איך לגדל טרגון

טרגון ירקותטרגון הוא צמח רב שנתי רגיש לקור. אתה יכול לגדל טרגון על ידי חלוקת צמחים מבוססים באביב או נטילת ייחורים מגידול חדש שניצל בקיץ או בסתיו. במהלך החורף ניתן לגדל טרגון בבית עד האביב. לא ניתן לגדל טרגון מזרעים.

כדי שהטרגון שלך יגדל היטב, בחר מקום בשמש מלאה או בצל חלקי. האדמה צריכה להיות מנוקזת היטב. הוא סובל קרקעות עניות וכמעט יבשות. הוא לא גדל היטב באדמה קרה, רטובה או דחוסה. טרגון מעדיף pH אדמה של 6.0 עד 7.5. הוא לא גדל היטב באדמה חומצית.

שתלו את גזרי הטרגון או את החלוקים שלך במהלך הכפור האחרון לפני האביב. ניתן לשתול שוב גזרי צמיחה חדשים בקיץ או בסתיו. הטרגון הוא עמיד למחצה, מה שאומר שהוא יכול לעמוד בכפור קל. צמחים מבוססים יכולים לשרוד חורפים קרים בחוץ אם מוגנים בשכבה עבה של חיפוי.

ניתן לגדל טרגון בקלות במיכל או אפילו בסלסילות תלויות.

שמור על הטרגון שלך לח באופן שווה עד שהשתילים מתבססים. צמחים מבוססים דורשים רק השקיה מדי פעם. האדמה יכולה כמעט להתייבש בין השקיה. הוא גדל היטב עם כמעט כל ירק.

לטרגון אין בעיות מחלה רציניות. הימנע מלשתול אותו במקום שבו המים עומדים או היכן שהעלים מתייבשים איטיים. הוא רגיש לטחב, טחב אבקתי וריקבון שורשים כאשר האדמה או הצמחים נשארים רטובים. אין לו בעיות מזיקים משמעותיות.

הטרגון יהיה מוכן לקציר לאחר 60 יום לאחר השתילה. בחר עלים עליונים צעירים בתחילת הקיץ לקבלת הטעם הטוב ביותר. חותכים עלים מספר פעמים במהלך העונה כדי לעודד את הצמח להגיע לצמיחה חדשה.

כדאי להשתמש בטרגון מיד לאחר הקטיף, אחרת עוטפים את העלים בנייר סופג ומניחים בשקית ניילון ומאחסנים במקרר 2-3 שבועות. ניתן גם לייבש ולהקפיא.

איך לגדל חמוצים ולהכין אותם

18 ירקות סתיו הגדלים במהירות לשתילה במיכלים