איך לגדל עשב לימון

עשב לימון ירקות

לעשב הלימון יש טעם הדר לימון חזק וניתן לבשל אותו בתה וגם להשתמש בו כצמח תבלין לתיבול. המנות הנפוצות ביותר המשתמשות בלמון גראס הן במטבח האסייתי כגון עוף לימון.

במקור מהודו, תצטרכו לחיות במדינה חמה יחסית כדי לגדל עשב לימון בחוץ, זה עובד די טוב בדרום צרפת. כל צמח יכול להגיע בקלות לגובה של מטר עד 1.5 מטר אם אתה מגדל אותם בחוץ. הגובה יהיה מעט נמוך יותר אם תצטרך להחזיק את הצמח שלך בתוך הבית או אם האקלים פחות נוח.

באסיה, עשב הלימון הוא צמח נפוץ מאוד, עשב גבוה שאינו מרבה להניב פרחים ונמצא בכל מקום. בבסיס כל קבוצת עלים יש גבעול עבה ויפה. הצמח מורכב מקבוצה גדולה של גבעולים בודדים אלה.

החלק התחתון של כל גבעול משמש לרוב מתכוני הבישול אך ניתן להשתמש בשאר העלים גם בבישול. תה מושרה בדרך כלל עם העלים.

לא רק שלתה יהיה טעם חזק יותר, עשב הלימון יכול גם לסייע בהסדרת קלקולי קיבה והקלה על שיעול. לשמני עשב לימון יש מספר שימושים בריאותיים הומיאופתיים, למרות שרוב המגדלים הביתיים אינם מפיקים את השמנים האתריים מהצמחים שלהם. עשב לימון משמש בעיקר כחומר טעם.

איך לגדל עשב לימון מזרעים:

גננים בדרך כלל לא מתחילים לגדל צמחי לימון מזרעים כי זה כל כך קל להתחיל על ידי השתרשות גבעולים או ייחורים.

למעשה, אולי אפילו תוכל להתחיל צמח לימון חדש מגבעולים טריים שאתה קונה במכולת הרגילה. כל עוד הם עדיין יציבים וירוקים, אתה אמור להיות מסוגל לקבל שורשים. חותכים 3 או 4 ס"מ מקצה העלים ומכניסים את הבסיס לכוס מים. השאר איפשהו בשמש וכדאי להתחיל לראות שורשים צומחים מתחתית הגבעול תוך שבוע-שבועיים.

ברגע שיש לגבעול שורשים באורך של לפחות 2 ס"מ, אתה יכול לשתול במיכל לגידול פנימי או לשתול אותו ישירות בגינה.

גינת ירק עשב לימוןהַשׁתָלָה

שמרו על צמחי הלימון שלכם במרחק של מטר אחד לפחות (הוא יכול ליצור שיח גדול) ואפשרו גובה של 1m50 (אם כי ניתן לחתוך את העלים לכל גובה שתרצו).

כאשר אתה חופר את החורים לשתילה מחדש, ערבב פנימה קצת קומפוסט או זבל כדי לעזור להעשיר את האדמה. האדמה לא צריכה להיות עבה מדי, המים עדיין צריכים להתנקז היטב כדי לשמור על בריאות הצמחים שלך.

עליך לשתול את הגבעולים שלך בחוץ לאחר תאריך הכפור האחרון שלך.

הוראות טיפוח

עשב הלימון שלך יצטרך הרבה חנקן, אז אתה צריך להפרות לפחות פעם בחודש עם פורמולה רגילה או פורמולה גבוהה בחנקן. השקה את הצמח שלך באופן קבוע ואל תיתן לו להתייבש לחלוטין, במיוחד כשמזג ​​האוויר חם מאוד.

ברגע שהצמח שלך מגיע לגובה של מטר אחד או יותר, אתה יכול לחתוך את החלק העליון של העלים, אפילו יותר ממה שאתה לוקח עבור הקציר שלך. זה יכול לעזור לשמור על גובה הצמח. עשב הלימון אינו יוצר ענפים ולכן אין צורך לגיזום נוסף.


סירים ומיכלים:

ניתן לגדל עשב לימון בעציצים גדולים, בפנים ובחוץ. בהתאם לאקלים שלך, אתה צריך לנסות לתת לה כמה חודשי קיץ בחוץ כדי לקבל יותר שמש. בהתחשב בגודלו, רוב האנשים שומרים את עשב הלימון שלהם בתוך הבית רק במהלך החורף.

הצמחים שלך יכולים להיות גדולים למדי אז שתלו אותם בעציץ של 20 ליטר או יותר. אם זה מתחיל לצמוח מהעציץ, אתה תמיד יכול להפריד גבעולים רק כדי לשמור על הצמח בשליטה. זו בדרך כלל לא בעיה עם צמחים שנשארים אך ורק בתוך הבית.

בעודו בבית, צמח לימון זקוק לשמש ככל שתוכל להרשות לעצמך עם מינימום של 6 שעות ביום. הוא יכול לשגשג כצמח בית פשוט אבל לא תקבלו הרבה גבעולים (מציק אם זה למטבח הביתי שלכם).

השקה בתדירות גבוהה למדי, 2 או 3 פעמים בשבוע.

מחלות ומזיקים:

שמנים בניחוח עשב לימון משמשים לעתים קרובות כדוחה חרקים טבעי, כך שאתה לא באמת צריך לדאוג לגבי מזיקים מסוג זה.

עם זאת, חלק מהעלים יכולים לפעמים לנבול ותמצאו כתמים חומים או חלודים בקצות העלים. גזרו עלים נגועים ורססו את כל הצמח בקוטל פטריות טבעי שניתן להשתמש בו על צמחי מאכל.

קציר ואחסון עשב לימון

אתה יכול לחתוך את העלים מהצמח בכל עת ברגע שהצמח בגובה פחות מ-30 ס"מ. כדי לקצור גבעולים שלמים, השתמש באיזמל חד כדי לחתוך בגובה פני הקרקע. קח תחילה את הגבעולים החיצוניים והם צריכים להיות בעובי של לפחות 1 ס"מ לפני שאתה חותך אותם. הימנע מקריעת הגבעולים, זה עלול לפגוע בשאר הצמח.

אפשר לשמור את כל הגבעול עם העלים במקרר כדי לשמור על טריות מספר ימים. שמור אותו בשקית ניילון עם מגבת נייר לחה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. ניתן להקפיא חתיכות קצוצות מהגבעול לשימוש מאוחר יותר.

אם אתה רוצה לאחסן רק את העלים, יבש אותם במקום להקפיא אותם.

בין אם אתה משתמש בו כדי להוסיף טעם לבשר או דגים, או סתם כדי להשרות תה, זכרו שהטעם יכול להיות חזק מאוד. לא צריך הרבה כדי להוסיף הרבה טעם.

איך לגדל כרישה מזרעים

5 דברים לעשות בגינת הירק שלך באוקטובר