איך לגדל שאלוט מנורות

שאלוט גן ירקשאלוט הוא ירק קל לגידול בעל טעם מיוחד שניתן להשתמש בו לבישול או לכבישה. ישנם זנים מפתים רבים עם נורות בצורות וגדלים רבים. הצמחים אינם תובעניים וניתן לגדל אותם באדמה פורייה ומנוקזת היטב בשמש מלאה. שאלוט זקוק לעונת גידול ארוכה אך ניתן לשתול אותו עם גידולים מהירים יותר.

גידול בצלצלי שאלוט מזרעים או פקעות:

ניתן לגדל בצל שאלוט מזרעים או בדרך כלל מפקעות לא בשלות. אתה יכול למצוא נורות במרכזי גן או אפילו על מרשתת .

רוב הגננים מעדיפים להתחיל מנורות כי הם מהירים יותר לגידול, הם יגדלו הרבה יותר טוב באזורים קרים יותר, הם פחות רגישים להתקפות על ידי מזיקים ומחלות מסוימות ודורשים פחות מיומנות כדי להתחיל את הזרע הזה. זריעה פותחה לגידול מכני ובדרך כלל אינה שימושית לגידולי גינה.

הוסף עד שתי נגיסות של חומר אורגני כמו זבל או קומפוסט גינה לפני השתילה והוסף דשן לכל מטרה.

יש לרווח את צמחי השאלוט במרחק של 25 ס"מ זה מזה בשורות של 40 ס"מ ולשתול את הפקעות מאמצע נובמבר עד אמצע מרץ. שתלו אותם בעדינות באדמה רכה ומעובדת היטב, כך שהקצה יופיע ממש מעל וסוחקים את האדמה סביבם.

אם אתה מעדיף להתחיל בצלצלי שאלוט מזרעים, זרע מרץ עד אפריל בעומק של 1 ס"מ בשורות במרחק של 30 ס"מ זה מזה. כל זרע יפיק שאלוט ייחודי. דוקרים את השתילים במרחק של 3 עד 7 ס"מ זה מזה, תלוי בגודל הסופי של בצלי השאלוט שרוצים להשיג.

בצלצליםתחזוקה של צמחי שאלוט:

תחזוקה של צמחי שאלוט אינה מסובכת אך חיונית, השקה אם מזג האוויר יבש ומעל הכל יש להסיר את קצות הפרחים ברגע שרואים אותם.

בעיות ודאגות נפוצות עם גידול שאלוט:

– ריקבון לבן של שאלוט ובצל:

פטרייה הנישאת באדמה עלולה לגרום לעלווה מעל הקרקע להצהיב ולנבול, שורשים נרקבים ופולשים לנורות מתחת לאדמה. פטרייה לבן צמרירי מופיעה בבסיס הנורה ומאוחר יותר מתכסה במבנים שחורים עגולים קטנים.

תרופה: אין תרופה כימית לריקבון לבן בצל כשמדובר באדמה. חשוב להימנע מלהכניס אותו למקומות בריאים. הפטרייה נישאת באדמה מזוהמת, למשל על כלי עבודה או על נעליים בוציות. היזהר באזורים שבהם יכול להתרחש בקלות זיהום צולב, כגון בהשכרת חלקות גן.

– אוידיום

טחב אבקתי היא מחלה פטרייתית הפוגעת בעלווה ובפקעות, וכתוצאה מכך יבול נמוך. זוהי בעיה שנתקלת בה במיוחד בתנאים רטובים.

תרופה: הימנע מבעיה זו על ידי הקפדה על שפע של אור ואוויר סביב הצמחים על ידי זריעה או שתילה במרחקים הנכונים ועל ידי עישוב קבוע. הימנע מהשקיה עילית במידת האפשר. ניתן להסיר עלים נגועים.

קְצִיר:

שאלוט מוכן לקציר כאשר העלווה מתחילה להצהיב ביולי. הרם את אשכולות הנורות בעזרת כף, הפרידו אותם והניחו להם להתייבש. בצל שאלוט ניתן לאחסן במגשים או בשקיות במקום ללא כפור.

5 סודות לגידול פלפל צ'ילי מזרע

איך לגדל ג'ינג'ר?