איך לגדל כרישה מזרעים

כרישה בגינת ירקטיפוח וגידול כרישה בגינת הבית שלך היא דרך מצוינת להוסיף טעם לארוחות במטבח שלך.

המכונה "בצל גורמה", גרסת XXL זו של בצל ירוק יש טעם מלוח ומתון הרבה יותר.

מה זה כרישה? אולי אתה תוהה, "מהי כרישה?" כרישה תרבותית (Allium ampeloprasum var. porrum) היא בני משפחת הבצלים, הקשורים קשר הדוק לבצל, שום, בצלי שאלוט ועירית. שלא כמו עמיתיהם, כרישה מפתחת גבעולים עסיסיים ארוכים ולא מייצרת נורות גדולות. גבעולים אלו משמשים כתחליף לבצל במנות רבות.

גידול כרישה מזרעים:

ניתן לגדל כרישה מזרעים או על ידי השתלות.
כאשר מגדלים כרישה מזרעים, לרוב הכי קל להתחיל אותן בתוך עציצים, למרות שהכרישה נחשבת לסובלנית מאוד לקור שכן כפור חמור עלול להזיק לצמחים צעירים.

לזרוע את הזרעים בעציצים בודדים להשתלה קלה כשישה עד שמונה שבועות לפני עונת הגידול או בתחילת האביב.
לאחר מכן השתלו את השתילים לאחר שהגיעו לגובה של כ-15 ס"מ.
המקום הטוב ביותר עבור הכרישה שלך לגדול כראוי הוא שמש מלאה באדמה פורייה ומנוקזת היטב.

כאשר שותלים את צמחי הכרישה שלך בגינת הירק, צור תעלה רדודה (בעומק של כ-8-10 ס"מ) והניח את הצמחים בפנים, מרווח את צמחי הכרישה שלך במרחק של כ-12 ס"מ זה מזה וכסה בכמות קלה של אדמה בלבד.

הקפידו להשקות היטב את הכרישה בעת השתילה והוסיפו שכבה של מאלץ' אורגני. כשהכרישה גדלה, השתמש באדמה שנחפרה מהתעלה כדי לבנות אותה לאט סביב הגבעול כדי להימנע מכל אור. טכניקה זו דומה לזו של הלבנת סלרי.

קציר כרישה:

ברגע שהצמחים מגיעים לגודל של עיפרון, אפשר להתחיל לקצור כרישה. הקפידו לקצור כרישה לפני פריחתן. כרישה הרבה יותר טובה כשהיא טריה ומבושלת מיד. עם זאת, ניתן לשמור אותם במקרר למשך מספר שבועות. עבור אנשים שנהנים לבשל, ​​או אפילו אלה שפשוט נהנים מהטעם של בצל מתוק, למה שלא תשקול להגדיל את ייצור הכרישה שלך בגינה לאספקה ​​אינסופית.

איך לגדל עץ ערמון מערמון

איך לגדל אפרסמון מזרעים