איך לגדל צלפים מזרע

מהם צלפים וכיצד משתמשים בהם?

צלפים, ניצני פרחים לא נפתחים שנקטפו משיח הצלפים, הם יקירי המטבח הים תיכוני. צלפים מצויים במאכלים אירופאים, כמו גם במאכלים של אפריקה והודו, שם מגדלים שיחי צלפים.

עם זאת, גידול שיח צלפים אינו משימה קלה.

מה זה צלפים? שיחי צלפים (Capparis spinosa L.) בדרך כלל גדלים בר בים התיכון באזורים סלעיים יבשים בדומה למקום שבו גדלים זיתים. צלפים גדלים בדושן, ממש כמו פטל שחור.

גידול צמח צלפים נמצא לרוב בספרד ובאפריקה, אך בעבר גם דרום רוסיה הייתה יצואנית. שיחי צלפים הם, כאמור, ניצנים של צמח דמוי שיח רב שנתי (1 מ' עד 1.5 מ' גובה) שיש לו שפע של ענפים קוצניים הנושאים פרחים לבנים באורך 5 ס"מ עם אבקנים סגולים.

מהם צלפים וכיצד משתמשים בהם?

ניצני הפרחים הקטנים של צמח הצלפים, או Capparis spinosa, נקטפים מדי יום, ואז מושחים בחומץ או ניתנים למלח במלח. הטעם המתקבל של הצלף חזק ומובחן, כמו זה של חרדל ופלפל שחור, בשל ריכוז שמן החרדל שבו, המשתחרר בעת ריסוק רקמת הצמח. הטעם והארומה החריפים האלה מתאימים למגוון רטבים, טפנדים, פיצות, בשרים, דגים וסלטים.

את העלים הבוסרים הגדלים על שיח צלפים אפשר לאכול גם כירק מבושל ושורשי הגידול של שיח צלפים שימשו כתחליף מלח.

מפירות שיחי הצלפים (חמוציות, קפרון או טייפרון) אפשר להכין רטבים בטעם צלפים, או לפעמים לשמר בחומץ לאכילה כמו חמוצים קטנים.

לצמח צלפים יש גם שימושים רפואיים. ניתן לקצור צלפים כדי לסייע בהעלמת גזים, לשפר את תפקוד הכבד או להשפעותיו האנטי-ראומטיות. תרופה עתיקת יומין, צלפים ידועים גם כשימושיים בטיפול בטרשת עורקים, מחלות כליות, משתנים, אנמיה, דלקת פרקים, שיגדון ונפטוף.

איך לגדל צלפים מזרעים:

ניתן להשיג גידול שיח צלפים על ידי ריבוי מזרעים, אם כי מציאת מקור זרע היא אתגר לא קטן. אם מצאתם זרעים לגידול צלפים, תוכלו לנסות לגדלם בעציץ גדול עם בסיס של סלע גס או לבנים מפוררות. היזהר לא להשקות יתר על המידה שכן העלווה של הצמח היא שומר מים טבעי. זרעי צלפים קטנים מאוד ונובטים בקלות, אך באחוז נמוך למדי

זרעים מיובשים קשים יותר להנבטה ויש להשרותם למשך יממה במים פושרים, ואז לעטוף אותם במגבת לחה, לאטום בצנצנת ולשמור במקרר למשך חודשיים-שלושה. לאחר הקירור, משרים שוב את הזרעים למשך הלילה, ולאחר מכן שותלים בעומק של 1 ס"מ במצע מנוקז היטב.

איך לגדל צלפים מייחורים:

בפברואר, מרץ או אפריל, קצור ייחורי צלפים באמצעות מנות בסיסיות של שישה עד עשרה ניצנים. כדי לגדל שיח צלפים, הניחו את הייחורים במצע גידול משוחרר ומנוקז היטב עם מקור חום בבסיסו. טבילת הגבעול במעט הורמון השרשה מועילה גם להתפתחות הצמח.

טיפול בצלפים:

טיפול בשיחי צלפים דורש זרם מתמיד של אור שמש ואקלים צחיח. לצמחי צלפים טווח קשיחות דומה לעץ הזית (-8 מעלות צלזיוס) ויכולים גם לסבול טמפרטורות קיץ מעל 41 מעלות צלזיוס. כאשר מגדלים צמח צלפים, הצמח עצמו סובלני מאוד ומפתח מערכות שורשים עמוקות, על מנת לשפר לנצל את משאביו בסביבה קשה.

בעת הקציר, גיזום הוא המפתח.

צלפים מחולקים לחמש קבוצות נפרדות. במהלך גידול צמח צלפים, נקטפים הניצנים בשלב הבוסר ומסווגים לפי גודל:

לא זהה: 5/7 מ"מ
גלילים: 7/8 מ"מ
קפוצינים: 8/9 מ"מ
ברדסים: 9/10 מ"מ
ברדסים: 10/11 מ"מ
קנסות: 11/12 מ"מ
קנסות: 12/13 מ"מ
ברוטו-ברוטו: 13/14 מ"מ
מחוץ לקליבר: 14 מ"מ ו+

צלפים שאינם פאריי הם הפופולריים ביותר ולכן היקרים ביותר.
באיטליה מדורגים צלפים בסולם של 7 עד 16, המציין את גודלם במילימטרים.

10 ירקות ישנים ונשכחים לגדל בגינה שלך

11 טיפים להכנת גינת הירק שלך בסתיו