איך להשיג חמניות יפות מזרעים פשוטים?

חמניות בגן ירקחמניות גדלות בצורה הטובה ביותר במקומות עם שמש מלאה. הם עמידים להפליא וגדלים בכל סוג של אדמה כל עוד היא לא ספוגה במים. הם עובדים היטב בקרקעות מעט חומציות עד מעט אלקליות (pH 6.0 עד 7.5). ברגע שחמניות מתחילות לגדול היטב, הן יכולות לסבול בצורת. כל כך קל לגדל אותם, שלעתים קרובות שותלים אותם לבד, בעזרת ציפורים.

זרעי חמניות, עלים וגבעולים פולטים חומרים המעכבים את הצמיחה של צמחים מסוימים אחרים. יש להפריד אותם מתפוחי אדמה ושעועית. כאשר זרעי חמניות משמשים באופן קבוע כמזון לציפורים, הרעלים מקליפות הזרעים המצטברות הורגים בסופו של דבר את הדשא שמתחת. הרעלים אינם מזיקים לבעלי חיים או לאנשים, בסופו של דבר מתכלים באדמה.

לזרוע זרעים בבית או ישירות בחוץ?

למרות שניתן לשים חמניות בתוך עציצים בודדים, קל יותר לזרוע זרעים ישירות לתוך האדמה לאחר שחלפה כל סכנת הכפור האביבית. עם זאת, כאשר עונת הגידול קצרה, ניתן לשתול חמניות בבטחה עד שבועיים לפני הכפור האחרון באביב. כאשר עונות הגידול ארוכות, עדיף להמתין עד שטמפרטורת הקרקע תגיע ל-13 מעלות צלזיוס.

לזרוע את הזרעים:

כדי לשתול בשורות, מפזרים זרעים במרחק של כ-15 ס"מ זה מזה בתעלה רדודה בעומק של בין 2 ל-5 ס"מ. באדמה חולית עומק של 5 ס"מ יהיה עדיף. מכסים ומשקים עד שהזרעים נובטים למשך כ-7 עד 10 ימים. כאשר מופיעים העלים האמיתיים הראשונים (סט העלים השני), השתלו את השתילים במרחק של כ-60 ס"מ זה מזה. בהתאם לזן, חמניות מבשילות ומפתחות זרעים תוך 80 עד 120 ימים. לזרוע שורה חדשה כל 2-3 שבועות כדי ליהנות מפריחה מתמשכת.

טיפים לגידול הצמחים שלך:

שורשי החמניות מתפשטים בצורה רחבה ויכולים לעמוד בבצורת. עם זאת, עדיף להשקות אותם באופן קבוע במהלך שיא הצמיחה שלהם, בסביבות 20 יום לפני ואחרי הפריחה. השקיה עמוקה וקבועה עוזרת לקדם את צמיחת השורשים, מה שמועיל במיוחד לזני חמניות גבוהים יותר הנושאים פריחה גדולה יותר, במיוחד בתקופות של רוחות חזקות.

חמניות אינן דורשות דישון. עם זאת, מכיוון שהם גדלים בעוצמה (הם יכולים לגדול בקלות לגובה של 5 רגל תוך 3 חודשים בלבד), מומלץ להוסיף דשן גרגירי איטי אם האדמה דלה במיוחד. ככל שהתזונה שלהם טובה יותר, כך הפרחים יהיו גדולים יותר. אל תגזימו עם החנקן כי זה יעכב את הפריחה. יש צורך במריחת שכבת מאלץ כדי שהחומר האורגני על הקרקע יסייע בהפחתת איבוד הלחות באמצעות אידוי וימנע עשבים שוטים.

זרעי חמניותהיזהרו מציפורים וסנאים שאוהבים זרעים:

ציפורים וסנאים עלולים להוות בעיה כאשר הזרעים מבשילים וזמן הקציר מתקרב. אם אתם לא מתכננים להשתמש בזרעים, כיף לראות את חיות הבר מנצלות את השפע של הטבע. חתכו את ראשי הפרחים והכניסו אותם לשמש כדי לייבש אותם ולהקל על הגישה של חיות הבר. לעומת זאת, כדי להרתיע ציפורים וסנאים, אמצעי מחסום הם היעילים ביותר. כאשר ראשי הזרעים מתבגרים והפרחים נושרים, כסו את הראשים כדי למנוע גישה. נסה גם לכרות את מעט העלים הקרובים לראשים כדי להקשות על ציפורים ללון ולהאכיל.

טיפים לקציר:

בתחילת הסתיו, בדוק את ראשי הפרחים עבור סימני בגרות. הצד האחורי משתנה מירוק לצהוב-חום. ראשים גדולים ישטנו כלפי מטה. מבט מקרוב יגלה כי עלי הכותרת הזעירים המכסים את הזרעים המתפתחים התייבשו וכעת הם נושרים בקלות וחושפים את הזרעים הבוגרים הדחוסים היטב.

זרעי חמניות עשירים בויטמינים, חלבונים ומינרלים, כמו גם חומצה לינולאית המסייעת לגוף לבצע חילוף חומרים תקין של שומנים. הם מכילים בערך 24 עד 27 אחוז חלבון, רק מעט פחות במשקל מאשר בשר בקר טחון. כמו כן, גרעיני חמניות מכילים בערך פי שניים ברזל ואשלגן וכפי 4 מהזרחן של בשר בקר. זרעי חמניות גולמיים מכילים גם ויטמינים B ו-E, ורמז לוויטמין A. הנבטים מכילים גם ויטמין C.

כדי לצלות את הזרעים כדי לשפר את טעמם, מאדים אותם קלות במחבת על אש בינונית-גבוהה כ-10 דקות, או על תבנית עם נייר אפייה כ-10 דקות.

איך לגדל אורגנו מזרעים

10 ירקות שתוכלו לגדל במקום מוצל