איך לגדל מלוח מזרעים

מְתוּבָּל

גידול מלוחים (Satureja) בגינת הירק הביתית אינו נפוץ כמו גידול סוגים רבים אחרים של עשבי תיבול, וחבל כי בין אם זה מלוח הרים או מלוח מצוי, שניהם מביאים את המתיקות שלהם ומהווים נכס מצוין במטבח להרבה מנות. . מלוחים נקראים גם Pèbre d'ai, Pèbre d'ase או peppertte, מלוח, סרדרה ועשב סנט ג'וליאן.
שתילת מלוחים היא קלה ומתגמלת. לכן אני מציע היום לגלות כמה טיפים כיצד לגדל מלוחים בגינת הירק שלך.

קודם כל, כדאי לדעת שיש שני סוגים של מלוחים:

הדבר הראשון שצריך להבין לפני שתתחיל לשתול מלוחים בגינה שלך הוא שיש שני סוגים של מלוחים.
יש מלוח הרים או מלוח רב שנתי, הנקרא מלוח חורף (Satureja montana), שהוא רב שנתי והוא מלוח עז יותר. לאחר מכן יש מלוח גן או מלוח נפוץ, המכונה מלוח קיץ (Satureja hortensis), שהוא חד-שנתי והוא מלוח הרבה יותר עדין.

מלוחי חורף ומלוחים קיציים שניהם טעימים, אבל אם אתם חדשים בבישול עם מלוחים, בדרך כלל מומלץ להתחיל לגדל את סלט הקיץ קודם כל עד שתרגישו בנוח עם איך להכין את העשב הזה במטבח שלכם.

מלוח הרים

מלוח הרים

טיפים לגידול מלוחים לגינה (Satureja hortensis)

מלוח לגינה הוא חד שנתי ויש לשתול כל שנה. לשתול זרעים מיד לאחר תקופת הכפור האחרונה. לשתול זרעים במרחק של 7 עד 12 ס"מ זה מזה וכ-0.5 ס"מ לתוך האדמה.
לקטיף, אפשר לצמחים לצמוח לגובה של לפחות 15 ס"מ לפני שתתחיל לקצור את העלים לבישול. ככל שהצמח המלוח שלך גדל, כאשר אתה משתמש במלוחים טריים לבישול, השתמש רק בצמחים הרכים של הצמח. בתום העונה יש לקצור את כל הצמח, גם את הנבטים העצים וגם את הנבטים הרכים ולאחר מכן לייבש את עלי הצמח כדי שתוכל להשתמש בעשב גם בתקופת החורף.

טיפים לגידול הרים מלוחים (Satureja montana)

קודם כל, אתה יכול לקנות זרעים מלוחים מצויים או הרים בכל מרכזי הגן הטובים, בסופרמרקטים או אפילו באינטרנט כמו באתר אֲמָזוֹנָה.
מלוח חורף הוא הגרסה הרב שנתית של דשא מלוח. ניתן לזרוע זרעים מלוחים לחורף בתוך הבית או בחוץ. אם אתם זורעים בחוץ, זרעו את הזרעים מיד לאחר הכפור האחרון. אם אתה זורע בתוך הבית, התחל לזרוע זרעים מלוחים שבועיים עד שישה שבועות לפני הכפור האחרון. זרעו זרעים או שתילים מושתלים בגינה שלכם במרחק של 30 עד 60 ס"מ זה מזה ו-0.5 ס"מ לתוך אדמת העציצים. צמחים יהיו גדולים יותר בהיותם תת-שיח. השתמש בעלים ובגבעולים הרכים לבישול עשבי תיבול כשהם טריים וקצור את העלים מהגבעולים העציים לייבוש לשימוש מאוחר יותר.

מה לעשות בגן הירק בנובמבר

איך לגדל ורבנה לימון?