השתלת ריבס, יתרונות חלוקת ריבס

השתלת ריבס היא דרך מצוינת להגביר את הקציר שלך, להאריך את עונת הפרי של הצמח שלך, או להתחיל בגידול הצמחים שלך באקלים קר יותר.

פיצול או חלוקה של צמחי ריבס קיימים להשתלה מפיח חיים חדשים ביבול שלך ויכול להוביל ליבול שנתי כבד בביצוע נכון.

מכיוון שלימוד כיצד לגדל ריבס יכול להיות קל, אתה עשוי לתהות אם השתלת ריבס שווה את זה עבור צמח כה עמיד. תהליך ההשתלה הוא קל ודרך יעילה לחזק את הצמחים שלכם לעונת הקטיף ולהכינם לשנת צמיחה נוספת.

אז כאשר בוחנים כיצד לקצור ריבס עבור יבול מבולגן, שקול להשתמש במדריך זה להשתלת ריבס לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

השתלת ריבס

השתלת ריבס אולי נראית כמו מאמץ נוסף עבור צמח קל לגידול, אבל זה שווה את זה אם אתה רוצה יבול טוב עוד יותר.

מטרת ההשתלה היא לתת לכל צמח יותר מקום לצמוח ולפתח שורשים חזקים יותר. זהו תהליך שימושי במיוחד אם הצמחים שלך מתחילים לצמוח מעל החלקה המקורית שלהם או אם התחלת את תהליך הגידול בתוך הבית או בחממה כדי למנוע כפור פוטנציאלי.

מתי לחלק ריבס?

הזמן הטוב ביותר לחשוב על חלוקה והשתלה של הריבס שלך הוא בערך כל חמש שנים. כאשר גושים גדולים של ריבס גדלים, הם יכולים לצמוח על מקום השתילה המקורי שלהם ולהיחלש, וכתוצאה מכך יבול קטן יותר משנה לשנה.

תהליך זה נעשה בצורה הטובה ביותר במהלך החודשים הקרירים של סוף הסתיו ותחילת האביב לפני צמיחת צמיחה חדשה. זו התקופה שלאחר קציר הריבס ולפני גידול היבול הבא.

כאשר משתילים את הריבס בסתיו, יש לכסות את הצמחים בכמה סנטימטרים של קש כדי לתת לצמח יותר זמן להתבסס לפני שהכפור יקפיא את הקרקע.

איך להשתיל ריבס?

תהליך השתלת ריבס הוא קל, במיוחד בהשוואה לגידול ריבס מזרעים.

חפור בזהירות את הצמח הרדום בעזרת כף, חופר סביב גוש השורש כדי להחיות את הצמח מכל האדמה. השתמש בעדינות בכף, או בכף במידת הצורך, כדי להפריד את הצמח בשורשים. לעתים קרובות ניתן לפצל צמחים גדולים יותר למספר חלקים ועשויים לדרוש יותר כוח אם הם מבוגרים או השורשים הפכו צפופים. בכל חלק צריכים להיות שניים עד שלושה ניצנים וחלק בריא ממערכת השורשים.

כדאי לשאוף לשתול מחדש את החתכים בהקדם האפשרי כדי למנוע ממערכות השורשים להתייבש, ככל שהצמחים נשארים זמן רב יותר מחוץ לאדמה כך הסיכוי להצלחת ההשתלה קטן יותר. כדי לשמור על בריאות השתילים אם לא ניתן לשתול אותם מחדש מיד, אפשר לעטוף את השורשים בשקית ניילון ולאחסן אותם במקום קר או במקרר. השרו את השורשים במים לפני שתשתלו מחדש את צמחי הריבס.

לשתול מחדש את הריבס בשמש מלאה, כ-15 ס"מ עומק כך שהניצנים יהיו ממש מתחת לפני השטח ואז להשקות היטב. ניתן להוסיף קומפוסט עשיר בחומרים מזינים כדי לעזור לריבס להתאושש בגינה שלך.

איפה הכי כדאי לשתול ריבס מחדש?

המקום הטוב ביותר לשתול ריבס מחדש הוא באזורים עם שמש מלאה. עליך להימנע מנקודות מוצלות בגינה שלך, כולל ליד עצים ושיחים, כדי לתת לריבס המושתל שלך את הסיכוי הטוב ביותר לצמיחה מוצלחת.

תלוי בך !

15 ירקות שגדלים היטב בעציצים

איך לגדל קרדונים