איך לגדל סטיביה בגינה שלך

למרות שהסטביה (Stevia rebaudiana) נראית כמו צמח ירוק רגיל, היא בחירה אטרקטיבית מאוד לגינת עשבי התיבול בגלל הטעם המתוק הטבעי, נטול הקלוריות, שניתן למצוא בעלים שלה. מוערך על ידי חולי סוכרת ודיאטנים, הסטיביה היא צמח רב שנתי שאוהב את השמש החמה ונעלם בכפור. עם זאת, באזורים חמים יותר, השורשים בדרך כלל שורדים את החורף והצמח יחזור באביב. זה יכול גם לחורף אם אתה משתמש בהגנה. גננים באזורים ללא כפור נהנים לגדל סטיביה כל השנה, מה שמאפשר לה לגדול לשיח נמוך. עם זאת, המרץ דועכת לאחר השנה השנייה, אז אם אתה רוצה לקצור את כמות העלווה המקסימלית, מומלץ לשתול מחדש את הסטיביה שלך לאחר שנתיים.

אם אתה גן במיכלים, תן לצמח הסטיביה שלך לפחות עציץ בגודל 30 ס"מ עם תערובת עציצים איכותית. הנח אותו בשמש מלאה ומים בכל פעם שהאדמה נראית יבשה.

אדמה, שתילה וטיפול בסטיביה:

שתלו את הסטיביה כך שיהיו לה כ-45 ס"מ לגדול. הצמח יעדיף אדמה מנוקזת היטב, הוא יגדל בגובה 30-90 ס"מ, תלוי באורך עונת הגידול שלך. המתן עד שתחלוף כל סכנת הכפור לפני השתילה. להאכיל עם קומפוסט. מאלץ כדי למנוע מהצמח להתייבש בימי הקיץ החמים. צמחים הגדלים במיכלים יזדקקו לאותו מזון צמחי וגם למולץ.

טיפול בצמח הסטיביה:

סטיביה לא אוהבת אדמה רטובה, אז וודאו שיש ניקוז טוב או שהשורשים עלולים להירקב. סימן בטוח של ריקבון הוא כאשר הצמח אינו מתאושש לאחר השקיה. למרבה המזל, מעט חרקים מטרידים את צמחי הסטיביה.

קציר ואחסון:

כאשר צמח הסטיביה שלך פורחת בסתיו, חתוך את הפרחים והצמח יוציא יותר עלים.

לסטיביה יש פרחים לבנים קטנים בסתיו. בשלב זה הצמח מתפשט ומציע עלים פחות טובים לקטיף. חותכים את הפרחים כך שהצמח יפיק עלים לאורך זמן רב ככל האפשר.

העלים מתוקים יותר בטמפרטורות החמות של הסתיו. הם אידיאליים לפני פריחת הצמח.

כדי לשמור על שפע הקיץ ולהפוך את הסטיביה לנוחה לשימוש, ניתן לייבש את העלים. חותכים את הגבעולים שלמים, ואז הסר את העלים והקצוות הרכים מהגבעול. הניחו אותם על מטלית בחוץ ביום יבש ושטוף שמש. יום צריך להיות ארוך מספיק כדי לייבש את העלים. הקפידו לאחסן אותם לפני שהטל ירכך אותם שוב. אתה יכול גם להשתמש ב-a מייבש מזון אם יש לך אחד. לאחר שהעלים פריכים, מרסקים אותם ביד או מוציאים אותם עם מעבד מזון. מאחסנים בכלי אטום. למרות שהעלים האבקה אינם נמסים, הם דרך מצוינת להמתיק את המשקאות והמזונות שלך.

שימושים בסטיביה:

עלי סטיביה יכולים לשמש להמתקת תה ומשקאות אחרים.

סטיביה גדלה בשל העלים שלה, המעניקים לאוכל ולמשקאות טעם מתוק מבלי להוסיף את הקלוריות של הסוכר.

השתמש בעלים הטריים במהלך עונת הגידול כדי להמתיק את התה. המתיקות בעלים מרוכזת כרבע כמו אבקת סטיביה הנמכרת בחנות.

זכרו שסטיביה תעמוד בחום הבישול, היא לא תתקרמל כמו סוכר.

7 עשבי תיבול לגידול בחורף

10 סודות לגידול תותים בגינה שלך