איך לגדל כוסברה ארוכה מזרע

כוסברה פורחת ארוכהכוסברה ארוכה (Eryngium foetidum) הנקראת גם כוסברה סינית, panicaut מזעזעת או Culantro, היא צמח שמקורו במקסיקו במרכז אמריקה וכן בדרום אמריקה, יש לו ריח ארומטי חזק. לצמח קל לגידול זה יש שימושים קולינריים רבים באיים הקריביים ובאמריקה הלטינית, אך גם במטבח האסייתי כמו וייטנאם, שם הוא נקרא "נגו גאי" והוא אפילו מרכיב במתכון ל-phở, המאכל הלאומי הווייטנאמי . הצמח פופולרי מאוד גם בפנמה, פורטו ריקו ובאזורים לטיניים רבים אחרים. למרות השימוש בכמויות קטנות, טעמו החזק מאוד משמש כתיבול במגוון רחב של מאכלים וניתן למצוא אותו תחת שמות רבים ושונים כמו קוריאנדר לנגר (בגרמניה), פאק צ'י פארנג (בתאילנד) או עדיין bhandhanya ( בהודו). כמו הכוסברה הקרובה לו, הצמח נוטה להתארך ולהטביע זרע כאשר הימים מתארכים באביב. בעוד ששתי הכוסברה שונות מאוד במראה, טעמי העלים דומים, אם כי הכוסברה הלוגו חזקה יותר. גדל כשנתי, הוא יכול למעשה להימשך שנתיים באזורים חמים מספיק כדי לנצח.

גידול כוסברה ארוכה מזרע :

פורחת כוסברה ארוכהיותר ויותר, כוסברה ארוכה גדלה כמו חסה. אתה זורע את הזרעים לאחר הכפור באביב, ואז חותך את העלים האישיים לאורך ימי הקיץ הארוכים כאשר מגיעות טמפרטורות גבוהות. בשלב זה, כוסברה ארוכה תפתח את הרוזטה שלה, תתארך כלפי מעלה עם גבעול שיפרח ויניב זרעים. זמן קצר לאחר מכן, הצמח בדרך כלל מותש ומת. אם הזרעים שנוצרו בשלים, הם יפלו ארצה וניתן להחזיר אותם. עם זאת, באזורים שחווים טמפרטורות חורף קפואות, הייצור הטרופי הזה יגווע. ההימור הטוב ביותר שלך הוא לגדל אותו באביב ולחתוך את גבעול הפרח כאשר נראה שהוא מעודד צמיחת עלים מתמשכת, ולא פרחים. בסופו של דבר היא תצליח להגיע עד לפריחה, וכשתעשה זאת העלים יהפכו קשים יותר ומושכים פחות.

במרכז אמריקה, שם היא ילידת, כוסברה ארוכה צומחת באזורים מוצלים חלקית בקצה היער. גננים גילו כי שתילת culantro בצל חלקי תגרום לעלים גדולים יותר ולקטיף ארוך יותר. צמחים הגדלים בשמש מלאה ינסו לשקוע ישירות בפרחים מוקדם יותר מאלה בצל, מה שמקצר את תוחלת חייהם. מרווח צמחים במרחק של 20-30 ס"מ זה מזה באדמה מנוקזת היטב. אם אתה רוצה עלים יפים וגדולים, אדמה אורגנית עשירה היא אידיאלית. הוסף קומפוסט או זבל מיובש כדי לתת לצמחים שלך התחלה טובה. יש לדשן עם כדורי שחרור איטי כדי להבטיח צמיחה מיטבית, או להשתמש במזון צמחי נוזלי כל שבועיים לאחר מכן.

מאלץ כדי לשמור על לחות הקרקע ולמנוע התזת אדמה על העלווה. השקה לפי הצורך כדי לשמור על בריאות הצמחים.

הצמח יקפא ברגע שהטמפרטורות יהיו נמוכות מדי, אם יש ספק, שמור אותו בתוך עציץ או הגן עליו מלילות קרים אם תשאיר אותו בחוץ.

קציר:

כדי לאסוף עלים טריים לשימוש במטבח, חותכים את העלים החיצוניים הגדולים בנפרד.

6 טיפים ליצירת גינת ירק פרודוקטיבית גם כשהמקום שלכם מוגבל

7 ירקות שתשתול פעם אחת שיגדלו כל שנה מחדש