איך לגדל מלונים מזרעים?

מלון בגינהמלונים קשורים קשר הדוק למלפפונים ודורשים תנאי גידול דומים כדי לשגשג. כדי לגדל אותם בהצלחה, אתה צריך לספק להם חום, מים ומזון. הם יכולים להיות די נמרצים, ולכן יש צורך להדריך אותם באופן קבוע לשלוט בהם. כל צמח צריך לייצר בין שניים לארבעה מלונים.

לזרוע זרעי מלון:

לזרוע שני זרעים לכל עציץ קומפוסט. השקה היטב, ולאחר מכן הנח את העציצים בחממה מינית מחוממת בטמפרטורה של לפחות 18 מעלות צלזיוס. שמור את המפיץ במצב מואר היטב.

צמחי המלון הצעירים שלך:

לאחר ההנבטה יש להסיר את החלש מבין שני השתילים ולשמור על הקומפוסט לח אך לא רטוב מדי. ברגע שהעלים האמיתיים הראשונים הופיעו, הפחיתו את הטמפרטורה במפיץ לטמפרטורה מינימלית של 15 מעלות צלזיוס.

התקן את צמח המלון שלך

לשתול בסוף האביב עד תחילת הקיץ. צבט את נקודת הגידול העיקרית בשניים או שלושה ניצנים, כדי לעודד התפתחות של יריות צד. הוסף תמיכה לצמח שלך, כמו מקל במבוק אם יש לך מעט מקום או השאר אותו ישירות על הקרקע אם יש לך מספיק מקום בגינת הירק שלך ואז השקה.

כשהצמחים מתבססים, המשך לקשור את הגבעול הראשי לתמיכה מסוג קנה או במבוק או תן לצמח שלך לגדול בחופשיות בהתאם לשטח הפנוי שלך. ודאו שהקומפוסט נשמר לח כל הזמן, כלומר בדיקה יומית של הצמחים. התחל להוסיף הזנה נוזלית פעם בשבוע כדי לקדם צמיחה חזקה. כדי למנוע מהצמח להיות צפוף מדי, יש לצבוט את יריות הצד לאחר שלושה או ארבעה עלים, על בסיס שבועי.

מלון פרח נקבהפרחי מלון נקבה:

מלונים מייצרים פרחים זכריים ונקבים כאחד. לפרח הנקבה פרי יתפתח לאחר הפריחה בעוד שלפרח הזכר יהיה גבעול דק. חרקים בדרך כלל מאביקים פרחים, אבל בחממה ייתכן שיהיה עליך להאביק אותם ביד. תחילה זהה את הפרחים הנקביים ואת הפרחים הזכריים, חפש את הפרי מאחורי הנקבה ואת הגבעול הדק מאחורי הזכר.

הסרת עלי הכותרת מהפרח הזכרי

בחר יום חמים ושטוף שמש כשהפרחים פתוחים לגמרי. בחר פרח זכר בריא והסר את עלי הכותרת שלו כדי לחשוף את החלק הפנימי של הפריחה שבה מופקת אבקה. הזיזו בעדינות את הפרח הזכרי לתוך פריחת הנקבה הפתוחה לחלוטין, מה שמאפשר לאבקה מהאנטרים הזכריים לעבור לסטיגמה של הפרח הנקבי.

הפירות והיבול:

תמכו בפירות כבדים עם זוג גרביונים או רשת כמו אלה המשמשים לתפוזים. כשהפירות מבשילים, הם מוציאים ארומה מתוקה מאוד ויתרככו בקצה מול הגבעול. העור עשוי גם לשנות את צבעו. לבסוף, מתפתחים סדקים קטנים על הפרי סביב הגבעול, מה שאומר שהגיע הזמן לקצור אותו והוא בשל לחלוטין!

להירשם

להירשם

10 ירקות שתוכלו לגדל במקום מוצל

6 טיפים לגידול גינת ירק מושלמת