איך לגדל פורסלנה מזרעים או ייחורים

פורסלןפורסלנה נחשבת לעתים קרובות לעשב שוטה בגנים רבים, אך אם תסתכל מקרוב על הצמח העסיסי והצומח במהירות, תגלה שהוא אכיל וטעים כאחד.

גידול פורסלן בגינה יכול להועיל לבריאות ולבלוטות הטעם.

מה זה פורסלנה?

פורסלן (Portulaca oleracea) הוא עשב שמקורו באסיה, אך התפשט בכל העולם. זה נפוץ בשטחים פתוחים. לעשב פורסלנה יש גבעולים אדומים ועלים ירוקים בשרניים. צבעם של הפרחים צהוב עז.

פורסלן עשיר בחומצות שומן אומגה 3 ומכיל ויטמין A, ויטמין C, ויטמין B, מגנזיום, סידן, אשלגן וברזל.

בסך הכל, פורסלן הוא עשב בריא מאוד להוסיף לתזונה שלך.

גידול פורסלן מזרעים:

החלק הקשה ביותר בגידול פורסלן הוא למצוא אותו. לאחר שהחלטתם לגדל אותו, אתם עשויים לגלות שלמרות שכבר שנים הוצאתם אותו מערוגות הפרחים שלכם, הוא פתאום הופיע מחדש.

ברגע שאתה מוצא צמח, אתה יכול לקצור זרעים או לחתוך כמה גבעולים. כל הפורסלנים בדרך כלל גדלים בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה ובאדמה פתוחה.

צמחים אינם בררנים לגבי סוג אדמה או תזונה, אך הם נוטים לצמוח בצורה הטובה ביותר באדמה יבשה יותר.

אם תחליט לשתול זרעי פורסלן, פשוט פזר את הזרעים על האזור שבו אתה מתכנן לגדל אותו. אין לכסות זרעים באדמה נוספת. זרעי פורסלן זקוקים לאור כדי לנבוט, ולכן הם צריכים להישאר על פני האדמה.

גידול פורסלן מיחורים:

אם אתה משתמש בגזרי פורסלן, הנח אותם באדמה במקום שבו אתה מתכנן לגדל אותם. השקו היטב את הגבעולים והם אמורים להשתרש באדמה תוך מספר ימים בלבד.

תחזוקה וקציר של פורסלן:

טיפול פורסלן הוא פשוט מאוד לאחר הצמיחה. אתה לא צריך לעשות כלום. אותן תכונות שהופכות אותם לעשב שוטים עבור חלק מהגננים גם הופכות אותם לקלים לטיפול. הקפידו לאסוף אותו באופן קבוע ולהיות מודע לכך שהוא עלול להפוך לפולשני.

קציר לפני התפתחות פרחים יעזור להפחית את התפשטותו. כמו כן, קחו בחשבון שהדשא הוא שנתי. למרות שהסיכוי גבוה שצמח חדש יגיע בשנה שלאחר מכן, אולי כדאי לאסוף זרעים בסוף העונה, כדי שיהיה לכם אותם לשנה הבאה, במקום לקנות צמח פורסלן חדש. אם החלטתם לקצור פורסלן מהגינה שלכם, ודאו שאתם קוטפים רק פורסל שלא טופלה בחומרי הדברה או קוטלי עשבים…

10 ירקות שתוכלו לגדל במקום מוצל

6 טיפים לגידול גינת ירק מושלמת