איך לגדל צמח פלפל כדי לקבל פלפל

פלפל על סיר פלפלגידול צמח פלפל לפלפל (Piper nigrum) הוא מאוד קשה אבל עדיין אפשר לנסות. פלפל שחור הוא התבלין הפופולרי, היקר והחיוני ביותר בעולם, הוא יקר מאוד והוא נקרא גם "זהב שחור".

פלפל מקורו בדרום הודו והוא גדל בה באופן נרחב וגם באזורים טרופיים אחרים כמו ברזיל, מיאנמר ואינדונזיה. צמח הפלפל הוא צמח טרופי, הוא גדל בעיקר במדינות הדרומיות של הודו ובמדינות אלו יש אקלים לח מאוד (כמעט 90% מתרבות הפלפלים בעולם נעשית שם). משמעות הדבר היא שפלפל שחור אוהב אקלים לח במיוחד שבו הטמפרטורה לעולם לא יורדת מתחת ל-16 מעלות צלזיוס. זוהי גפן עם עלים יפים בצורת לב (כמו עלה ביטל), הוא גדל על תומך ויש לו שורשי אוויר ומייצר ספוג קטן של פרחים לבנים בקיץ לפני הפקת פרי.

איך לגדל פלפל שחור מזרעים:

זריעת זרעי פלפל ניתן לעשות, אבל רק זרעים טריים נובטים, זרעים קיימא לתקופה קצרה מאוד.

כדי להפיץ אותו מזרעים, מלאו את המיכל בתערובת עציצים איכותית שיש בה כמות טובה של חומרים אורגניים. השתמש באצבע שלך כדי ליצור את החורים, כל אחד בעומק 1 ס"מ ובמרחק של כ-2-3 ס"מ זה מזה. זרוק זרע לכל חור, ואז כסה את האדמה. השקה את הזרעים לעתים קרובות למדי ושמור על האדמה לחה.

ניתן להרבות את צמח הפלפל גם מייחורים.

poivrierהמטע:

מערבבים קומפוסט ואדמת עציצים לתוך האדמה לפני השתילה. עשו חור באדמה ושתלו את השתילים או הצמחים באותו עומק שגודלו בעציץ הקודם שלהם. הדביקו היטב את האדמה סביב בסיס הצמח כדי להחזיק אותה במיקום הנכון והשקו.

אם שותלים בעציצים, השתמשו בעציץ גדול למדי שכן לצמחי פלפל יש מערכת שורשים נרחבת.

מיקום:

כאשר שותלים עצי פלפל, זכרו לבחור מקום שנשאר לח ושהטמפרטורה נשמרת כל הזמן סביב 24 עד 30 C. עם זאת, צמח הפלפל עדיין יכול לסבול טמפרטורה בין 10 עד 40 C. .

קומה:

צמחי פלפל מעדיפים קרקעות חרסיות פוריות, בינוניות, השומרות מעט לחות. ניקוז טוב תמיד חיוני, קרקעות ספוגות מים עלולות לפגוע בצמח. רמת ה-pH של האדמה יכולה להיות בין 5.5 ל-7.

שמש:

חפשו צל דיסקרטי, מיקום המקבל אור מסונן בשעות היום הוא אופטימלי, מכיוון שהצמח עלול להינזק אם נחשף ליותר מדי אור שמש ישיר. אם שותלים באזור שטוף שמש, יש להשתמש במטלית כדי להצל ולסנן את אור השמש ל-50% לפחות.

רִוּוּי:

הקפידו להשקות אותו היטב כדי לשמור על האדמה לחה תמיד מעט, מה שעוזר למנוע מהאדמה להתייבש בין השקיה.

פלפל שחורלחות :

צמח הפלפל אוהב לחות, ככל שיש לו יותר כך ייטב. לשם כך, ערפל את הצמח לעתים קרובות למדי במים מתוקים. אם אתם מגדלים פלפל שחור בעציצים, הניחו אותם על צלוחית מלאה במים, זה גם יעלה את רמת הלחות.

קַשׁ:

מאלץ עם חומרים אורגניים כדי לשמור על לחות ולמנוע עשבים שוטים.

קצירת זרעי פלפל שחור:

פלפל שחור, לבן או ירוק נקטפים למעשה מצמח בודד. הצבע תלוי בדרגות ההבשלה השונות ובאופן עיבוד הפלפל.

אם פרי צמח הפלפל נקטף לפני הבגרות ולאחר מכן מיובש בשמש החמה, לאחר הייבוש הוא הופך מקומט ושחור.

מזיקים ומחלות:

המחלה השכיחה ביותר שמדביקה את צמח הפלפל היא ריקבון שורשים, המופיע עקב עודף חום. במזיקים, זה יכול להיות מותקף על ידי כנימות, שבלולים וחרקים. היזהרו מקרדית עכביש בעת גידול בתוך הבית.

איך לגדל שיח פטל בגינה שלך

15 זרעי ירקות לזרוע בינואר או פברואר