איך לגדל דלעות, פוטימארונים או דלעת אחרת מזרעים

דלעת ענקדלעות ליל כל הקדושים יפות הן לא רק קישוט סתיו!

דלעת (Cucurbita maxima), דלעת (מגוון מהמינים Cucurbita maxima. ) ודלעת (Cucurbita pepo) אם להזכיר רק כמה מהדלעות הן צמחים שגננים רבים אוהבים לגדל לשם הכיף, אבל הם גם נובעים לעתים קרובות מאוד מהגרגרנות. גַם.
גידול סקווש אינו קשה, וזו אפילו פעילות פופולרית בגינה, אידיאלית ללמד ילדים כיצד להתחיל גינת ירק בחצר האחורית. לכן אני מציע לכם בעוד כמה דקות לגלות עוד כמה טיפים לגידול דלעת, דלעת או דלעת מזרעים.

מתי לשתול גרעיני דלעת?

לפני שתוכלו לגדל זרעי דלעת, עליכם לדעת מתי לשתול את הזרעים. כאשר אתה זורע את גרעיני הדלעת שלך, תחילה שאל את עצמך מה אתה מתכנן לעשות איתם. אם אתם מתכננים להכין פנסים ליל כל הקדושים מהדלעות שלכם, שתלו את הדלעות בחוץ לאחר שיש סיכוי לכפור וטמפרטורת הקרקע היא לפחות 18 מעלות צלזיוס. גדל מהר יותר באקלים חם מאשר באקלים קר. המשמעות היא שהחודש האידיאלי לזריעת גרעיני דלעת משתנה בהתאם למקום מגוריכם. אז באזורים קרים יותר של הארץ, הזמן הטוב ביותר לזרוע את גרעיני הדלעת שלך הוא בסוף מאי ובאזורים חמים יותר של הארץ אתה יכול לחכות עד אמצע יולי כדי לשתול דלעות כדי שיהיו מוכנות לליל כל הקדושים.

מצד שני, אם אתם מתכננים ליהנות מהדלעת שלכם מוקדם יותר כגידול מזון (או לתחרות דלעת ענקית), תוכלו להתחיל את שתילי הדלעת שלכם בתוך הבית כשבועיים עד שלושה שבועות לפני תאריך הכפור האחרון באזורכם.

איפה אפשר למצוא גרעיני דלעת?
הדרך הקלה ביותר היא לאסוף את הזרעים בדלעת שקניתם במכולת, רצוי אורגנית. ליבנה את הדלעת ונקה את הזרעים היפים ביותר עבור הזרעים העתידיים שלך.

תיקון דלעת

תיקון דלעת

איך לשתול גרעיני דלעת בחוץ?

כאשר שותלים זרעי דלעת בחוץ, זכרו שדלעות זקוקות לכמות מדהימה של מקום לגדול. מומלץ לספק לפחות 6 מ"ר לכל צמח. כאשר טמפרטורת האדמה היא לפחות 18 מעלות צלזיוס, אתה יכול לזרוע את זרעי הדלעת שלך בחוץ. גרעיני דלעת לא ינבטו באדמה קרה. צור תלולית אדמה קטנה במרכז המיקום הנבחר כדי לעזור לשמש לחמם את גרעיני הדלעת. ככל שהאדמה תתחמם מהר יותר, כך זרעי הדלעת ינבטו מהר יותר. בתוך התל, שתלו שלושה עד חמישה גרעיני דלעת בעומק של כ-3 ס"מ. לאחר שגרעיני הדלעת נובטים, בחר שניים מהבריאים ביותר והסר את המכוערים.

איך לשתול גרעיני דלעת בתוך הבית?

מניחים מעט אדמת עציצים בכוס או במיכל עם חורים לניקוז. זורעים שניים עד ארבעה גרעיני דלעת בעומק 2 ס"מ באדמה. השקו את גרעיני הדלעת מספיק כדי שהאדמה תהיה לחה אך לא מוצפת. מניחים את הכוס בתוך א מיני חממה מחוממת או אם אין לך, במקום חמים ליד חלון שטוף שמש מאוד. לאחר שהזרעים נבטו, דלל הכל, שמרו על השתילים החזקים ביותר, ואז הניחו את הזרע והחתך מתחת למקור אור (חלון אור או נורת פלורסנט). שמירה על השתיל בחממה המיני המחוממת מאפשרת צמיחה מהירה הרבה יותר. לאחר שכל סכנת הכפור חלפה באזור שלך, העבר את צמח הדלעת לגינת הירק שלך. מוציאים בזהירות את שתיל הדלעת מהגזרה, תוך הימנעות מהפרעה לשורשי הצמח. חפרו בור בעומק 3 עד 5 ס"מ עמוק ורחב יותר מקציצת השורש של צמח הדלעת שלכם ומלאו את החור. הקישו סביב צמח הדלעת והשקו היטב.

גידול דלעות יכול להיות פעילות מתגמלת ומהנה מאוד. אז קחו את הזמן לנסות את הניסוי עם ילדיכם ולהנביט את גרעיני הדלעת שלכם בגינה שלכם.

איך לגדל חומוס מזרעים

10 ירקות שגדלים היטב במזג אוויר חם