אילו פירות וירקות לשתול בינואר

צמח גן ירק

אם אתה כמוני, בוא ינואר יהיה לך עייף רק מלצפות לימים שמשיים יותר ותרצה לצאת לגינה שלך ולשתול משהו.

אני מאוד אוהב את כל תהליך הבאת הצמחים לחיים, בכל חורף אנו מצפים לרגע בו אנו מנביטים את הזרעים שלנו כדי להשיג את המטעים החדשים של העונה. אז אם, כמוני, יש לכם אגודל ירוק ומגרד, הנה כמה צמחים שתוכלו לגדל בינואר.

כדי לספק את התשוקה שלי, חקרתי אילו צמחים יסבלו לשתול בינואר וימשיכו לשגשג. אם אתה רוצה לשתול החודש, הנה כמה הצעות מה לשתול בינואר.

פירות וירקות לשתול בינואר:

עשבי תיבול ארומטיים על אדן החלון

אם יש לך אדן חלון שטוף שמש, אתה יכול לגדל עשבי תיבול בבית כל החורף. בחר זנים שבהם אתה משתמש באופן קבוע במטבח שלך ותחסוך כסף. למידע וייעוץ מלאים נוספים, מצאו את רשימת עשבי התיבול הארומטיים לגידול על אדן החלון בחורף.

מיזונה פוגר

סלטי חורף

סלטים הם המקביל הבריא המושלם לארוחות חג המולד דשנות. תצטרך לבחור זני חסה עמידים בקור כדי להבטיח קציר בחוץ בתקופה זו של השנה ולנסות לשים אותם במקום מוגן. זני סלט חורף טובים לנסות הם חסה טלה, ארוגולה, גרגיר נחלים ומיזונה.

הדרך הקלה ביותר להשיג זן חסה לחורף היא לקנות חבילת זרעים מעורבים ממרכז הגן או מספק זרעים מקוון. נסה לזהות זנים המסומנים 'לחתוך' שכן הם יצמחו מחדש לאחר החיתוך והם יתנו לך יבול גדול יותר לכל צמח. אתה פשוט ממשיך לקטוף את העלים באופן קבוע כדי לעצור את הצמחים מלפרוח ולגרום להם לייצר עלים חדשים וטעימים במקום לתת להם לייצר את הזרעים.

בחגיגות סוף השנה מעניין גם לערב את הילדים, זה יעסיק אותם ואף פעם לא מוקדם להעריך את המוצרים הטבעיים שאנו מגדלים בעצמנו.

פטל ופטל שחור

כמו ורדים, ניתן לשתול קני פטל ופטל שחור כצמחי שורש חשופים בכל עת מנובמבר עד מרץ. עם פטל, תוכלו לבחור בין זני פירות קיץ ופירות סתיו.

אם יש לך הרבה מקום, שורה של צמחים עובדת היטב, אבל אתה יכול גם לגדל אותם במיכלים. זכור כי תצטרך לספק תמיכה לצמחים. לרוב מדובר בגדר עמוד ושרשרת לשורות הצמחים ועמוד בודד לצמחים שאתה מגדל במיכלים.

כפית ריבס

כפית ריבס

זה לא רק שתילה אבל זה עדיין כרוך בטיפוח אז אני חושב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו את זה במאמר זה! אם כבר יש לכם צמחי ריבס, אפשר החודש "להכריח" את הגבעולים לנבוט מוקדם מהרגיל.

כדי להכריח ריבס, אתה צריך לכסות את הכתר (הגדיל מעל הקרקע) בשכבת קש, ואז לשים מיכל גדול על הכל. המטרה היא לחסום את האור, מה שמאלץ את הגבעולים לגדול. אתה יכול לקנות סירי טרה קוטה שנעשו במיוחד עבור העבודה, אבל גם דלי גדול יעבוד מצוין.

עצי פרי שורש חשוף

החורף הוא זמן טוב לשתול עצי פרי שורש חשוף שכן זה כאשר הם רדומים. אתה יכול גם לשתול עצי פרי שגודלו במיכלים עכשיו.

אֲפוּנָה רֵיחָנִית

פרחים לשתול בינואר

אפונה מתוקה אידיאלית לזריעה עכשיו אם אתה יכול לשמור אותה בתוך מגשי זרעים עד שהם נבטו. העבר אותם לחממה נטולת כפור או למסגרת קרה ברגע שזה קרה. זריעת אפונה מתוקה עכשיו והשתלתן מאוחר יותר תיתן לך צמחים גדולים יותר מאשר להיאחז עד האביב. הם גם מושלמים לידיים של ילדים קטנים שכן הזרעים די גדולים ולכן קלים לטיפול.

אמנון, ויולות, רקפת, קיסוס וחש הם אפשרויות מצוינות ליצירת תצוגת חורף צבעונית. שקול גם להשתמש בעשבים ירוקי עד כדי להגדיל מיכלים ולספק עלווה, מרקם וגובה.

אם אתה רוצה להוסיף ורדים לגינה שלך, צמחי שורש חשופים הם דרך חסכונית לעשות זאת.
אתה יכול לשתול ורדים שורש חשוף מנובמבר עד מרץ, בעוד הם נמצאים בשלב רדום. לפני שתתחיל, הוסף שפע של חומר אורגני, כגון זבל, לאזור שבו תשתול אותו. החור שלך צריך להיות בערך בעומק של כף ורוחב פי שניים מהשורשים. בסיס הגבעול צריך להיות ממש מתחת לפני הקרקע. ברגע שאתה מרוצה מהמיקום, מלא את החור באדמה ויצק את הצמח היטב.

איך לגדל תרד ניו זילנדי (תרד ניו זילנדי)

אילו זרעים לזרוע בינואר עם ילדים