איך לגדל קרוסנים מפקעות

קרוסנים הם בין הירקות הנשכחים, הם ידועים גם בתור צ'ורוגי, בטוני או ארטישוק סיני. Crosnes הם פוריים מאוד ומייצרים פקעות פריכות טעימות ויש להם גידול עליון עבות למדי המורכב מעלים מקומטים שיכולים להגיע לגובה של עד 50 ס"מ.
למעשה, קרוסנים קשורים למשפחת הנענע. אפשר למצוא כאלה בחנויות אורגניות ולהתחיל את התרבות שלך משם.

טיפים לגידול טוב של crosnes:

בהיותם עמידים למדי, ניתן לשתול פקעות קרוסנס בין החודשים אפריל לאוקטובר. לחלופין, אתה יכול לשמור את הפקעות שלך במגשי קומפוסט לחים מעט או בעציצים באזור סחוט היטב ולתת להם לנבוט. תוכלו לראות את העלים מופיעים וכאשר הצמחים מגיעים לגובה של כ-7 עד 10 ס"מ, תוכלו לשתול אותם מחדש בשטח הירק שלכם. שבלולים וחלזונות אוהבים מאוד צמחים כשהם עדיין קטנים, לכן עדיף לשים אותם בעציצים או מתחת לנעל כהגנה כדי לאפשר להם לשרוד רכיכות וחרקים אחרים עד שהם מתבססים היטב. לשתול במרחק של כ-25 ס"מ זה מזה ועומק של 7.5 ס"מ בשורות של 45 ס"מ.

ניתן לקצור את הפקעות מאוקטובר ובמהלך חודשי החורף. הרם את הפקעות כדי לצרוך אותן כפי שאתה צריך אותן כי הן נשמרות טוב מאוד באדמה ופחות טוב לאחר שנקטפו. השאר כמה פקעות באדמה כדי לנבוט שוב ​​באביב הבא ולהתפשט באופן טבעי שנה אחר שנה. אפשר גם לחפור פקעות בינואר ולאחסן אותן עד האביב כדי לשתול אותן מחדש באזור חדש. אם תסובב אותם במספר אזורים בגינת הירק שלך, גילינו שאתה מקבל פקעות גדולות יותר, אבל עדיין תקבל יבול טוב אם תשאיר חלק באתר המקורי שלך, בתנאי שהן לא עמוסות מדי בצמחים אחרים.

איך לבשל קרונס:

טעמן של הפקעות עדין וטעים. ביפן משתמשים בעיקר בארטישוק הסיני לשימור כמו חמוצים. פקעות אלו הן חלק מאוסצ'י, מאכל מסורתי שהוכן לחגוג את ראש השנה היפני. צבע אדום על ידי עלי שיסו אדומים לאחר הכבוש, הוא נקרא Chorogi. במטבח הצרפתי, הפקעת המבושלת שלו מוגשת לעתים קרובות עם מנות בסגנון יפני. ירק שכיף לבשל ולאכול בחורף. הם פריכים ואגוזים, יכולים לשמש כתחליף לערמוני מים או להלבין ואז להקפיץ בעשבי תיבול וחמאה. אפשר לאדות אותם קלות ואז להוסיף למוקפץ וזה גם טעים.

7 טיפים שחובה לדעת לגידול אבטיחים

איך לגדל מלפפונים מרים מזרעים