איך לגדל תירס בגינה שלך

גן ירק צמח תירסלנשוך שיניים לקלח תירס מתוק בשל לחלוטין היא אחת ההנאות הגדולות ביותר של הקיץ, וזני התבגרות מוקדמת של תירס מתוק יניבו יבול מהיר יותר ממה שאתה חושב.

תירס צריך הרבה מקום משתי סיבות: הוא מאוד חמדן והוא מואבק בעיקר ברוח. כשגרגרי האבקה נשפכים דרך הפרחים הצומחים בראשי הצמחים, עליהם למצוא את דרכם אל שברי המשי שיוצאים מהקוצים החדשים שנוצרו. כדי להבטיח שהמשי יקבל אבקה, שתלו תירס בבלוקים בשורות קצרות ולא בשורה אחת ארוכה.

צמחי תירס אינם דומים לעגבניות או לרוב הירקות האחרים, המניבים פרי לאורך זמן. במקום זאת, הם יוצרים כמה קוצים לכל גבעול ואז זה הכל. מסיבה זו, גננים שיש להם הרבה מקום שותלים לעתים קרובות 2 או 3 צמחים בהפרש של שבועיים כדי לשמור על יבול טוב לעונה.

גידול תירס בגינה שלך: אדמה, שתילה, השקיה וטיפול

באזורים שבהם האדמה נשארת קרירה, מכסים את האדמה בניילון שחור שבוע-שבועיים לפני השתילה ומניחים את הצמחים דרך חורים חתוכים בחומר.

תירס צריך מיקום עם שמש מלאה ואדמה פורייה ומנוקזת היטב עם pH של 6.0 עד 6.8. שתילים יכולים להיחשף מיד עם חלוף הכפור האחרון באביב. במקרה של כפור מאוחר, היו מוכנים לכסות את השתילים בהגנה מבד.

תכננו להוסיף דשן פעמיים כי תירס הוא צמח מאוד חמדן. לפני חשיפת השתילים, לתקן את האדמה בקומפוסט ולערבב עם דשן מאוזן טוב. כ-6 שבועות לאחר מכן, כשהצמחים מתחילים לייצר פרחים, מוסיפים עוד. לאחר האכלה משלימה זו, השקה את התירס פעם או פעמיים בשבוע אם מזג האוויר חם ויבש.

צמחי תירס רגילים צריכים לגדול במהירות עם עלים בריאים, ירוקים כהים. התירס יגיד לך אם הוא רעב עם עלים שיהפכו לירוקים בהירים מאוד. אם כן, תן לו יותר דשן.

התירס גדל במהירות ודורש הרבה מים כדי להתפתח כראוי. יש לו גם שורשים רדודים שהופכים אותו לפגיע לבצורת. השקיה מסוג טפטוף תבטיח שהתירס שלך יקבל את המים שהוא צריך. עם זאת, עבור מטע גדול, צינורות עשויים שלא להיות מעשיים.

קלח תירסקציר ואחסון:

לדעת מתי לקצור תירס מהגינה מתבצעת על ידי התבוננות במשי. משי חום אומר שהתירס מוכן.

התירס מוכן לקציר כאשר המשי חומים והקלח מלא.

רוב צמחי התירס יפיקו לפחות 2 קלחים לכל גבעול. כלאיים יכולים ליצור יותר. כדי לראות אם אוזן מוכנה לקציר, תסתכל על המשי. הם צריכים להיות חומים ויבשים עם מעט ירוק ורענן בבסיס. פותחים מעט כדי לראות אם הקלח בפנים, אם הוא לא רזה. אם אתה עדיין לא בטוח אם נראה שהקלח בשל, בדוק על ידי קילוף מספיק כדי לחשוף כמה סנטימטרים מהקלח. דחוף כתם עם הציפורן שלך. התירס מוכן אם הוא משחרר מוהל קל וחלבי כמו חלב רזה. אם הנוזל שקוף, הקלח לא מוכן. אוזניים בשלות מדי ייראו כי הן חלביות מדי. אסוף אותם מיד.

אם אפשר, קצור תירס מתוק בבוקר כשהקלחים קרירים. כדי להסיר את הקלח, השתמשו ביד אחת כדי להחזיק את גבעול התירס וביד השנייה כדי למשוך את הקלח מטה והרחק מהגבעול, וסובב אותו עד שהוא נשבר.

מניחים את הקלחים שנקטפו במקרר מיד. כשהם נשמרים קרים, הם שומרים על הרבה מהטעם המתוק שלהם למשך שבוע, אבל הם יהיו טעימים אפילו יותר אם נאכלים מיד לאחר הקציר. ניתן להלבין תירס ולהקפיא, על הקלח או מחוץ לו.

טיפים לגידול בוק צ'וי בגינה שלך

8 עשבי תיבול ארומטיים לזרוע בינואר ופברואר