איך לגדל, לקצור ולהכין חזרת

במשך למעלה מ-3,000 שנה, אנשים טחנו את השורשים המפולפלים של חזרת כתבלין. מסורת זו צריכה להימשך על ידי יותר גננים מכיוון שמעט צמחים קלים לגידול כמו חזרת (Amoracia rusticiana). בן דודו של הכרוב, חזרת היא צמח רב שנתי המסוגל לשרוד בטמפרטורות של -28 מעלות צלזיוס.

אבל אף צמח אינו מושלם, וחזרת נוטה להתפשט באגרסיביות. עם זאת, כל עוד אתה לעולם לא שוכח את האופי הפולשני שלה, חזרת יכולה להיות תושב ידידותי של גינת הירק שלך. חבורה של חזרת ממוקמת בקצה השורה מהווה מחסום שימושי מפני עשבים שוטים ותנועה רגלית לא רצויה.

ניתן לבצע שתילה חדשה משורשי חזרת שנרכשו במשתלה, או פשוט להשתמש בשורשים בריאים מהשוק. נטועים בסתיו או בסוף החורף, שורשי חזרת נובטים באביב. צמחים צריכים לפחות עונה אחת, ועדיף שתיים, לפני שהם מוכנים לקטיף. צמחים מבוססים מפתחים לרוב פרחי קיץ לבנים, אותם יש להסיר כדי למנוע מהצמחים לבזבז אנרגיה ולמנוע זריעה חוזרת לא רצויה. חזרת תמיד חוזרת בשנה שלאחר מכן, לא משנה כמה זהיר הקציר שלך. אז יהיו לך הרבה צמחים לקצור ולעבור באביב.

איך לקצור חזרת:

קרקעות קרירות מעודדות היווצרות תרכובות שנותנות לשורשי חזרת את חריפותם. לכן עדיף לקצור חזרת בסתיו, בחורף ובתחילת האביב. אני מוכן לעקור צמח או שניים בתחילת אוקטובר, בעיקר כדי לקבל את ההשפעות המחממות של חזרת על שולחן הסתיו. אני חופר עוד חזרת בסוף נובמבר, רגע לפני שהאדמה מתחילה לקפוא. אני קוצר שוב שורשי חזרת באביב כשסיימתי לקצור צמחים ישנים יותר ולעקור או להעביר צמחים חדשים שמופיעים במקומות הלא נכונים.

אני מציע להשתמש במזלג חפירה כדי לקצור את החזרת ולהתחיל בשחרור האדמה במעגל רחב סביב הצמח. לאחר מכן, חפרו באצבעותיכם כדי למצוא את הכיוון שאליו צמח השורש. במקום לרדת ישר למטה, שורש החזרת הראשי יהיה כמעט אופקי בכיוון בלתי צפוי. עקוב אחר השורש הזה עם הקלשון שלך, חופר בעדינות באדמה שמסביב. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שיש לך את השורשים הגדולים ביותר, אשר מתפרקים בקלות אם אתה מושך צמחים במקום לחפור אותם.

שורשי החזרת הקלים ביותר לשימוש הם בקוטר זהה לאצבעותיך. אני שוטף את השורשים, מייבש אותם ומניח אותם בשקית ניילון או בכלי אטום אחר במקרר. לחזרת לא קלופה אין כמעט טעם והיא תישמר במקרר מספר שבועות.

איך מכינים חזרת:

תרכובות חזרת מופעלות על ידי מספר דקות של חשיפה לאוויר אך נהרסות על ידי חום גבוה. ישנן דרכים רבות לשמר חזרת, אך המגוונת ביותר היא להכין "חזרת מגוררת מוכנה", שאותה ניתן להוסיף למרכיבים אחרים ליצירת רטבים שונים של חזרת. למתכון הוסיפו כפית חזרת מוכנה לחצי כוס קטשופ ויש לכם רוטב קוקטייל שרימפס. הוסיפו לשמנת חזרת מוכנה ויש לכם רוטב חזרת שמנת לבשרים צלויים, תפוחי אדמה או ירקות. הרשימה יכולה להימשך אבל אני חייב לציין שחרדל עם חזרת מוכנה הוא מועדף.

מקורות רבים מציעים להשתמש במעבד מזון כדי לגרר את שורש החזרת המקולף אבל מניסיוני זה מייצר פירה גושי וסמיך עם קרעים של שורשים עציים. במקום מגררים את שורש החזרת בפומפייה, זו עבודה איטית, אבל לפעמים הדרך האיטית היא הטובה ביותר.

לפני שאני מתחילה לגרד, אני מנקה צנצנת קטנה ומערבבת יחד כף חומץ לבן, כף מים וכפית סוכר ומלח. זוהי המלח להכנת החזרת.

עבודה בחוץ, היכן שהאדים לא ישרפו את העיניים, גררו את השורשים המקולפים דק ככל האפשר. כאשר הבשר נחשף לאוויר, אנזימים גורמים לחומרים בשורשים לעבור לשמן חרדל חריף. תהליך זה נפסק כאשר השורש המגורר טובל בחומץ. מסיבה זו, עדיף להשהות שלוש עד ארבע דקות כדי להעביר את התלוליות הקטנות של שורשי חזרת מגוררת לתוך תערובת התמלחות. מערבבים עוד מי מלח במידת הצורך כדי לכסות את החזרת המגוררת בנוזל.

תכשיר של חזרת נשמר במקרר למשך חודש אך לעיתים רחוקות הוא מחזיק כל כך הרבה זמן בבית ובמיוחד בעונות הקרות.

איך לגדל מלפפונים מרים מזרעים

איך לגדל Rutabagas מזרעים