טיפים לגידול טימין בגינה שלך

טימין בגן ירקקורנית (Thymus vulgaris) משמשת לעתים קרובות הן למטרות קולינריות והן למטרות דקורטיביות. קורנית הוא צמח רב תכליתי ומהנה לגידול גם בגינת עשבי ירק וגם בגינה שלך בכלל. גידול טימין אינו קשה ועם הידע הנכון צמח זה יפרח בקלות בגינה שלך.

גידול טימין מזרעים:

ניתן לגדל את צמח התימין מזרעים, אך לעתים קרובות אנשים בוחרים להימנע מגידול זרעי טימין. זרעי טימין קשים להנבטה ויכולים לקחת הרבה זמן לנבוט. אם אתה רוצה לגדל צמח מזרעי טימין, בצע את השלבים הבאים כדי לגדל טימין מזרעים:

– פזרו בעדינות את הזרעים על האדמה במיכל שבחרתם לשתילת זרעי הטימין.
– לאחר מכן, פזרו בעדינות את האדמה על הזרעים.
– להשקות היטב. מכסים את כולו בניילון נצמד.
– הניחו את המיכל במקום חמים.

הזרעים נובטים בין שבוע ל-12 שבועות. לאחר שצמחי הטימין מגיעים לגובה של כ-10 ס"מ, שתלו אותם במקום בו תרצו שהטימין יגדל בגינה שלכם.

שתלו את הטימין לפי חלוקה:
בדרך כלל צמח טימין גדל מחטיבה. קל לחלק את התימין. באביב או בסתיו, מצא צמח טימין בוגר. השתמש באת כדי להרים בעדינות את צרור הטימין מהאדמה. קורעים או חותכים גוש טימין קטן יותר מהצמח הראשי, מוודאים שכדור השורש שלם בעת החלוקה. שתלו מחדש את צמח האם ושתלו את החטיבה שבה תרצו לגדל את הטימין החדש שלכם.


טיפים לגידול התימין שלך:

גידול טימין באדמה דלה עם מעט מים יגרום לתימין לצמוח טוב יותר. מסיבה זו, טימין הוא בחירה מצוינת עבור סקייפ או נופים הדורשים צריכת מים נמוכה. בסוף הסתיו, אם אתה גר באזור שבו הוא קופא, תצטרך להניח חיפוי מעל הצמח. זכור להסיר את החיפוי באביב.

קציר תימין:

קל לקצור טימין. כל שעליך לעשות הוא לגזור את מה שאתה צריך עבור המתכון שלך. לאחר הקמת צמח טימין (אפשר שנה), קשה מאוד לעשות שימוש יתר בצמח למתכון בישול. אם זה עתה שתלתם את הטימין, אל תקצצו יותר משליש מהצמח.

ירקות לשתילה בפברואר: 10 יבולים לזריעה ולגידול

איך לגדל אבטיחים מזרעים?