איך לגדל מלפפונים מרים מזרעים

צמח מלפפון מר

ללמוד כיצד לגדל מלפפון מר, מלון מר או דלעת מרה הוא למעשה קל יחסית. ירק בריא זה גדל במהירות ומייצר פירות באופן פעיל. אפשר גם לגדל אותו בעציצים.

מלפפון מר הוא אחד מהירקות הפופולריים ביותר הגדלים בדרום מזרח אסיה. כמו מלפפון, מלון או דלעת, הוא שייך למשפחת Cucurbitaceae. במקור מתת היבשת ההודית, הוא משמש בהתמחויות אסייתיות. זהו אחד הירקות הבריאים ביותר ויש לו שימושים רפואיים רבים. יש לו טעם ייחודי, מריר ופריך.

מאפיינים של מלפפון מריר:

למטפס טרופי רב שנתי קטן מאוד זה יש גבעולים דקים שאורכם יכול להגיע ל-5 מ'. כמו צמחים אחרים במשפחה זו, הוא זקוק לתמיכה. הגבעול והעלים האונות כולם שעירים. מלפפון מר מייצר פרחים צהובים, זכר או נקבה, המואבקים על ידי חרקים.

פירות בעלי טעם מר נאכלים בוסר כשהם עדיין ירוקים או חיוורים מעט. יש להם עור עדין וניתן לאכול אותם לאחר הבישול. בפנים יש זרעים גדולים. הבשר נראה יותר כמו מלפפון.

גידול מלפפונים מרים מזרעים:

הזרעים יכולים להיות נרכש באינטרנט או במרכזי גנים. ניתן להשתמש גם בזרעים מפירות צהובים בשלים. לזרעים בשלים פרווה בצבע אדום ארגמן. נביטה לא קשה אבל יש טריקים כדי להפוך אותה למהירה יותר.

הזרעים נובטים לאט, זה לוקח בערך 3-4 שבועות אם זורעים אותם ישירות ללא טיפול מקדים, במיוחד בטמפרטורות נמוכות. אבל כדי להגביר את קצב הנביטה ולהנביטה מהירה יותר, אתה צריך לצלק אותם כדי להסיר שכבה. לשם כך, שפשפו את הזרעים בצד אחד מבלי לפגוע באנדוספרם בתוך הזרע. השריית הזרעים במשך 24 שעות במים לפני הזריעה תעזור אף היא.

לזרוע זרעים בעומק 2 ס"מ. זרע ניתן לזרוע ישירות באדמה או לתוך מיכלים, אך רק כאשר הסיכון לכפור חלף והאדמה מתחממת מספיק. זרעים דורשים טמפרטורה של מעל 20 מעלות צלזיוס לנביטה.

באזורים ממוזגים, זמן הזריעה הטוב ביותר הוא סוף האביב, תחילת הקיץ, בדרך כלל בין סוף מאי ליוני. בעוד באזורים טרופיים, אתה יכול להתחיל להנביט זרעים בכל עת.

מלפפון מר

סוגים וזנים

ישנם שני סוגים של מלפפונים מרים. אחד מהודו שגודלו קטן יותר ובעל עור קוצני והשני מסין. מלפפונים מרים סיניים עדינים יותר בטעמם, לרוב גדולים וחלקים. אם אתה רוצה יבול גבוה יותר, בחר את הזן ההיברידי.

איך מטילים דלעת מרה בצנצנות

מלפפון מר (מלפפון מר) ניתן לגדל בקלות במיכלים כמו דלעת, מלפפונים ומלונים. תזדקק לסיר בעומק 25 ס"מ וסורג יציב. עם זאת, גפני מלפפון מרים יכולים להגיע לאורך של למעלה מ-5 מ'. נדרש מסבך או מבנה תומך אחר בגובה 2 מ' לפחות. ברגע שהגפן הגיעה לגובה זה, תצטרך לנתב אותה מחדש.

תחזוקת צמחים, שמש, אדמה והשקיה:

צמח זה גדל באותו אופן כמו דלעת, מלונים או מלפפונים.
שתלו אותו בשמש מלאה והוא ייצור חזק. כמו כן, מכיוון שמדובר בגפן גדול, תצטרך לספק לה תמיכה. סבכה גדולה או גדר לגינה. אם אתה רוצה לגדל אותו על המרפסת, המרפסת או המרפסת שלך, הנח אותו קרוב לקיר כדי שיוכל לטפס עליו.

מלפפון מר סובל מגוון רחב של קרקעות, אך מעדיף אדמה חולית ועמוסה מאוד בחומר אורגני. מלפפון מר משגשג באדמה מעט חומצית עד מעט בסיסית. טווח ה-pH של סביב 6 עד 7.1 הוא אידיאלי.

מלפפון מר יכול לסבול בצורת לזמן קצר, אך השקיה קבועה כדי לשמור על לחות האדמה באופן אחיד חיונית כדי להבטיח תשואה טובה.

בשלב הראשוני של הגידול, מלפפון מר דורש טמפרטורה מעל 20 C. טמפרטורה לחה וחמה מאיצה את צמיחת הצמח. הוא עמיד יותר לטמפרטורות נמוכות מאשר צמחים אחרים במשפחה זו, אך דורש טמפרטורה ולחות חמה כדי לצמוח.

הַאֲבָקָה

מאביקים כמו דבורים יעשו עבורכם את ההאבקה, אז תשמרו עליהם היטב. אם אינך יכול למצוא מאביקים סביב הפרחים, תצטרך להאביק אותם ביד בבוקר.

מזיקים ומחלות

מלפפון מר נוטה למחלות כמו וירוס פסיפס, מחלות מלפפון אחרות וטחב אבקתי. במזיקים כמו כנימות וקרדית הם משהו שצריך להיזהר ממנו.

קצירת מלפפון מריר:

מלפפון מר מתחיל לשאת פרי לאחר חודשיים. הפירות נקטפים כשהם עדיין ירוקים, מעט חיוורים ובשלים וכאשר גובהם כ-8 עד 15 ס"מ (תלוי בזן ובסוג). תוך 6-8 שבועות מהנביטה תראו את הפרחים ובתוך 2-3 שבועות הקרובים יופיעו הפירות ויהיו מוכנים לקטיף.

איך לגדל קרוסנים מפקעות

איך לגדל, לקצור ולהכין חזרת