ירקות מגינת החורף, הרשימה המלאה של מה שאפשר לגדל

אין שום סיבה שעונת הגידול תסתיים רק בגלל שהחורף מתחיל. יש לא מעט ירקות גן חורף שגדלים היטב במזג אוויר קר. למעשה, חלק מהירקות משגשגים במזג אוויר קר ובסופו של דבר יהיו טעימים יותר.

הנה הרשימה המלאה של ירקות לגידול בחורף, יחד עם כמה טיפים לשמירה על גינת החורף שלך מאושרת ובריאה.

קודם כל, גלה על האקלים באזור שלך. גלה את טמפרטורות החורף הממוצעות באזור שלך. אתה תוכל לדעת איך חורף טיפוסי יחזיק אותך.

הטמפרטורה הנמוכה ביותר באזור שלך היא איך אתה בוחר מה לגדל. טמפרטורה זו היא הגבול של מה שאתה יכול לגדל ללא הגנה בגינת הירק שלך.

זכרו שאחד היתרונות של גידול ירקות חורף במיכלים הוא היותם ניידים. לכן, אם מזג האוויר ממש גרוע, אפשר פשוט להעביר את הגינה לאזור מוגן.

בסופו של דבר, ישנם שלושה סוגים של ירקות גן חורף: עמידים, חצי עמידים ו"אולטרה עמידים".

ירקות כפריים:

ירקות עמידים סובלים כפור קשה המתרחש מ-2 עד 4 מעלות צלזיוס בערך. באזורים שבהם הטמפרטורות יורדות מתחת, תצטרך לספק הגנה לאורך כל החורף.

ירקות עמידים כוללים אפונה, קולרבי, כרישה, ברוקולי, נבטי בריסל, צנוניות, לפת וכרוב.

ירקות עמידים למחצה:

ירקות עמידים למחצה סובלים כפור קל, המוגדר כפור המתרחש ב-0 עד -2 מעלות צלזיוס. ירקות עמידים למחצה אינם סובלים לטמפרטורות חורף כמו ירקות עמידים, אך עדיין יכולים לגדול היטב באקלים חורפי רבים.

חסות עלים, ארוגולה, ירקות אסייתיים, אנדיב, מנגולד שוויצרי, סלק וגזר הם כולם דוגמאות לירקות עמידים למחצה.

ירקות עמידים במיוחד:

לבסוף, יש לנו את מה שכינינו "ירקות עמידים במיוחד". יש רק שלושה ירקות חזקים במיוחד: קייל, תרד וירקות חרדל.

שלושת הגידולים הללו יכולים לסבול טמפרטורות נמוכות כמו -6 מעלות צלזיוס ועד 15 מעלות צלזיוס עבור קייל. באזורים מתונים יותר, הם ממש יגדלו כל החורף, עד האביב הבא.

להלן כללנו רשימה של 12 ירקות גן החורף האהובים עלינו.

1) ובכן

שתלו אפונה בנובמבר או בפברואר ליבול חורף טוב. שתלו זרעים בעומק של 2-3 ס"מ באדמת הגינה והקפידו לכלול סבכה או משהו כדי שהצמחים יטפסו ויעטפו את הקנוקנות שלהם.
טיפ: ציפורים אוהבות אפונה, אז אולי תצטרכו לכסות את הנבטים ביריעת ברזנט או בשמיכה צפה. וודאו שהשמש והגשם יכולים להיכנס!

2) צנוניות

צנוניות הן בתחזוקה נמוכה וגדלות מהר מאוד. כמה זנים עם שורשים קטנים מוכנים תוך חודש או פחות לאחר הזריעה! שורשים אלה נעימים למזג אוויר קר ולמגדלים צעירים.

3) כרישה

כרישה הם גידולים זולים שמייצרים בשפע. בתור ירקות עמידים, הם אינם מוטרדים לחלוטין מהחורפים המתונים, למרות שהם דורשים תשומת לב מסוימת באקלים קר במיוחד. ניתן לקצור אותם לאורך כל השנה ומהווים מרכיב עיקרי במרקים.

4) סלטים

זני חסה הם עמידים למחצה, מה שאומר שהם מתאימים לאקלים מתון יותר. חפשו במיוחד זנים שאוהבים את הקור. Mesclun, Heritage ו-Red Leaf הן אפשרויות טובות במיוחד. זרעו את הזרעים בינואר ופברואר, השתמשו בכיסוי שורה ותיהנו מקציר אביבי.

5) תרד

תרד הוא אחד מהגידולים העמידים במיוחד שלנו, מה שאומר שהוא גדל בכל מיני אקלים. באופן אידיאלי, לזרוע בתחילת הסתיו ולקצור כל החורף. אם יתמזל מזלכם, היבולים שלכם יימשכו עד הקיץ הבא.
טיפ: הסר את הפרחים באופן קבוע כדי למנוע מהתרד שלך לעבור לזרע.

6) תפוחי אדמה

פברואר הוא חודש החורף המושלם לשתילת תפוחי אדמה. תקצור כ-3 חודשים ממועד הזריעה. זהו עמילן חורפי לבבי, וזה משביע להפליא לילדים לקצור פקעות.

7) קייל (קייל)

קייל הוא עוד ירק עמיד במיוחד, והוא נעשה הרבה יותר רך וטעים בגלל הקור. מצא את המדריך המלא לגידול קייל כאן וכיצד להאריך את הקציר שלך עד החורף באתר.
הערה: קל יותר לגדל שתילים!

8) עשבי חורף ארומטיים

ישנם כמה עשבי תיבול שגדלים היטב בחורף, כמו רוזמרין, טימין ונענע, אך כל עשבי התיבול הופכים לעשבי חורף כאשר הם גדלים בבית. עשבי תיבול גדלים בצורה יוצאת דופן בתוך הבית על אדני החלונות שבהם הם לא צריכים להתמודד עם הקור והרוח. יהיו לך טעמים טריים כל החורף.

9) לה בוק צ'וי

בוק צ'וי וירקות אסייתיים אחרים הם אפשרויות טובות לאקלים מתון. גדל אותם מהשתלות לקבלת הסיכוי הטוב ביותר להצלחה. הם טעימים במרקים ובמוקפצים בחורף!

10) רקטה

לזרוע זרעי ארוגולה בסוף הסתיו לתוצאות הטובות ביותר של גן החורף. ארוגולה מסתדרת טוב מאוד בקור. הוא יסבול כפור וכפור מתון, אך יזדקק להגנה מפני מזג האוויר. הגן עליו עם כיסוי מנהרה.
טיפ: תרד הוא בן לוויה מצוין לגידול לארוגולה, הם מחזקים אחד את השני!

11) שום

שום הוא ירק גן חורף חלומי. בעיקרו של דבר, אתה שותל וגדל כל החורף עבור קציר אביב וקיץ. שום זקוק למעט מאוד תשומת לב ומייצר יבולים שופעים מאוד. גינת שום תספק בקלות את כל צרכי השום שלך ויותר לעונה שלמה.

כשאתם שותלים, אל תשקו את השום. עדיף לחכות עד שיופיעו יריות על הקרקע כדי להשקות בפעם הראשונה. שום זקוק לשמש מלאה, אז היזהרו מחורפים משעממים. ודא שהאדמה מנוקזת היטב כדי שהנורות לא ירקבו.

12) בצל

בצל הם גידולי חורף מצוינים, מעדיפים לשתול אותם בינואר או בפברואר. אתה יכול לקצור בקיץ הבא או, אם שותלים בצל ירוק, תוך שישה שבועות מרגע הזריעה.

הבצל קצת בררני לגבי האדמה שלהם, הם לא רוצים אדמה חולית מדי או חרסיתית מדי. הקפד להוסיף קומפוסט ותיקוני אדמה אחרים כדי להפוך אותו לעשיר!

ואתם, מה אתם מגדלים בחודשי החורף?

איך לגדל פטרוזיליה?

5 ירקות שתוכלו לגדל בצורה הידרופונית