איך לגדל Rutabagas מזרעים

גן ירק rutabagaגידול רוטבאגס (Brassica napobassica), הכלאה בין לפת לכרוב, אינו שונה בהרבה מגידול לפת.

ההבדל הוא שגידול רוטבגס לוקח בדרך כלל ארבעה שבועות יותר מגידול כרוב או לפת.

זו הסיבה שהסתיו הוא הזמן הטוב ביותר לשתול רוטבאגס.

איך לגדל רוטאבאגס:

ראשית, זכור כי צמחים אלה אינם שונים בהרבה מלפת. ההבדל הוא שהשורשים גדולים יותר, מוצקים ועגולים יותר משורשי הלפת והעלים ברוטבגה חלקים יותר.

כאשר שותלים רוטבגה, לשתול כ-100 ימים לפני הכפור הראשון בסוף הסתיו. הכן את האדמה שלך כפי שהיית עושה בעת גידול ירק. השקה את האדמה והסר פסולת וסלעים.

שתילת רוטבגה מזרע:

כאשר שותלים רוטבגה, זורעים את הזרעים באדמה שכבר מוכנה וגורפים קלות. זרעו את הזרעים בקצב של שלושה עד 20 זרעים בשורה והשקו אותם בעומק של כ-1 ס"מ.

השאר מספיק מקום כדי לשים רגל אחת או שניים בין השורות. זה מאפשר לשורשים לגדול וליצור רוטבאגס. אם האדמה לא לחה, השקה את הזרעים כדי להנביט אותם ולבסס שתילים בריאים. לאחר שהשתילים מופיעים וגובהם כ-5 ס"מ, אתה יכול למקם אותם במרחק של כ-15 ס"מ זה מזה.

אחד הדברים שחשוב לדעת על שתילת רוטבאגס ולפת הוא שכאשר מוציאים את הצמחים, אפשר לאכול את העלים כירק ירוק. זה נכון לרוטבאגס ולפת.

לגדל צמחים בעומק של 5-7 ס"מ. זה עוזר לאוורר את האדמה ולחסל עשבים שוטים. כמו כן, הוא משחרר את האדמה סביב השורש של רוטבאגס הגדל, ומאפשר צמיחת שורשים רבה יותר. מכיוון שהרוטבאגס הוא ירק שורש, אתה רוצה שהאדמה תהיה יציבה סביב הצמח והעלים, אבל יציבה מתחת, כך שהשורש לא ייקטע ויוכל להתפתח כראוי.

קצירת רוטבאגס :

בעת קצירת הרוטבאגס, קוטפים אותם כשהם רכים ורכים. Rutabagas מוכנים לקציר כשהם בגודל בינוני בערך. קצירת הרוטבאגות כשהן בקוטר של כ-5 עד 7 ס"מ תניב רוטבאגות באיכות טובה יותר. ודא שהרוטבאגס שאתה קוטף גדל ללא כל הפרעה לעונת הגידול.

איך לגדל, לקצור ולהכין חזרת

9 הירקות הטובים ביותר לגידול בתוך הבית