את הגפנים שלך:

בשנתם הראשונה, הגפנים זקוקות ללא מעט מים לפני תחילת הבצורת. גפנים הגדלות בתוך הבית ידרשו השקיה זהירה, אך גפנים הגדלות בחוץ ידרשו השקיה רק ​​במהלך בצורת קשה וממושכת.
אתה יכול גם לשתול את הגפנים שלך במיכלים ולמקם אותם במקומות עם חשיפה גבוהה לשמש כמו מרפסת הפונה דרומה.

הסר את כל הפרחים בשנתיים הראשונות לאחר השתילה.

השאר שלוש אשכולות ענבים על גפנים בנות שלוש וכחמישה על גפן בת ארבע, קצת יותר אם הם מתפתחים היטב. אפשר קציר מלא לאחר מכן.

כרסו באביב כשהאדמה לחה, להדברת עשבים שוטים, הניחו אבנים או חצץ, בעומק של בין 5 ל-7.5 ס"מ סביב בסיס הצמחים. חצץ לבן מחזיר אור שמש לחלק העליון של הגפן, חצץ שחור או צפחה ממוחזרת סופגים את אור השמש ומחממים את הקרקע. אין להשתמש בזבל.

היווצרות אשכולות הענבים

התקינו מערכת תמיכה לגפנים, כנגד החוטים עם מרווח קיר של 25 עד 30 ס"מ.

תקופת הגיזום העיקרית היא בתחילת החורף (סוף נובמבר-תחילת דצמבר). צביטה של ​​יורה חדשים, כמו גם הפחתת פירות, מתרחשת באביב ובקיץ.

ישנם שני סוגים של ענבים: ענבי מאכל ואלה האידיאליים להכנת יין.

ענבי שולחן או קינוח חייבים לגדל בחממה כדי להבשיל כראוי או, אם נטועים במיכל, יש לשים אותם בחוץ בחורף. ניתן לשתול אותם גם בחוץ. גפנים שגדלו בדרך זו לעיתים נדירות דורשות השקיה משלימה והן קלות להאכלה ולניהול.

ענבי יין גדלים בחוץ במיקום חם, מוגן ושטוף שמש, כגון חומה או גדר דרומית או דרום-מערבית. הגפנים גדלות בכל אדמה, כל עוד היא מנוקזת היטב.

כששותלים שורת גפנים רצוי שיפוע דרומה כשהשורות עוברות מצפון לדרום. הימנע מכיסי כפור, כפור פוגע ביורה צעירים. בחר מגוון המתאים לאקלים ולאדמה שלך.


רכישה ושתילה

אל תקנו צמחים 'עציצים' (עם מסה של שורשים מסביב לחלק הפנימי של העציץ). אם הרכישה מתבצעת בקיץ, העלווה צריכה להיות מאוד ירוקה ובריאה, לא צהובה.

הזמן האידיאלי לשתילה הוא בין אוקטובר למרץ, באדמה ללא עשבים שוטים. לשתול גפנים על קירות וגדרות לשמור 1.2 מ' ביניהם ולשתול אותם 12.5 ס"מ מהקיר.

המקום הטוב ביותר למצוא את הגפנים שלך הוא במשתלה המקומית, שאל את העצה שלהם על איזה סוג של גפנים אתה רוצה ואיזו אדמה הם יצטרכו. תוכלו גם לברר עם כורמים מקומיים שישמחו ליידע אתכם ולתת לכם עצות.

איך לגדל ברוקולי מזרעים

7 סודות לגידול פטל בגינה שלך