כיצד לגדל ולקצור שורשים ועלים של תרו

תרוהיום, אני הולך להראות לך איך לגדל ולקצור את שורשי הטארו שלך בגינת הירק שלך. טארו אכיל (Colocasia esculenta) גדל בדרך כלל באזורים טרופיים, הוא נקרא גם חלום או מאדירה, הוא בן למשפחת הארציים, השם הנפוץ שתחתיו שוכנים מספר רב של צמחים. במשפחה זנים רבים של זני טארו אכילים המתאימים לגינה. לפעמים נקרא "אוזני פיל" בגלל הצמחים עלים גדולים, טארו נקרא גם "דושין". צמח רב שנתי זה של האזור הטרופי עד הסובטרופי מעובד עבור פקעת המזון שלו.

ניתן לאכול את העלווה גם כשהיא מבושלת כמו ירקות ירוקים אחרים. הוא עשיר במינרלים וויטמינים A, B ו-C. באיים הקריביים מבשלים את העלים הירוקים בהרחבה בתבשיל הנקרא Callaloo. הפקעת מבושלת ומטוהרת לעיסה, הנקראת פוי, שהייתה פעם מצרך נפוץ בהוואי. העמילן בפקעות גדולות או בכדוריות טארו מתעכל מאוד. זהו מקור טוב לפחמימות ובמידה פחותה לאשלגן וחלבון. טארו אכיל נחשב לגידול עיקרי במדינות רבות, אך במיוחד באסיה. הזן הנפוץ ביותר המשמש כמקור מזון הוא Colocasia esculenta.

איך לגדל ולקטוף את טארו:

כאמור, טארו הוא טרופי עד סובטרופי, אבל אם אתם לא חיים באקלים כזה, עדיין אפשר לנסות לגדל טארו בחממה. העלים הגדולים מגיעים לגובה של עד 90 ס"מ עד 1.80 מ', כך שעדיין יהיה צורך במקום. בנוסף, יהיה צורך גם בסבלנות, שכן טארו צריך 7 חודשים של מזג אוויר חם כדי להתבגר. כדי לקבל מושג כמה צמחים לגדל, 10-15 צמחים לאדם הם ממוצע טוב. הצמח מתפשט בקלות באמצעות פקעות, שניתן להשיג במשתלות או במכולת, במיוחד אם יש לך גישה לשוק אסיאתי. בהתאם לזן, הפקעות יכולות להיות חלקות, עגולות או מחוספסות וסיביות. כך או כך, פשוט הנח את הפקעת באזור בגינה עם אדמה עשירה, לחה ומנוקזת היטב עם pH בין 5.5 ל-6.5.

ראסין טארושתלו את הפקעות בתלמים בעומק 15 ס"מ וכסו אותם באדמה של 5 ס"מ, מרווחים את הפקעות במרחק של 40 עד 60 ס"מ זה מזה בשורות במרחק מטר אחד.

לגבי השקיה, תצטרך לשמור על הטארו לח באופן שווה. תרו גדל לעתים קרובות בסביבות לחות, בדומה לגידול אורז. האכילו את הטארו בדשן אורגני וקומפוסט עתירי אשלגן. לאספקה ​​בלתי פוסקת של תרו, ניתן לשתול יבול שני בין השורות כ-12 שבועות לפני היבול הראשון.

קצירת שורשי טארו:

במהלך השבוע הראשון, אתה אמור להבחין בגבעול ירוק קטן שמתפשט באדמה. בקרוב הצמח יגדל לשיח עבה שעשוי להגיע לגובה של עד 1.80 מ', תלוי בזן. ככל שהצמח יגדל, הוא ימשיך לייצר ניצנים, עלים ופקעות המאפשרים לך לקצור ללא הרף חלק מהצמח מבלי לפגוע בו. כל התהליך לוקח בערך 200 ימים משתילת הפקעות ועד לקטיף. כדי לקצור פקעות טארו, הרם אותם בעדינות מהאדמה בעזרת קלשון גן ממש לפני הכפור הראשון בסתיו.

ניתן לקטוף את העלים ברגע שהעלים הראשונים נפתחו. עד שתכרתו את כל העלים, יצמחו חדשים ויספקו אספקה ​​רציפה של ירקות.

11 טיפים להכנת גינת הירק שלך בסתיו

6 טיפים ליצירת גינת ירק פרודוקטיבית גם כשהמקום שלכם מוגבל