טיפים להאכלת המשפחה שלך כל השנה עם גינת הירק שלך

מחפשים לשחרר את הקשר עם המכולת השכונתית שלכם ולאסוף את כל התוצרת שלכם מגינת הירק שלכם? מעבר מגינון פנאי באביב ובקיץ לגידול אחוז גבוה של תוצרת טרייה עבור המשפחה שלך בכל ימות השנה דורש תכנון קפדני, אך התוצאות הסופיות שוות את הזמן והמאמץ.

בהתאם לגודל המשפחה שלך ולפריסה הנוכחית של גינת הירק שלך, ייתכן שיהיה עליך להוסיף עוד הזדמנויות שתילה כדי לגדל את הצמחים שאתה מתכוון לגדל. המשיכו לקרוא לקבלת הטיפים שלנו על גודל הגינה, אילו יבולים לשתול, כיצד להפיק את המרב מהחלקה שלכם וכיצד לשמר את הקציר הנוסף שלכם.

כמה גדולה צריכה להיות גינת הירק שלי?

שאלה טובה. והתשובה הלא מספקת היא: זה תלוי…

באופן כללי, 20 מ"ר של שטח גינה לאדם במשפחה שלך יאפשר קציר שמזין את כולם כל השנה. אז עבור משפחה ממוצעת של ארבע נפשות, תכנן גינה בגודל 80 מ"ר – מגרש של 6 מ' על 13 מ' אמור לעשות את העבודה. אם המשפחה שלך גדולה יותר (או קטנה יותר), הגדל או הקטן לפי הצורך.

חלק מהגידולים תופסים יותר מקום מאחרים, אז אם אתם מתכננים לגדל נבטי בריסל, אספרגוס או זנים גבוהים של מלונים או דלעת, אפשרו עוד כמה מטרים רבועים.

כמה אני צריך לשתול?

שתלו יותר ממה שמשפחתכם אוהבת לאכול, ואל תפחדו להסתעף קצת לזנים אקזוטיים יותר, גם אם משק הבית שלכם כולל אכלנים בררנים. הפיכת גינון לעניין משפחתי משכנעת לעתים קרובות את המתלבטים לנסות מאכלים חדשים.

קחו בחשבון גם את האקלים שלכם. לרוב יש לנו חורפים מתונים בדרום צרפת, ולכן הגינה תייצר כמעט כל השנה. עם זאת, אם אתה גר בחלק של המדינה שחווה מזג אוויר קר במיוחד, ייתכן שלא תוכל לסמוך על קציר חורף ובמקום זאת תצטרך לעשות או להקפיא חלק מהקציר של סוף הקיץ שלך.

אם אתה מתכנן לשמור חלק מהיבול שלך לחורף, הוסף כמה צמחים נוספים מכל יבול. להלן רשימה של ירקות פופולריים והערכה של כמה צמחים לזרוע עבור משפחה בת ארבע נפשות:

 • סלק – שורה באורך 6 עד 10 מ'
 • פלפלים – 10 עד 15 צמחים
 • ברוקולי – 12 עד 15 צמחים
 • גזר – שורה באורך 14 עד 5 מ'
 • תירס – 40 עד 50 צמחים
 • מלפפונים – 4 עד 6 צמחים או 2 עד 4 גפנים
 • חצילים – 6 עד 8 צמחים
 • כרוב כרוב – שורה באורך 5-6 מ'
 • חסה – שורה באורך 6 עד 10 מ'
 • מלונים – 4 עד 6 צמחים
 • תפוחי אדמה – 40 עד 50 צמחים
 • תרד – שורה באורך 10 עד 12 מ'
 • סקווש – 4 עד 6 צמחים
 • עגבניות – 5 עד 8 צמחים
 • קישואים – 4 עד 8 צמחים

כיצד אוכל להפיק את המרב מהגינה שלי?

התשואה העונתית תלויה במספר גורמים, כולל איכות זרעים וקרקע, מרווח צמחי מתאים, השקיה נאותה ומזג האוויר. אתה לא יכול לשלוט במזג האוויר, אבל אתה יכול לנקוט כמה צעדים כדי למקסם את הייצור של הגינה שלך לאורך כל השנה.

1. לשתול שוב ושוב.

ברגע שנקטף יבול ואינו מניב יותר, הוציאו אותו מהגינה ושתלו במקומו משהו אחר. הסט את הזריעה בשבועיים או שלושה כדי להאריך את הקציר ולשתול זנים שונים של אותו יבול שמתבגרים בזמנים שונים. זה נקרא שתילת רצף. בהתאם לאורך עונת הגידול שלך, ייתכן שיהיה עליך להיות אסטרטגי באילו צמחים תבחר לשתילה שנייה (או אפילו שלישית).

אם השתילה השנייה או השלישית שלך היא מאוחרת בעונה, בחר בגידולי מזג אוויר קרירים כמו ירקות עלים, ברוקולי או ירקות שורש. חפשו זנים שיגדלו במהירות או ינצחו וייצרו בתחילת האביב (אם האקלים שלכם מאפשר זאת).

2. נסה לבצע intercropping.

גידול ביניים, או שתילת יבולים בגדלים שונים ובקצבי צמיחה יחדיו, היא טכניקת עיצוב גינת ירק המשמשת לעתים קרובות גננים המנסים למקסם את התשואה בחלל קטן.

נסה את זה בגינה הגדולה ביותר שלך. בזמן שהצמחים של נבטי בריסל שלך מתבגרים, למשל, השתמש במרווח הגדול ביניהם כדי לגדל יבול מהיר של צנוניות או ירקות סלט.

3. קציר מוקדם ובאופן קבוע.

קציר תוצרת מוקדם ובאופן קבוע מביא בדרך כלל לצמחים בעלי תשואה גבוהה יותר. הרגל לקטוף ירקות פעם ביום או כל יומיים.

4. גדלו ירקות המתאימים לאזור שלכם.

שקול את האזור שלך בעת בחירת זרעים וצמחים לגינה שלך. אם האקלים שלכם נוטה לתנאי מזג אוויר קיצוניים, כמה ירקות פחות עמידים פשוט לא שווים את זה.

דבר עם גננים אחרים בקרבת מקום או פנה למשתלות המקומיות שלך.

כיצד אוכל לאחסן את הקציר שלי?

אם אתה צופה חורף קשה, יש הרבה דרכים לאחסן את הקציר שלך כדי להבטיח ירקות בגידול ביתי במהלך החורף ותחילת האביב.

הקפאה היא האפשרות הקלה ביותר ואינה דורשת ציוד מיוחד. מקפיאים תחילה ירקות ופירות חתוכים לקוביות בשכבה אחת על תבנית אפייה, ולאחר מכן מחלקים למנות אישיות.

למרות קצת פחות נפוץ, ייבוש הוא עוד דרך פשוטה לשמר את הקציר שלך. מזון יבש הוא קל ואינו תופס הרבה מקום, ולא תצטרכו לדאוג לגביו אם האוכל שלכם מנותק לפרק זמן ממושך.

גינון כדי להאכיל את המשפחה שלך כל השנה הוא מתגמל להפליא. המפתח הוא להתחיל מוקדם ולחשוב על תוכנית. אם הכל ילך כשורה, תיהנו מתוצרת גינה טרייה עד שיגיע הזמן לשתול את השתילים של האביב הבא.

אל תהסס לחלוק את הטיפים והעצות שלך להאכלת המשפחה שלך כל השנה עם גינת הירק שלך!

מתי ואיך לזרוע זרעי קישואים

7 צמדי ירקות שגדלים בצורה מושלמת ביחד