איך לגדל סקורזונה מזרעים

סקורזונה הוא גידול שורש מוכר ופופולרי בגן הוויקטוריאני. נדיר מאוד לראות אותו בחנויות כי הוא כבר לא מוכר ולכן לא פופולרי. ובכל זאת, הטעם של הסקורצונרה נחשב עדיף על זה של הפרצלונים, שהוא קצת דומה לו. לעקרב יש עור כהה יותר, הוא קטן יותר מהפטרניפ ופחות דק.

שתילים וגידול של סקורסונרה:

קל מאוד לגדל את הסקורזונה כל עוד האדמה הוכנה כראוי ויש מקום פנוי בעומק טוב. הוא ממשפחת ה-Asteraceae (או Compositae), אותה משפחה כמו מלחית, ארטישוק ירושלמי וארטישוק. יש לגדל את הצמח באותו אופן כמו Salsify.

אתה יכול לשלב שורה של סקורזונה עם גזר שכן ידוע שהצמח דוחה זבוב גזר.

הסקורזונה דורשת עומק טוב של אדמה, היא צריכה להיות קלה, ושיטת הגידול בערוגות מוגבהות מתאימה לה היטב, כמו גם במיכלים גדולים. כמו שורשים אחרים, אין לזבל את האדמה בשנה שלפני כן, דבר שיגרום לקלשון, הסקורזונרה נהנית מתוספת של דשן כללי בשבוע שלפני הזריעה.

על קרקעות חרסית, הוסף חול לאדמה וקומפוסט לשיפור העומק.

עבור ערוגות מוגבהות, זרעו 3 זרעים לכל מיקום ישירות בסוף אפריל ותחילת מאי במרווח של 23 ס"מ, עומק 1.5 ס"מ ועבור שורות סטנדרטיות תמיד במרווח של 23 ס"מ עבור שורות של 38 ס"מ.

זרעו מתחילת אפריל עד סוף מאי, בהתאם לאזור שלכם, בתקווה להימנע מכפור אך עדיין מתכננים להציב פעמונים או הגנה אחרת אם הכפור מאיים על זרעים שכבר נבטו,

תחזוקה והשקיה:

הסקורזונה לא דורשת יותר מדי תחזוקה, רק מים במזג אוויר יבש.

קְצִיר:

הקציר של שורשי העקרב אמור להיות מוכן עד אוקטובר או נובמבר, אך ניתן להשאיר אותו באדמה עד פברואר. אחרת יש לאחסן כפי שהייתם מאחסנים את הפרצלונים והגזר בחול לח או כבול.


הכנה קולינרית:

ההכנה קשה יותר מהפטרניפ הצנוע, הגעלה תקל על גירוד העור ואז לאדות או להרתיח עד לריכוך. הרתחה ולאחר מכן קילוף מומלצת על ידי כמה שפים. לאחר מכן מתוגמלים קשיי ההכנה בטעם יוצא דופן.

אתה יכול להשתמש בסקורצונרה באותם מתכונים כמו פרצלונים, אבל את הטעם העדין מומלץ להוציא על ידי אידוי, ואז עם חמאה מומסת או אפילו רוטב הולנדייז.

5 טיפים להגנה על גינת הירק שלך במהלך גל החום

איך לגדל ג'ינסנג מזרעים