טיפים כיצד לגדל רדיקיו

רדיקיורדיקיו או עולש אדום מוסיף צבע לגינה שלך ולשולחן שלך. ירק זה נמצא בשימוש נרחב באיטליה, שם גדלים לפחות 15 זנים שונים. לעלים האדומים יש צלעות לבנות חדורות בטעם סמיך. רדיקיו הוא עולש מהעולם הישן, ירק עמיד להקפאה שאפשר לטעות בו ככרוב. למעשה, גידול רדיקיו דומה מאוד לגידול כרוב. הניצנים קטנים, מגיעים לגודל דומה לזה של תפוז או אשכולית. מזג האוויר הקריר מרכך את טעמם של העלים.
זה ייתן תמונה סגולה בהירה ויפה באמצע קציר החורף שלך.


גידול רדיקיו בגינה שלך בעונה הקרירה:

רדיקיו הוא צמח עונה קריר הגדל לצד ברוקולי, כרוב וכרובית. הוא גדל הכי טוב בעונות קרירות יותר כמו אביב וסתיו. שתלו את שתילי הרדיצ'יו בגינה בתחילת האביב (ברגע שניתן לעבוד על האדמה). עבור יבול סתיו, לשתול אותם באמצע הקיץ במקומות עם פחות חשיפה לשמש ובסתיו מוקדם באזורים עם חורף מתון. הרדיקיו גדל בצורה הטובה ביותר בשמש מלאה במזג אוויר קריר יותר. בקיץ, עדיף לצמחים ליהנות מצל אחר הצהריים. צמחים מבוססים יכולים לעמוד היטב בכפור.

בעת השתילה, מרווח את הצמחים במרחק של 20 עד 30 ס"מ זה מזה. אם אתם ממש אוהבים רדיקיו, כדאי לשתול 5-6 צמחים לאדם. ערבבו הרבה חומר אורגני לתוך האדמה לפני השתילה. כמו חסה, רדיקיו הוא רדוד ונהנה מלחות קרקע מתמדת והחומר האורגני עוזר לשמור על הלחות באדמה. השקיה לא תכופה מגבירה את הטעם המר של העלים וגם מובילה לצמיחה לא אחידה. יש להשקות את הצמחים לעומק ולספק כ-3 ס"מ מים בשבוע. תקופת ההשקיה הקריטית ביותר מתרחשת 7-10 ימים לפני תחילת הניצנים. הכן את האדמה סביב הצמחים כדי לשמור על לחות ולהגביל את צמיחת העשבים.

הימנעו מדישון יתר בחנקן, שעלול לגרום לעלים מרים עזים. ניצנים נוצרים בצורה הטובה ביותר במזג אוויר קריר. טמפרטורות קרות יותר פוגעות בטעם העלים. בכל האזורים מלבד הקרים ביותר, אפשר לכתרים להישאר באדמה לאחר הקציר. גזור כתרים כשמזג ​​אוויר קר נכנס. צמחים יכולים להפיק יבול שני באביב וסביר להניח שהם יביאו באקלים מתון יותר.


קְצִיר:

ניתן לקצור עלי רדיקיו בודדים בכל עת. הראשים מוכנים לחיתוך במגע חזק (בדרך כלל לאחר כ-60-65 ימים), בדומה לחסה אייסברג. כדי לקצור, חתוך את כל הצמח ממש מעל קו האדמה. חותכים ראשים כשהם צעירים, בוחרים בכל מידה. ניצנים מבוגרים יותר נעשים מרירים וקשים יותר. אל תצפה שכל ראשי היבול יווצרו בבת אחת.

ברגע שהניצנים מגיעים לבגרות, הם לא ימשיכו לגדול בגודלם אלא יפתחו לב, תחילתו של גבעול פריחה. כאשר הליבה הזו נוצרת, הטעם הופך למריר עז. צמחים הגדלים בסתיו מחזיקים מעמד טוב יותר וארוך יותר מאשר צמחים הגדלים באביב. כשמאוחסנים במקרר בשקית ניילון מחוררת, הניצנים מחזיקים בדרך כלל 3-4 שבועות.

צמחים שורדים היטב את הכפור בסתיו. באקלים קר, ראשים קפואים ניתן לקצור ולאכול. הפשרו לאט והשליכו עלים חיצוניים שניזוקו בכפור.

16 דברים לעשות בגינה לפני הכפור הראשון

12 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם באפריל