איך לגדל חרדל מזרעים

צמח חרדלאנשים רבים אינם מבינים שהחרדל שאנו צורכים בקביעות מגיע מצמח חרדל (Brassica juncea) שעבורו אנו אוספים את הזרעים אך לא רק. ניתן לגדל את הצמח הרב-תכליתי הזה כירק ולאכול כירק ירוק או, אם מאפשרים לו לפרוח ולהציב זרעים, ניתן לקצור זרעי חרדל ולהשתמש בהם כתבלין בבישול או לטחון אותם כדי להפוך לתבלין כה פופולרי.

ללמוד כיצד לגדל חרדל מזרעים, לעומת זאת, קל מאוד ומתגמל.

איך להנביט זרעי חרדל:

צמחי חרדל גדלים בדרך כלל מזרע אך ניתן לגדל אותם גם משתילים קנויים. בעת בחירת זרעי חרדל לשתילה, ניתן לגדל כל צמח חרדל שגדל כירק ירוק גם כדי לקצור את זרעי החרדל.
התחל בזריעת זרעי החרדל כשלושה שבועות לפני תאריך הכפור האחרון שלך.

זרעו את זרעי החרדל שלכם בסנטימטר זה מזה. לאחר שהצמחים שלך התחילו לצמוח, השתלו את השתילים כך שהם יהיו במרחק של 15 ס"מ זה מזה. צמחי חרדל הגדלים לזרע נטועים יותר בנפרד מאשר צמחים שגדלים עבור עלים רק בגלל שצמח החרדל יגדל הרבה יותר בזמן הפריחה.

אם אתה קונה צמחי חרדל מהמשתלה, שתלו אותם גם במרחק של 15 ס"מ זה מזה.

עלי חרדלתחזוקת צמחי חרדל לייצור מיטבי

ברגע שצמחי זרעי חרדל מתחילים לצמוח, הם זקוקים לטיפול. הם אוהבים מזג אוויר קריר ויפרחו במהירות בסביבה חמה יותר. למרות שזה אולי נראה מסובך לרצות לגדל זרעי חרדל, זה לא. צמחי חרדל הפורחים במהירות בגלל מזג אוויר חם יפיקו פרחים דלים וזרעים גרועים. עדיף לשמור אותם במחזור הפריחה הרגיל שלהם כדי שתוכלו לקצור את זרעי החרדל הטובים ביותר בסוף המחזור.

צמחי חרדל דורשים כ-5 ס"מ מים בשבוע. בדרך כלל, באביב, עם מזג אוויר קריר, אמור להיות מספיק גשם כדי לספק את הכמות הזו, אבל אם זה לא המקרה והאביב יבש למדי, תצטרך לבצע השקיה נוספת כדי למנוע את הגעת הפרחים מדי. בחיפזון.

צמחי חרדל אינם זקוקים לדשן אם הם נשתלו באדמת גן ירק מתוקנת כבר, אבל אם אינכם בטוחים אם האדמה שלכם עשירה בחומרים מזינים, תוכלו להוסיף דשן מאוזן לשורשים לאחר שהצמחים יהיו בני 7 -10 ס"מ גובה.

זרעי חרדלכיצד לקצור זרעי חרדל

צמחי חרדל יפרחו בסופו של דבר ויזרעו. פרחי זרעי חרדל הם בדרך כלל צהובים אך לחלק מהזנים יש פרחים לבנים. כאשר פרח החרדל גדל ומתבגר, הוא יוצר תרמילי זרעים. שימו לב לתרמילים האלה שיתחילו להפוך לחום. סימן נוסף לכך שאתם מתקרבים לזמן הקציר יהיה שעלי הצמח יתחילו להצהיב. היזהרו לא להשאיר את התרמילים על צמח החרדל זמן רב מדי שכן הם יתפוצצו כשהם בשלים ויבול זרעי החרדל יאבד.

השלב הבא בקצירת זרעי החרדל הוא פשוט להסיר את הזרעים מהתרמילים. אתה יכול לעשות זאת עם הידיים, או שאתה יכול לשים הכל בשקית נייר ולאפשר להם לסיים את ההתבגרות. התרמילים ייפתחו מעצמם תוך שבוע עד שבועיים, וניעור פשוט של השקית יוציא את רוב זרעי החרדל.

ניתן להשתמש בזרעי חרדל טריים, אך כמו עשבי תיבול ותבלינים אחרים, אם תשתלו אותם לאחסון לטווח ארוך, יהיה צורך לייבש אותם.

8 סודות שאתה צריך לדעת כדי לגדל חצילים

7 שיטות שתילה שונות לגידול תפוחי אדמה