איך לגדל מליסה

מליסה לימוןמליסה לימון (מליסה אופיסינליס) הוא אחד מאותם צמחים שמוציאים את הטעם של עשבי תיבול. היא חלק ממשפחת הנענע וכמו כל הנענע היא נוטה לפלוש לטריטוריה שלה, העלים מריחים כמו לימון עם שמץ של נענע. הצמח מייצר גבעולים ארוכים ואז בסופו של דבר נוטה לכל עבר. באביב, תראה עלים משוננים, ירוקים בהירים מאוד בתלולית כיפה. הצמח יכול להגיע לכמעט 1.5 מ' במקרים מסוימים, אך נוטה להיות מעט קצר יותר ובוודאי נחמד יותר כדי לראות אם גזוזם באופן קבוע כדי לשמור על צורה עקבית.

מליסה במקורה מדרום אירופה, מליסה גדלה כעת בחלקים רבים של העולם. הצמח נצחי, הוא חוזר בכל אביב ומהווה מגנט דבורה אמיתי. "מליסה לימון" שואב את שמו המדעי מהיוונית melisophullon, שפירושו "עלה דבורה". בטח שמעתם שדבורים נאבקות בשנים האחרונות, אז הראו להן את אהבתכם על ידי מילוי פינה בגינה שלכם עם מליסה לימון. ואז אם אתה מתקשה להאביק את אחד הצמחים שלך, מקם אותו בקרבת מקום כדי שהדבורים יוכלו לתת לך יד בתמורה.

איך לגדל מליסה:

עשב תכליתי זה קל לגידול. אחרי כל סכנת הכפור, פשוט תשתלו אותו באדמה מתאימה והגן עליו מהחום בעזרת שכבת חיפוי והשקיה רגילה או לפחות הניחו אותו במקום שמקבל מספיק צל אחר הצהריים. . מליסה נשארת ירוקה בחורף מתון. צמח זה מגיב היטב לגיזום, צובר עובי כפול. בכל פעם שהצמח שלך נראה עייף בגלל בצורת, ברד, חרקים או מתחים אחרים, גזום אותו בחזרה ותן לו להתחדש עם צמיחה חדשה. מכיוון שרוב האנשים קוטפים אותו ברציפות, עבור הרבה עלים השתמש במעט דשן.

מליסה לימון

מליסה תפרח לקראת סוף העונה. צמחים יכולים להיות עייפים כשזה קורה, אבל אם אתה חותך את העלים באופן קבוע, לא סביר שייווצרו פרחים.

מליסה לימון אינה מופצת על ידי רצים תת קרקעיים כמו נענע. עם זאת, הוא יגדל בגודלו, ייצור גוש גדול יותר בגינה בכל עונה ויצמח מזרעים שמתפתחים מפרחים לא בולטים. כדי לא לתפוס יותר מדי מקום בגינה שלך, גזום מספר פעמים במהלך עונת הגידול. הפרחים יפיקו זרעים ברי קיימא שינבטו בגינה שלכם. הוספת חיפוי לא רק תסייע במניעת נביטת זרעים, אלא גם החיפוי יתפרק לאט, ויספק לאדמה את החומר האורגני העשיר שהצמח הזה צריך.

השתמש במספריים כדי לקצור את עלי המליסה מבלי לפגוע בצמח.

גידול מליסה כצמח בית :

מליסה יכולה לצמוח היטב כצמח בית, אבל היא זקוקה לפחות שש שעות של אור טוב ביום.

שימושים של מליסה:

מליסה לימון הוא צמח מרפא קולינרי, קוסמטי, מרפא וארומטי. יש לה שימושים מרשימים ומעשיים: היא נחשבת לאחת מחמשת התרופות הצמחיות המובילות לבעיות שינה, והיא שימשה כצמח מרגיע ולחרדה במשך מאות שנים.

לשטוף מליסה טרייה לשימוש בתה או במנות עוף ודגים.

מליסה מאבדת הרבה מהטעם שלה כשהיא מיובשת, תענוג לטעום כשהצמח ירוק. עם זאת, מספיק מהריח נשאר קיים כאשר עשב זה מיובש כדי להפוך אותו לתוספת טעימה לפוטפורי. הוא משמש לעתים קרובות גם כחליטה, ואתה יכול להוסיף אותו לפוטפורי תוצרת בית לקבלת ריח קל המשלים את רוב התערובות המבוססות על הדרים.

למה זה מעניין להשתמש בפעמון סלט

6 טיפים להגנה על גינת הירק החורפית שלך