איך לגדל קרדונים

חלקם נחשבים רק לצמח פולשני ואחרים לתענוג קולינרי, צמחי הקרדון הם חלק ממשפחת הגדילן ובמראה נראים הרבה כמו הארטישוק שאנחנו רגילים לאכול.

למעשה, קרדון נקרא גם גדילן ארטישוק.

אז, האם עשב מגולף, צמח מרפא או צמח מאכל?

קרדון, בתנאי גידול טובים, מגיע לרוב לגובה של עד 1.5 מ' גובה ו-2 מ' רוחב בבגרות, תלוי בזן. צמחים רב שנתיים גבוהים וקוצניים, צמחי קרדון פורחים מאוגוסט עד ספטמבר וניתן לאכול את ניצני הפרחים שלהם בדיוק כמו שאוכלים ארטישוק.

מידע על גדילן ארטישוק:

במקור מהים התיכון, הקרדון (Cynara cardunculus) קיים כיום באזורי דשא יבשים באזורים רבים של צרפת, אך גם בארה"ב ובאוסטרליה, שם הוא נחשב לעשב שוטה.
קרדון, שגדל במקור בדרום אירופה כירק, הוצג לגן המטבח האמריקאי על ידי הקוואקרים בתחילת שנות ה-90. כיום, צמחי קרדון גדלים בשל תכונות הנוי שלהם, כגון אפור כסוף, עלווה משוננת ופרחים סגולים בהירים. המראה האדריכלי של העלווה מושך עניין לאורך כל השנה בגינות עשב ולאורך תעלות. הפרחים התוססים הם גם מושכים נהדרים עבור דבורים ופרפרים, המאביקים את הפרחים הרמפרודיטיים.


איך לגדל קרדונים בגינת הירק שלך:

שתילת קרדונים צריכה להיעשות באמצעות שתילים בתוך הבית בסוף החורף או בתחילת האביב וניתן להשתיל את השתילים בחוץ כאשר כל סכנת הכפור חלפה.

יש לחלק צמחי קרדון בוגרים ולשתול צמחי קרדון בתחילת האביב, ולהשאיר הרבה מקום לגדילה ברוחב שכן הצמחים דורשים מקום מספיק בגלל נפחם המסוים.
למרות שקרדון יכול לגדול בקרקעות דלות בחומרי תזונה (חומציות מאוד או בסיסיות), הם מעדיפים שמש מלאה ואדמה עשירה ועמוקה.

כפי שהוזכר לעיל, ניתן לחלק אותם או לשתול אותם על ידי ריבוי זרעים.

זרעי קרדון הם קיימא במשך כשבע שנים לאחר שהם מבשילים מספטמבר עד אוקטובר ונאספים.

מתי לקצור קרדון:

גדילן קרדון או ארטישוק הוא הרבה יותר גדול וקשה מאשר ארטישוק. בעוד שחלק מהאנשים אוכלים את ניצני הפרחים הרכים, רוב האנשים אוכלים את גבעולי העלים העבים והבשרניים, הדורשים השקיה בשפע לצמיחה בריאה. בעת קצירת פטוטרות, יש להלבין אותן תחילה. באופן מוזר, זה נעשה על ידי קשירת הצמח לצרור, לעטוף אותו בקש, ואז לחפור אותו באדמה ולתת לו לשבת במשך חודש. צמחי קרדון שנקטפו למטרות קולינריות מטופלים כצמחים חד-שנתיים ונקצרים במהלך חודשי החורף באזורים עם חורף מתון, מנובמבר עד פברואר, ולאחר מכן זורעים בתחילת האביב. את העלים והגבעולים הרכים ניתן לבשל או לאכול טריים בסלטים, בעוד שהנתחים המולבנים משמשים כסלרי בתבשילים ובמרקים. גזע הקרדון הבר מכוסה בקוצים קטנים, כמעט בלתי נראים, שיכולים להיות מאוד כואב. לכן כפפות שימושיות כאשר מנסים לקצור. עם זאת, זן תרבותי חסר קוצים נוצר עבור הגנן הביתי.

– ארטישוק תרבותי (C. cardunculus var. scolymus, syn. = C. scolymus L.) הוא צמח ירק שתורבת ל"ראשו", התפרחת בקפיטול, שנקטף לפני התפתחות הפרחים.
– קרדון תרבותי (C. cardunculus var. altilis, syn. = Cynara cardunculus L. subsp. cardunculus), הוא צמח ירק הגדל בשל ה"צלעות" הבשרניות שלו (פטוטרת ואמצע העלים המפותח) הנאכלים כירק.
– קרדון פראי (C. cardunculus var. sylvestris)

שימושים נוספים בעשבי תיבול קרדון:

מעבר לאכילה שלו, גידול קרדון יכול לשמש גם כצמח מרפא. יש אנשים שטוענים שיש להם תכונות משלשל קלות. הוא מכיל גם צינרין, בעל השפעות להורדת כולסטרול, למרות שרוב הסינרין מגיע מארטישוק בשל קלות הגידול שלו. מחקר ביודיזל מתמקד כעת בצמחי קרדון כמקור חלופי לשמן המעובד מהזרעים שלו.

השתלת ריבס, יתרונות חלוקת ריבס

איך לגדל גזר מזרעים