איך לגדל עץ משמש מגרעין משמש

עץ המשמש (Prunus armeniaca) גדל לגובה של למעלה מ-7 מטרים עם פרחים ורודים או לבנים בתחילת האביב, ומפיק פירות כתומים זהובים ועסיסי שכולנו אוהבים. אם אתה לוקח בורות מזן מושתל או כלאיים, ייתכן שהשתילים שתגדל מהם לא ייראו או יפיקו כמו עץ ​​האב. כמו כן, אין לקצור את החרצנים ממשמש מוקדמת בעונה, שכן חרצנים אלו לרוב אינם נובטים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחרו בפרי של אמצע העונה או בעונה המאוחרת שגודלו מבור ואינו קרוב מספיק לעצים אחרים מאותו הסוג כדי להיות מואבק על ידם.

הכנת גרעיני משמש ומיצוי הזרע (שקד).

גידול עץ משמש מהבור אינו קשה אך דורש סבלנות שכן זה לוקח זמן.

חותכים משמשים בשלים מדי או בשלים מדי לשניים ומסירים חרצנים. מקרצפים את כל הבשר שנותר מהבור במברשת ירקות ומורחים אותם על עיתונים במשך כשלוש שעות עד שהמשטחים שלהם יבשים. כשהאבנים יבשות מאוד, שברו אותן על ידי הפעלת לחץ, בעזרת מפצח אגוזים או סגן, על פניהן התפורות ולאחר מכן מחלצים את הזרעים בצורת שקדים.

השאירו את הזרעים על העיתונים למשך מספר שעות נוספות עד שהמשטחים שלהם יתייבשו לפני ששומרים אותם בצנצנת מכוסה או בשקית רוכסן במקרר אם ברצונכם לדחות את תקופת הריבוד שלהם. אם אתם מתכננים להתחיל בתהליך זה מיד, השרו את הזרעים למשך הלילה במיכל עם מים פושרים.

אם אתה לא רוצה לטרוח לחלץ את הזרעים, אתה יכול לרבד את החרצנים במקום, אבל הנביטה תארך יותר.

לשתול זרעי משמש בתוך הבית

סחטו מספיק אזוב כבול רטוב כדי להסיר עודפי מים והניחו כמה חופנים מהאזוב הזה בצנצנת או שקית זכוכית. מסננים את הזרעים שהושרו מראש והוסיפו אותם למוס, וערבבו אותם היטב. מכסים את הצנצנת במכסה בורג או סוגרים את השקית ברוכסן.

ריבדו את הזרעים בקור על ידי הנחת הצנצנת או השקית במקרר, שם הטמפרטורה צריכה להיות בין 0 ל-7 מעלות צלזיוס. בדוק לעתים קרובות אם יש סימנים של שורשים המופיעים בכבול. זרעי משמש מתחילים לנבוט בדרך כלל תוך ארבעה עד שישה שבועות.

שים את הזרעים המונבטים בעציץ אם מזג האוויר לא מאפשר לשתול אותם בחוץ. הניחו זרע אחד בכל עציץ בגודל 10 ס"מ של אדמת עציצים, כאשר צד השורש כלפי מטה והקצה הנגדי של הזרע קרוב לפני השטח של האדמה. שמור את השתילים על אדן חלון שטוף שמש, מתחת לאורות גידול או בחממה עד שתהיה מוכן להשתיל אותם בגינה.

שתילת זרעי משמש ישירות בחוץ

חפרו ערוגת שתילה בסתיו באתר עם שמש מלאה ואדמה קלה. צור תלם באדמה עמוק פי שניים מאורך הזרעים שלך. זורעים את הזרעים שהושרו מראש בתלם במרחק של כ-15 ס"מ זה מזה וממלאים את התלם באדמה. פזרו עוד 3 ס"מ של אדמה על שורת השתילה כדי למנוע משטח האדמה להיסדק.

מכסים את השורה בבד טיפה. תחב את הבד כמה סנטימטרים עמוק לתוך האדמה מכל הצדדים כדי למנוע מבעלי חיים לחפור את הזרעים.

שימו לב לסימני נביטה באביב. כאשר אתה רואה עצים קטנים מתחילים להופיע, הסר את הבד כדי לאפשר להם לגדול לפני השתלת אותם.

הזרעים, הזרדים והעלים הנבולים של עצי משמש הם רעילים, אז הרחק חומרים אלה מילדים וחיות מחמד.

עם מזל וסבלנות, תתוגמלו עם משמשים מתוקים ועסיסיים מהעץ שלכם בעוד שלוש עד חמש שנים.

איך לגדל רוזמרין

10 ירקות מיניאטוריים לגידול בעציצים