איך לגדל תרמילי במיה מזרע

כפתור במיהמכיוון שגננים רבים מגלים שהם באמת מעריכים במיה (Abelmoschus esculentus), בן הדוד הלבבי הזה של ההיביסקוס נקרא גם קאבו או לאלו באי ראוניון או מאוריציוס. , קאלו בגיאנה או אפילו במיה בלואיזיאנה. כפי שאתה יכול לראות, גידול במיה דורש מזג אוויר חם, אבל שימוש בשתילים יכול לגלח 3 שבועות או יותר מהעונה הארוכה הרגילה שלו. כל עוד מטפלים בזהירות בשתילי הבמיה כאילו היו ביצים, ניתן להשתיל אותם בגינה או במיכלים גדולים עם תחילת עונת הקיץ.

גידול במיה: אדמה, שתילה וטיפול:

במיה זקוקה לאדמה חמה ולתנאי מזג האוויר הנכונים כדי לצמוח היטב.

שתילי במיה לא אוהבים את הקור. לשתול היטב לאחר הכפור האחרון באביב כאשר האדמה והאוויר התחממו במידה ניכרת.

בחר את המיקום שטוף השמש שלך לגידול במיה, והמתן עד שמזג האוויר יתחמם כדי להכין את השתילים שלך. צמחים מעריכים כאשר הלילות הם לפחות 15 מעלות צלזיוס והימים הם 30 מעלות צלזיוס או יותר חמים. בצפון, גננים יכולים לחכות עד סוף יוני כדי לשתול, שכן תרמילי זרעים מופיעים בדרך כלל תוך חודשיים.

אם אינכם גרים באזור טרופי, עדיף להנביט את זרעי הבמיה שלכם בתוך הבית בידיעה שהצמחים שיתקבלו יהיו שבירים ושכדאי לטפל בהם בזהירות ביציאה לגינת הירק שלכם.

אתה יכול לקנות את זרעי הבמיה שלך (במיה) באינטרנט, אתה יכול למצוא אותם ב אֲמָזוֹנָה לאחר מכן השתמש ב- a מיני חממה מחוממת כדי לגרום להם לנבוט על ידי הנחתם בקומפוסט או אדמת עציצים.

במיה צומחת בצורה הטובה ביותר באדמה עם pH כמעט ניטרלי בין 6.5 ל-7, היא עדיין תגדל היטב באדמה עם pH גבוה עד 7.6. צמחים יעריכו כמות נדיבה של קומפוסט או חומר אורגני עשיר אחר, שיש לערבב היטב באדמה לפני השתילה. אם האדמה שלך לא עשירה, אתה יכול להשתמש בדשנים אורגניים או דשנים קונבנציונליים בשחרור איטי באדמה.

תרמיל במיהלשתילי במיה יש שורשים שבירים שניתן לשבור בקלות. רוקנו היטב את השתילים שעה לפני שתילתם. משוך בעדינות את הצמח מהצדדים או השתמש במיכלים מתכלים, הפרד את השתילים והנח אותם במרחק של כ-20 ס"מ זה מזה. לשתול מעט עמוק יותר (כ-0.5 ס"מ) ממה שגדלו בעציצים שלהם. השקו את הצמחים הקטנים אם הגשם לא יבוא, אך המתינו מספר ימים לפני התקנת החיפוי כדי לתת לאדמה הזדמנות לספוג את חום השמש. הבמיה מוערכת בזכות יכולתה לעמוד בבצורת בהשוואה לירקות אחרים, אך לצמיחה וייצור טובים תצטרכו להשקות לפחות 2 ס"מ בשבוע, כמו בירקות אחרים. רק דעו שאם אתם חווים תקופת יובש ממושכת ולא מצליחים לתת מספיק מים, הבמיה תהיה האחרונה שתסבול.
במיה קשורה להיביסקוס ומייצרת פרחים בדומה לפרחי היביסקוס.

פרחי הבמיה דומים לפרחי היביסקוס, קרוב משפחה של הבמיה. פרח זה זוכה לביקור נרחב על ידי נמלים.

צמיחת הבמיה היא לרוב איטית אך הצמחים גדלים הרבה יותר מהר ברגע שהקיץ מתחיל להתחמם מאוד. בנוסף לגובה, עלי הבמיה מתרחבים ככל שהצמחים גדלים ומתחילים לייצר פרחים צהובים ואחריהם תרמילי זרעים יפים ורכים. הצמחים זקופים עם גזע ראשי אחד, מה שגורם להם להיראות כמו שיח בגינה.

חששות ומחלות:

מזג אוויר קריר הוא האויב מספר אחת של הבמיה, וצמחים לחוצים עלולים ליפול קורבן למחלות הנישאות באדמה והורגות אותם. אויב רציני נוסף הוא הנמטודה. לעתים קרובות נמלים נוגסות בצמחים כדי לגנוב לגימות צוף, אך לעיתים רחוקות גורמות לנזק רציני. מזיקים נוספים שאתה עלול להיתקל בהם כוללים חיפושיות, פשפשים, כנימות וכו'.

קציר ואחסון:

אם תטפלו היטב בצמחי הבמיה שלכם, הם יפיקו קציר קיץ שופע.

מזג אוויר חם עוזר לתרמילים לגדול במהירות, אז בדוק את הצמחים מדי יום ברגע שהם מתחילים לייצר. תרמיל יכול לגדול מכלום לגודל הקציר תוך 2-3 ימים. התרמילים מופיעים לראשונה בבסיס הצמח כך שעד סוף העונה תקצור את אלה מקצה הצמח.

התרמילים בוגרים כאשר הם באורך 5 עד 10 ס"מ. הם הופכים קשים וחוטים אם משאירים אותם על הצמח זמן רב מדי. קצור תמיד את התרמילים מכיוון שהם מונעים מהצמח להפיק יותר.

השתמש במספריים כדי לחתוך את התרמילים ולהשאיר קצה גזע קטן. יש אנשים שסובלים מגירודים לא נוחים ממגע עם שערות במיה, אז אולי תרצו ללבוש כפפות וחולצה עם שרוולים ארוכים בעת איסוף התרמיל.

עד סוף העונה, צמחי הבמיה יהיו גבוהים.

באקלים חם שבהם הקיץ ארוך, צמחים בגודל סטנדרטי יכולים להגיע לגובה של 2 מטר. במקרה זה, אנשים רבים גוזמים בסוף הקיץ ומצמצמים כשליש מהצמחים. הניצנים לאורך הגבעול הראשי מתפתחים ומייצרים קציר מאוחר.

איך לגדל ג'ינסנג מזרעים

איך לגדל אוך גינה