איך לגדל חמוצים ולהכין אותם

חמוצים בגינת ירקחמוצים (Cucumis sativus) הם כיף גדול לגדל. המלפפונים ה"קטנים" האלה גדלים בדיוק בגודל המתאים למתכון החמוצים האהוב עליך. הם עדינים ובעלי טעם, עם זרעים קטנים יותר מאשר מלפפון בגודל רגיל.

כפי שניתן לצפות, חמוצים גדלים כמו מלפפונים רגילים. זה צמח זוחל. חמוצים יגדלו היטב על גדר מלפפון או סבכה.

אנשים שואלים לעתים קרובות אם אתה יכול לבחור מלפפון רגיל להכנת חמוצים. התשובה היא כן. עם זאת, זנים מיוחדים של חמוצים מועדפים בדרך כלל על ידי חובבים בשל גודלם, טעמם ומרקם.

זריעת זרעי חמוצים:

אתה יכול למצוא זרעי חמוצים מיוחדים במרכזי גן, בסופרמרקטים או אפילו על מרשתת, בחר את אלו שמתאימות לאזור שלך ולזמן בשנה שאתה רוצה לזרוע אותם. הזן "Vert Petit de Paris" טוב מאוד למתחילים מכיוון שהוא חזק ובעל פרודוקטיביות טובה.
לשתול בשורות או פקקים, לשתול אותם בעומק של 2 ס"מ. בשתילה בשורות יש לזרוע זרעים במרחק של 5 ס"מ זה מזה. אם שותלים בפקקים, לשתול ארבעה עד חמישה זרעים לכל פקק. לאחר ההנבטה, שמור את שניים או שלושה השתילים הטובים ביותר. מכסים קלות מאוד באדמה.

להשקות היטב ביום השתילה ואם אין גשם, כל יומיים שלושה עד שהם נבטו.

גידול צמחי חמוצים:

צמחי חמוצים דורשים אדמה מנוקזת היטב, שמש וחום. כמו שאר בני משפחת ה-cucurbita, הם צרכנים כבדים. לכן תצטרך לספק הרבה דשן חנקן. עוברים לדשן מאוזן יותר ברגע שהפרחים מתחילים לצאת. אספקה ​​סדירה של דשן תתרום משמעותית לבריאות הצמח ולמשך הקטיף.

הקפידו גם לספק הרבה מים לצמיחה מהירה.

טריק :

חמוצים גדלים במהירות והם הרבה יותר טובים כאשר קוטפים אותם לפני שהם גדלים מדי. עודד פיתוח פרי חדש על ידי קציר קבוע. אל תאפשר להם להתבגר יתר על המידה על הגפן או שהצמחים יאטו ויפסיקו לייצר פירות חדשים.

חמוצים בוגריםכמה ימים עד להבשיל חמוצים:

החמוצים שלך יהיו מוכנים 50 עד 65 ימים מהזרע. לאחר שהמלפפונים מתחילים להבשיל, ניתן בדרך כלל לקצור אותם במשך מספר שבועות. הם מפיקים רגילים.

חרקים ומזיקים:

כמו כל בני משפחת Cucurbita, חיפושית המלפפון היא מזיק שצריך להיזהר ממנו. חיפושיות ניזונות מעלי צמחים ועלולות לגרום לנזק גדול עוד יותר מכיוון שהן מפיצות מחלות מצמח לצמח.

גם מגוון מזיקים אחרים עלולים לגרום לבעיות, בהתאם למקום מגוריכם.

מחלות:

כחבר במשפחת ה-Cucurbita, המלפפונים רגישים לאותן מחלות כמו דלעת ודלעת. אלה כוללים בעיות פטרייתיות וחיידקיות כאחד.

איך מכינים חמוצים:

הכנת החמוצים שלך היא פעולה פשוטה. כל מה שצריך זה מלח, מים, חמוצים ותבליני החמוצים האהובים עליך כמו חומץ. כשזה מגיע לתבלינים חמוצים, גננים ביתיים הופכים יצירתיים, ולעיתים קרובות משתמשים במגוון עשבי תיבול ביתי כדי לייצר טעמי חמוצים רבים.

מלפפון חמוץ

20 ירקות רב שנתיים לשתול באביב הקרוב

איך לגדל טרגון