איך לגדל עירית

עיריתעירית קשורה קשר הדוק לבצל והיא גדלה בגלל הגבעולים שלה ולא הפקעות שלה. עירית מסויימת תייצר פקעת בצל קטנה, אבל היא גדלה לרוב בגלל צמרות העלים שלה. יש להם אותו טעם כמו הבצל אבל קלילים ועדינים יותר.

לטעם אחר, אפשר לנסות עירית שום. הם גדלים באותו אופן כמו עירית מסורתית אבל יש להם יותר ניחוח שום מאשר טעם בצל.

העירית תפרח אם תאפשרו לה, ופרח ה"פומפום" הסגול יפה מאוד. סגול הוא הצבע הנפוץ ביותר אך לחלק מזנים של עירית עשויים להיות פרחים לבנים או ורודים. הפרחים אכילים אך לא טעימים כמו הגבעולים.

כל עוד לא תחפור את הנורות, העירית שלך תמשיך לחזור כל אביב כצמח רב שנתי.

עירית משמשת לטעם שלה ולא לערך התזונתי. למרות שיש הרבה ויטמין C ו-A בעלי עירית. הם גם מקור טוב לברזל וסידן.

איך לגדל עירית מזרע:

עירית גדלה לעתים קרובות מזרעים מכיוון שהיא בדרך כלל נובטת טוב מאוד למרות שזה יכול לקחת זמן מה. או שאתה יכול לקנות ישירות נורות קטנות שיגדלו מהר יותר מזרעים.

אם אתה שותל את הזרעים או הנורות שלך בגינה, המתן עד שיחלוף כל איום הכפור. זרעי עירית זקוקים למזג אוויר חם יותר כדי לנבוט ולצמוח. לשתילה מוקדמת יותר, התחל את הזרעים שלך בתוך הבית כ-5 שבועות לפני תאריך הכפור ושתול את השתילים כשבוע לאחר הכפור האחרון שלך.

הַשׁתָלָה

לא משנה איך אתה מתחיל לגדל את הצמחים שלך, הם צריכים להיות במרחק של 15 ס"מ זה מזה בגינה בקבוצות של 3 או 4. אם אתה זורע את הזרעים ישירות, אתה יכול לזרוק אותם קרוב יותר ולדלדל מאוחר יותר.

שתלו את העירית במקום שטוף שמש אבל היא יכולה לצמוח טוב מאוד בצל במידת הצורך. חפרו מעט את השטח כדי לשחרר את האדמה וערבבו פנימה מעט קומפוסט.

אם אתה גם מגדל בצל, אתה צריך לשתול את העירית שלך הרחק מהם. כמה מזיקים בבצל נמשכים גם לעירית…

הוראות תרבות

עירית גדלה בקלות ללא הרבה תחזוקה, אבל אתה צריך לשמור על אזור הגידול המיידי שלה נקי מעשבים שוטים. הקפידו להשקות אותם היטב, במיוחד כשמזג ​​האוויר חם.

למרות שהפרחים יפים למדי, עליך לצבוט את הגבעולים הניצנים כשהם צצים כדי שהצמח שלך יפיק עלים. ברגע שהפרחים יגיעו, הצמח יזרע, צמיחת העירית תאט.

מיכלים

עירית היא פשוט אידיאלית לגידול מיכל והיא תסתדר מצוין גם בפנים וגם בחוץ. אתה יכול לגדל 4-5 צמחים בעציץ של 30 ס"מ בקלות.

יש להשקות עירית לעתים קרובות, בדרך כלל כל 3 או 4 ימים, תלוי במזג האוויר אם שומרים בחוץ.

אם אתה לא נותן לצמחים שלך לפרוח, אתה יכול לשמור על העירית שלך לגדול כל החורף כל עוד יש לך חלון שטוף שמש עבורם.

קציר ואחסון

החלק העליון של העירית יגדל בדומה לבצל ירוק, ללא ענפים. אז כשמגיע הזמן לקצור חלק ממנו, חתוך כמה סנטימטרים מהקצוות עם זוג חד של מספריים. אתה יכול לחתוך אותם בערך 5 ס"מ מעל הקרקע והם ימשיכו לגדול. זה קצת כמו לכסח את הדשא.

למרות שקל לקצור אותם, כדאי לתת להם לגדול כך שהשורשים יהיו חזקים מספיק כדי לצמוח מחדש.

ברגע שהכפור בחורף יגיע, צמחי העירית שלך ימותו. קח את יבול העלים האחרון שלך ממש לפני הכפור, אבל אל תחתוך חזק מדי. צמחים עדיין צריכים לשרוד את החורף.

ייבוש עירית אינו רעיון טוב כי היא מאבדת את הטעם שלה כמעט מיד כך. טכניקה נפוצה היא לקצוץ עירית ולהשתמש במגש קוביות קרח כדי להקפיא אותה במנות אישיות כדי להפשיר מאוחר יותר.

איך לגדל קימל מזרע

איך לגדל עץ שזיף מבור שזיפים