איך לגדל עגבניות מזרעים

פרי עגבניותטומטיו, שנקרא גם טומטילו (עגבנייה קטנה) או פיזיליס, בויתה על ידי האצטקים. עגבניות מסווגות במשפחת צלילי הלילה ולכן קשורות לעגבניה. הפירות עצמם קטנים (בגודל כדור גולף), בצבע ירוק כדורי או ירוק-סגול בהתאם לזן, ומכוסים בציפוי דונגי מעט דביק אשר יעיל מאוד בהפחתת איבוד הלחות.

הפירות מוגנים עוד יותר על ידי קליפה ירוקה דקה דמוית נייר, שנוצרה מהגביע. מעטפה זו שהופכת בז' כשהפרי בשל.

לפירות יש טעם מוזר המערבב רמז של עגבנייה ירוקה ואננס, והם נמצאים בשימוש נרחב במטבח המקסיקני לרוטב ירוק או סלסה ורדה. פירות עשירים בחומצה אסקורבית מאשר עגבניות. אין מיץ בעגבניות.

בצרפת, במיוחד בצפון, עדיף לגדל אותם בחממה מכיוון שהם זקוקים לטמפרטורות חמות יותר מאלה הזמינות בחוץ. הם יגיעו בקלות לגובה של 2 מ' בעונת השיא וישאו יבול שופע של פירות בתנאים הנכונים. עדיף לתת להם לגדול בלי לצבוט אותם, בתנאי שיש לך מספיק מקום. כשהצמחים מתפזרים בקלות, נסו לתמוך בהם על ידי קשירת חבלים סביב הצמח כולו במרווחים קבועים ולספק להם יתד טוב.

עגבניות גן ירקהרבה פרחים אבל מעט פירות:

עגבניות פורחות במיוחד, אבל תפוקת הפרי נמוכה למדי, אלא אם יש לך לפחות שני צמחים, הטמפרטורה גבוהה מספיק ויש גישה נוחה לחרקים. נראה שהאבקת ידיים עם מברשת או אצבע לא עובדת. עגבניות אינן תואמות את עצמן וכל הצמחים הינם כלאיים.

זריעת זרעי עגבניות:

זורעים את הזרעים בעציצים במקום חמים, בסביבות 18 מעלות צלזיוס במרץ או באפריל, באותו אופן שבו זורעים עגבניות. לאחר הנביטה, המשך לגדל את השתילים בטמפרטורות נמוכות יותר כדי להימנע מגידול עם גבעולים ארוכים מדי, עד שיהיה חם מספיק בסוף אפריל או מאי כדי לשתול אותם במיקומם האחרון בחממה. אם אתם מגדלים אותם בחוץ במיקום שנשאר מתון, שתלו אותם במיוחד לאחר שנגמרה כל סכנת הכפור מכיוון שהצמחים רגישים מאוד לכפור.

תשומת הלב. בשום פנים ואופן אין לשתול את הצמחים הסוב-טרופיים הללו לפני תאריך הכפור האחרון הצפוי באזורכם. גם אז, ספקו כיסוי כגון קלושה או צעיף במשך השבועות הראשונים שכן לילות קרים ורוחות יגרמו נזק לצמחים. גננים נזהרים באופן קבוע מכפור מאוחר המתרחש במהלך תקופת הקור המסורתית המכונה "קדושי הקרח", בדרך כלל קצת לפני אמצע מאי. זכרו, כפור לילה מאוחר יהרוג את כל הצמחים הסוב-טרופיים שלכם!!

טיפול בצמחי העגבניות שלך:

האכילו אותם בדשן עגבניות והשקו אותם היטב.
נראה שמזיקים ומחלות לא מהווים בעיה גדולה בצרפת.

אחסון וקציר:

קצור עגבניות בסוף הסתיו כשהפרי תפח כמעט וממלא את קליפת הנייר שמסביבו, שתשנה את צבעה מירוק לשזוף. שמור את הקליפות שלמות כהגנה נוספת על הפרי. הסר את הפירות הנותרים כאשר הצמח מתחיל למות בחזרה והנח אותם באדן חלון שטוף שמש.

אחסון של עגבניות.

עם הגנה על הציפוי הדביק והשעווה של הפרי עצמו והקליפה, העגבניות יאוחסנו במצב בתולי לפחות 5 חודשים על אדן החלון.

טיפים לגידול סרפדים בגינה שלך

איך לגדל ארוגולה מזרעים