איך לגדל תותים?

גן ירק תותיםקל להפליא לגידול תותים. ניתן לגדל צמחי תות כמעט בכל מקום, באדמה, בשוליים, קופסאות חלונות, מיכלים או סלים תלויים. וכמובן שהפרי פופולרי מאוד, תותים מהבית טעימים וטובים בהרבה מכל מה שאפשר למצוא בחנות!

איך לגדל תותים בעצמך?
השקה לעתים קרובות בתחילת השתילה. כמו כן להשקות בתקופות יבשות בעונת הגידול. מים ברגל כי אחרת המים יכולים להירקב את הפרחים והפירות.

בחממה מחוממת או בגינת חורף אפשר להקדים את הפריחה במספר שבועות, כל עוד הטמפרטורה לא תעלה על 16 מעלות צלזיוס שכן הדבר יעכב את הפריחה. תצטרך גם להאביק את הפרחים ביד.

כשהפירות מתחילים להתפתח, מניחים קש מתחת כדי למנוע מהתותים להירקב על האדמה. לחלופין, השתמשו במחצלות סיבים בודדות אם הן אינן כבר במקום. קש יכול גם לעזור לדכא עשבים שוטים. עשבים שוטים שנותרו יש להסיר ביד.

צפו לראות את צמחי התותים שלכם נושאים הרבה פירות במשך שלוש שנים לפני שתצטרכו להחליף אותם. תחלופה מומלצת כדי למזער את הסיכון להתקפות של מזיקים ומחלות בקרקע.

איפה לשתול?

תותים הם מגוונים, הם רק צריכים שמש, מחסה ואדמה פורייה ומנוקזת היטב. הימנע מאזורים מועדים לכפור ומקרקעות שגידלו בעבר תפוחי אדמה, חרציות או עגבניות מכיוון שכולם מועדים למחלות.

קנה צמחים מספק בעל מוניטין כדי שהצמחים יהיו מה שהם אומרים ושהם נקיים ממחלות.

תותים גדלים באופן מסורתי בשורות ישירות באדמת הגן. הימנעו מאתרים סוערים שימנעו מחרקים מאביקים להגיע לפרחים. אם יש לכם קרקעות דלות, תוכלו לגדל אותן בערוגות מוגבהות, מה שמשפר את הניקוז ומגדיל את עומק ההשתרשות. לחלופין, נסה מיכלים או שקיות גידול.

ניתן לגדל צמחי תות מתחת ללולאת מנהרה כדי לייצר יבול מוקדם של עד שבעה עד 10 ימים. מניחים את הקלוצ'ה מעל הצמחים בתחילת האביב, אך הסר אותם ברגע שהצמחים פורחים כדי לתת גישה לחרקים מאביקים, אחרת אין תותים!


מתי לקטוף את התותים שלך?

בחרו בתותים כשהם אדומים בוהקים בכל הגוף, באופן אידיאלי בחלק החם ביותר של היום, כי אז יש להם הכי הרבה טעם.

אכלו אותם בהקדם האפשרי, תותים תוצרת בית לא נשמרים טוב, אבל חלקם עלולים להיגמר בריבה אם יש לכם הרבה מהם.

הזנים רבים, בבית לקחתי קצת מכל מה שהציעה המשתלה עם שרלוט, סיפלורט, מגנום, גאריגאט ומרה דה בוס.

ואתם, מה הטיפים שלכם לתותים שלכם או לזנים האהובים של תותים?

איך לגדל ארטישוק ירושלמי

איך לגדל עץ ערמון מערמון