איך לגדל חסה בחורף

אמנם אוכלים פחות חסה בחורף, אבל נחמד לקטוף עלים טריים ואפשר בהחלט לגדל חסה כל הסתיו והחורף במעט מאמץ.

חסה הגדלה בסתיו ובחורף מתחלקת לשני סוגים. חסה שנזרעה בסוף הקיץ וחסה שנשתלה מאוחר בחלקת הירק, שתעמוד בכפור קל שיכול להתרחש באוקטובר ובנובמבר. החסה עמידה יותר ממה שהיא נראית וחסות הקיץ שנזרעו בסוף תשרוד כפור קר וקליל ללא הגנה, כלומר יקוצרו כל הסתיו. זו לא למהדרין "חסה חורף" אלא חסה שנזרעה מאוחר בעונת הגידול.

כמו ארוגולה, חסה בחוץ יכולה להיות מוגנת מפני הקפאה על ידי מנהרות או קלוצ'ים. חסות הפעמון ייקטפו תחילה, וישאירו את חסות הפעמון לצריכה בסוף הסתיו ותחילת החורף.

אתה יכול גם לגדל בסתיו ובחורף במיכל, מה שאומר שניתן לכסות את החסה שלך או להעביר למקלט אם מזג אוויר גרוע מאיים. חסה וארוגולה סובלים כפור קל ותקפי קור עד לכ-5 מעלות.

הקור של ליל חורף עלול להפריע בכל הנוגע ליציאה לחלקת הירק לקטוף חסה. ניתן לשתול חסה במיכל ליד דלת המטבח כדי למנוע ממהרים לקור ולח.

מתי להנביט ולשתול חסה חורפית:

זני חסה הנמכרים כחסה "חורף" עמידים במיוחד לקור ומסוגלים לגדול בתנאי תאורה חלשים.

לזרוע חסה חורפית או לשתול צמחים קטנים ישירות בשטח הירק בסתיו בסביבות אוגוסט עד נובמבר, בהתאם לתנאים. לחלופין, גדל אותם לתוך מגשי זרעים והשתל אותם בסוף הסתיו. בעת השתילה, הצמחים הקטנים צריכים להיות בוגרים מספיק כדי לעמוד בקור, ולכן יש להנביטם בסוף הקיץ/תחילת הסתיו.

יש להפריד בין הצמחים למרחק של כ-20-25 ס"מ זה מזה בהתאם למגוון (גודל) החסה.

לשתול חסה חורפית במקום שטוף שמש ומוגן עם ניקוז טוב, כדי שהצמחים לא יסתמו מים. ניתן לזרוע חסה חורפית מאוגוסט עד נובמבר, בשורות רדודות, וטוב לזרוע/או לשתול כל שבועיים לקציר רציף. אם צפוי מזג אוויר קר, צלצל בצמחים הקטנים יותר.

ניתן לגדל חסה חורפית כל החורף והזריעה יכולה להתחיל שוב בפברואר, בחסות.

אם יש לכם מנהרה או חממה ואתם במקום מוגן, תוכלו לזרוע חסות חורף ברציפות תוך ניצול תקופות מתונות בחורף.

כאשר שותלים יבול מאוחר של חסה או חסה חורפית, בין אם מצמחי זרעים או צמחים קטנים, כיסוי בקלוצ'ה יעזור להעלות את הטמפרטורה ככל שהסתיו מתקרב וייצר צמחים חזקים יותר.

חסות חורף הן קשוחות אך לא בלתי ניתנות להריסה.

ככל שהקור מתגבר, כדאי לגדל רק זני חסה מותאמים לחורף, ולמרות זאת הם יזדקקו להגנת חורף.

אפילו הזרעים הנמכרים כחסה חורפית, אם יש תקופה של טמפרטורות נמוכות, כפור ושלג, החסה החורפית זקוקה להגנה מסוג קלוש. חסות חורף הן קשוחות, אבל לא בלתי ניתנות להריסה.

לאחר ההתקנה, הסר את הקלוצ'ה בימים מתונים יותר כדי לאפשר זרימת אוויר, למנוע עובש מהאדמה ולאפשר השקיה צנועה.

מכאן ברור שהגבול בין חסה חורפית לקיץ מעט מטושטש. אם אתה יכול להאריך את עונת הגידול של חסה קיץ עשוי להיות תלוי מאוד איך הגינה שלך נראית וכמה הגנה אתה נותן ליבול.

מכיוון שהחסה יקרה בחנויות, במיוחד בחורף, זה הופך אותה לגידול קל לחסוך כסף!

איך לגדל עץ לימון מזרע לימון

12 סודות לגידול פלפלים בגינה שלך