איך לגדל לפת מזרע

לפת ירקותגננים רבים אוהבים לגדל לפת בגינה שלהם.
כמו כל גינת ירק, גם לפת (Brassica rapa L. subsp. rapa) מסתדרת עם גזר וצנוניות. הם קלים לגידול וניתן לשתול אותם גם באביב, כך שיש לך לפת כל הקיץ, או בסוף הקיץ לקציר בסתיו.

לפת לקיץ או לחורף.

קודם כל, לפני העצה כיצד לגדל לפת, יש צורך לדעת אם אתה שותל יבול לקציר בקיץ, במקרה זה יש צורך לזרוע את זרעי הלפת מוקדם יותר. בעוד שאם תשתלו לפת כדי שתוכל לשמר אותם במהלך החורף, אז תצטרך לזרוע אותם בסוף הקיץ כדי לקצור לפת באוטונומיה רגע לפני הכפור הראשון.

לפת בדרך כלל דורשת מיקום בשמש מלאה אך תסבול צל חלקי, במיוחד אם אתה מתכנן לקצור את הצמח על חלקיו הירוקים.

לגדל לפת מזרע.

קודם כל, קבלו זרעי לפת, תוכלו למצוא אותם בקלות בכל מקום, בחנויות מתמחות, במרכזי גנים, בסופרמרקטים ואפילו ב מרשתת.
הכנת המיטה לגידול צמחי לפת היא קלה. רק לעדר את האדמה ולגרף אותה כרגיל לשתילה. בדקו שאין חלוקי נחל שעלולים לפגוע בהתפתחות העתידית של שורש הלפת. לאחר שסיימתם והאדמה לא רטובה מדי, זרעו את הזרעים וגרפו אותם.

יש למקם צמחי לפת צעירים עם זרעים באדמה בעומק של כ-1 ס"מ בקצב של שלושה עד 20 זרעים על כל 30 ס"מ זה מזה. השקה מיד לאחר השתילה כדי להאיץ את הנביטה.

ברגע שתגלה שהלפת שלך גדלה מספיק, השתיל את צמחי הלפת הצעירים והחזקים במרחק של כ-10 ס"מ זה מזה כדי לתת לצמחים הרבה מקום ליצור שורשים טובים ויפים.

בעת זריעת זרעי לפת, זה יכול להיות מועיל לזרוע אותם במרווחים של עשרה ימים, מה שמאפשר לך לגדל לפת לקציר מדי שבוע במהלך העונה.

לפת שורש גינהקציר ואחסון לפת.

לשתילה באביב, הקטיף נעשה בקיץ, כ-45 עד 50 ימים לאחר השתילה ניתן למשוך לפת ולראות אם היא מוכנה לקציר. התחל לקצור לפת ברגע שאתה מוצא לפת בוגרת. אם יש לך לפת קיץ, הן רכות יותר.

הלפת שתפיקו בסוף הסתיו יהיו זן קשוח יותר שמאחסן היטב במגירת המקרר או במקום קריר ויבש. אתה יכול להשתמש בהם לאורך כל החורף.

יש לך יבול של ירקות שאתה יכול להשתמש בו לאורך כל החורף זה דבר טוב כשיש לך גינת ירק. קציר לפת יכול להוות אספקה ​​נהדרת של ירקות במרתף, לפת אידיאלית לאחסון כמו גם גזר, רוטבאגס וסלק.

איך לגדל ארוגולה מזרעים

13 ירקות קלים לזריעה ישירות בחוץ בגינה שלך