טיפים לגידול סרפדים בגינה שלך

עלי סרפד שימשו במשך מאות שנים לטיפול בכאבי פרקים, אקזמה, דלקת פרקים, גאוט ואנמיה.
עבור אנשים רבים, כוס תה סרפד היא עדיין תרופת פלא לפתרון שורה של בעיות בריאותיות.
אין שום דבר מפתיע בכל זה כי הסרפד עמוס בנוגדי חמצון, לוטאין, ליקופן וברזל.

יתרונות בריאותיים מלבד, סרפד זה גם טעים.

איך לגדל סרפדים בגינה:

הסרפד הגדול, דו-ביתי או המכונה גם סרפד מצוי (Urtica dioica) הוא אחד מ-50 זני צמחי הסרפד שניתן למצוא בעולם.

סרפד, קרוב משפחה רחוק של הנענע, הוא גם פולשני באותה מידה וצריך לשלוט בהם בקפדנות כדי שלא תהיה לך שום בעיה ואז להדביר אותם מאזורים מסוימים בגינה.

סרפדים הם צמח עשבוני שגדל במהירות עם עלים וגבעולים מכוסים בשערות סיליקה זעירות וחלולות והצמח יכול להגיע לגובה של כ-1.2 מטר.
הצמח פיתח שערות עוקצניות כדי למנוע מבעלי חיים להאכיל ממנו.

אז אם אינכם מעוניינים לגדל סרפדים לצריכה, מומלץ לגדל אותם כדי להרתיע צבאים מללגוס על הצמחים האחרים שלכם או להשתמש בהם כדשן. ואתה גם רואה את החיסרון בלאפשר להם לצאת משליטתך!

גידול סרפדים מזרעים:

התחל לזרוע זרעים כארבעה עד שישה שבועות לפני התאריך האחרון ללא הכפור באזור שלך.
לשתול אחד עד שלושה זרעים בעציצי כבול מלאים באדמת עציצים. מכסים אותם קלות ב-0.5 ס"מ אדמה. שמור את זרעי הסרפד בסביבה לחה. הנביטה צריכה להתבצע כ-14 ימים לאחר מכן.

ניתן גם לזרוע זרעי סרפד ישירות בגינה. בחר מיקום שיש בו אדמה עשירה ולחה קצת רחוק מדשאים אחרים. זורעים באביב בשורות המרוחקות 2 ס"מ זו מזו ושומרים על השטח לח למדי.

אם התחלת את צמחי הסרפד שלך בתוך הבית, השתיל את שתילי הסרפד לתוך ערוגת גינה מוכנה, במרחק של לפחות 25 ס"מ זה מזה.

קצירת סרפדים:

הסרפדים שלך יהיו מוכנים לקציר תוך 80 עד 90 יום מהזרע. הזמן הטוב ביותר לקצור סרפדים הוא השבועות הראשונים של האביב כשהעלים צעירים ורכים. גובה הצמח יהיה פחות מ-30 ס"מ. בחר את שניים או שלושת זוגות העלים הראשונים מהחלק העליון של הצמחים. אתה יכול להמשיך לקצור כל הקיץ אבל הגבעולים יהיו סיביים מאוד אז פשוט קח את זוגות העלים הראשונים. הקפידו ללבוש כפפות ובגדים רפויים. למעשה, התלבשו כאילו אתם יוצאים לקרב לפני קצירת הסרפדים. אחרת, השערות הקטנטנות יטבעו את עצמן בעור שלך, מה שיגרום לו להרגיש מאוד לא נוח. שערות זעירות אלו מכילות מספר כימיקלים הגורמים לתחושת צריבה שיכולה להימשך שעות. השתמשו במספריים חדות או במספריים לגינה בחוץ וטפלו בסרפדים במלקחיים במטבח. אבל תהיו בטוחים, בישול הסרפדים ימחק במהירות את השערות המציקות האלה! תהנה מארוחת הצהריים שלך !

10 הירקות הטובים ביותר לגידול בערוגות מוגבהות

איך לגדל עגבניות מזרעים