איך לגדל ורבנה לימון?

ורבנה לימון גן ירקבאתנובוטניקה ובפולקלור, הוורבנה הייתה צמח רב תכליתי. השימושים המרובים שלו לטיפול במחלות שונות וכוחותיו המיסטיים הפכו אותו לצמח ביתי חיוני.
ורבנה תמיד פופולרי מאוד. גננים מעריכים את יכולתו למשוך מאביקים מכל הסוגים ואת יכולתו העצמית לאחר הקמת הצמח. מסווג מבחינה בוטנית במשפחת ה-Verbenaceae, לעשב רב-שנתי זה יש יותר מ-250 זנים שונים באירופה ובאמריקה. מינים מסוימים עמידים לבצורת בעוד שאחרים משגשגים בתנאים לחים מאוד.

בחרתי לספר לכם על ורבנה לימון כי זה פלא מעט ריחני, אבל זה גם צמח שאפשר להשתמש בעלים שלו בתה צמחים כשהם יבשים או אפילו בבישול כשהם עדיין טריים, ואז הוא גדל טוב מאוד בדרום צרפת.

כך או כך, שתלו או זרעו זן שתואם היטב את האקלים שלכם, בין אם מזרעים או ייחורים.

הוורבנה הלימון הריחנית מאוד עובדת היטב בדרום צרפת שבה החורף לא קר מדי והיא סובלת היטב את הקיץ החם ויש לה גם יתרון משמעותי של הרחקת יתושים עם ריחו החזק.

גידול ורבנה מזרע:

רכשו תחילה זרעים מזן ורבון המתאימים לאזורכם דרך מרכז גינון מקומי. הימנע מקניית זרעים מקמעונאים מחוץ לאזור או באינטרנט, מכיוון שהם עשויים שלא להתאים לתנאי האקלים במיקומך. אתה יכול למצוא את זה באתרים כמו אֲמָזוֹנָה אבל תחילה בדוק אם המגוון מתאים לאזור שלך.

אתר אזור שתילה בשמש מלאה או בהתאם למגוון הוורבנה הספציפי שלך. עיין בהוראות של ספק הזרעים אם זמינות, או התייעץ עם מומחה במשתלה המקומית שלך באתר המתאים לזרע הנבחר. עבור ורבנה לימון, השמש חשובה פי כמה משום שהיא מפעילה את הסינתזה של חומרים ארומטיים.

לשתול את הזרעים בנפרד ובעומק המתאים לזן הנבחר, לפי הוראת הספק. בדוק שהטמפרטורות צפויות להיות בין 15 ל-25 מעלות צלזיוס למשך מספר שבועות לאחר השתילה.

גזרי ורבנה לימון:

אם אפשר, ייחורים הם הדרך הטובה ביותר להשיג כמה צמחי וורבנה.
חיתוך גזע למחצה של וורבנה הוא פשוט מאוד ועובד טוב מאוד, אתה צריך לעשות את זה בין אוגוסט לספטמבר. האידיאל הוא לאחר קציר העלים האחרון בסוף ספטמבר. חותכים שבר של ענף צעיר בגובה 10 ס"מ ואז קוברים אותו במהירות בעומק 4 ס"מ. עשה זאת עבור 4-5 סניפים כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.

האדמה האידיאלית עבור הוורבנה שלך צריכה להיות ניטרלית, קלה ומנוקזת היטב.

אתה יכול גם לקנות רגלי ורבנה לימון ישירות מ אֲמָזוֹנָה או במשתלה האהובה עליך ולקחת ייחורים לאחר מכן כדי להשיג צמחים אחרים.

שימו לב שגם אם לפעמים חם מאוד בדרום צרפת, האקלים אינו מאפשר לימון ורבנה להגדיר זרעים, יתרה מכך, עלווה גדולה יותר מועדפת בדרך כלל בכך שאינה מאפשרת לצמח לפרוח. ומכיוון שהעלים משמשים לתה צמחים , תעשה את החשבון.

כמו כן, השקה באופן קבוע בקיץ אם אתה רוצה לקבל עלים יפים לתה הצמחים שלך.

להירשם

איך לגדל מלוח מזרעים

10 ירקות לשתול בסתיו ובחורף שיעמדו בקור